Prikaz rezultata 1 do 3 od 3

Tema: formiranje terarijuma za leopard gekona.. saveti&ideje-vishe nego dobrodoshli (:

  1. #1
    Novajlija madamme.'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1

    Uobičajeno formiranje terarijuma za leopard gekona.. saveti&ideje-vishe nego dobrodoshli (:

    Dakle ovako; imam zelju da nabavim leopard gekona. Terarijum koji posedujem je 45x25, visina je 30cm. Zanima me za pochetak da li je ovo prihvatljivo. Sledece shto zelim da znam je-SVE Dakle, kako i shta u vezi sa grejanjem, osvetljenjem, ishranom... Ok ok ok.. U vezi sa ishranom cu vec naci na forumu, ali me zanimaju ideje i predlozi za osvetljenje i grejanje (gde nabaviti i shta)!? Takodje bih napravila i pozadinu od stiropora, ali me zanima chime bih je smela bojiti.... Uh.. Sve shto mi kazete ce mi nesumnjivo pomoci. Hvala vam unapred

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: formiranje terarijuma za leopard gekona.. saveti&ideje-vishe nego dobrodoshli (:

    Moje mišljenje je da je taj terarijum mali za leopard gekona,bar za odraslog. Bolje nabavi veći,znači širina i dužina moraju biti veći. Što se tiče samog držanja LG imaš puno tema o tome,koristi malo pretragu i sve što te interesuje ćeš naći,o njima bar ima gomila tema,a jednostavni su za držanje. Treba ti podni grejač,neko osvetljenje,podloga, za pozadinu imaš dosta tema,samo treba pročitati sve je već napisano.

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja FatBastard'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    199

    Uobičajeno Odg: formiranje terarijuma za leopard gekona.. saveti&ideje-vishe nego dobrodoshli (:

    Svakako bi bilo pozheljno napraviti veci terarijum, pogotovo ako cesh da pravish pozadinu koja ce josh dodatno da smanji prostor... Od stakla ili od iverice, ako zhelish da ti se uklopi u sobni nameshtaj, ima vishe ljudi koji prave to na forumu a i jako je prosto ako hocesh sama da napravish (uvek je lepshe kad sve napravish sam)... Ivericu ti iseku ti je samo shrafish, a oko stakla morash malo vishe da se igrash...
    Napravish 50/60x40x40 ili sve vece od toga i mirna si i kad potpuno odraste, evo moj leopard je u ter-u 85x50x50 i veruj mi da koristi svaki milimetar, razmishljam da mu napravim veci ovih dana...
    Ostalo je sve prosto... Bochna dijagonalna ventilacija (na jednoj bochnoj strani gore, a na drugoj dole), jedan ili dva fasunga za spot sijalicu (jedan spot za dan i ako ti je u stanu hladno jedna crvena za noc), UVA/UVB neonka im nije neophodna (jeste korisna, moj je ima), ali ako imash biljke u ter-u trebace, termometar, pesak (supstrat) ubacujesh tek kad je odrastao, posuda za vodu, insekti i vitamini...
    To mozhe da izgleda ovako, u mom sluchaju:


    Nakon shto imamo sve sastojke leoparda nagojiti i muchiti dok se on mrshti i vrti repom
    Ovako:
    Poslednji izmenio FatBastard; 01.03.11. u 10:51. Razlog: dopuna...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •