Prikaz rezultata 1 do 7 od 7

Tema: Pomoc oko l.gekona

  1. #1
    Član rpl'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    33

    Uobičajeno Pomoc oko l.gekona

    Pre 9 dana sam kupila zenku leopard gekona od godinu ipo dana.Putovala je 3 h,pre nego shto sam je smestila u novo okruzenje.problem je shto je za 9 dana jela 2 puta po 1nog lateralisa.tenebrije joj konstantno stoje u terarijumu medjutim kao da ih ne primecuje.Presvukla se pre 4 dana i pomislila sam da je zbog toga odbijala hranu,shto je i moguce u pochetku ali sada me zabrinjava.Dobila sam par saveta o tome kako nije gladna,kako moze da ne jede i po 2 meseca,ali prvi mi je gekon tako da nishta ne prepushtam sluchaju.Kod starog vlasnika je drzana na pesku,Dunavskom,a kod mene na kokosovom chipsu.Aktivna je,posebno nocu,temperatura joj je danju 30-32 stepena,a nocu 26.... ako neko ima neki koristan savet,u pomoc!:-)

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko l.gekona

    Moguce je da se navikava na novo okruzenje jos uvek. Dobro je da je jela uopste,tako da nije strasno,mislim da nemas razloga za brigu.

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sava car'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    250

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko l.gekona

    Nemas frke nikakve, sto kaze pivchuga, dobro da je jela uopste. Moj je jeo tenebrije ranije, al od kad sam dao prvog fobasa, nece ni da pogleda tenebriju.
    Tako da ako ih je predhodni vlasnik hranio drugom hranom, mozda ih nece nikad ni jesti. A pored toga, presvukla se, pojela se i ne verujem da je gladna.
    Probaj narednih dana sa dubijama ili fobasima i vidi kako se ponasa...

  4. #4
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko l.gekona

    a tenebrije možeš čak skroz da batališ,ionako nisu neka hrana za njih,ako imaš mogućnosti bolje ponudi drugo nešto

  5. #5
    Član rpl'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    33

    Uobičajeno Re: Pomoc oko l.gekona

    Hvala za pomoc drugari!:-)lepe vesti, pojela je danas 3 lateralisa!!:-)E pa da,proshli gazda joj je davao dubije,tako da mislim da je pametnije da joj njih dajem? i da li mozete da mi preporuchite nekoga od koga mogu da kupim Ca za reptile,posto joj u ovom trenutku dajem sipinu kost kao prelazno reshenje?

  6. #6
    Član tappancs'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    13

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko l.gekona

    Zdravo!
    Ja sam bivši gazda
    Uglavnom sam je hranio dubiama onako srednjih velicina (pre nego sto joj das umoci zohara u kalcijum prah ako imas) i cvrčkovima... ako možeš nabavi super crve, dosta sam joj i to davao... Nepotrebno je svaki dan da se hrani. Svaki drugi ili treći dan je OK.
    Sa rečnim peskom NIKAD nisam imao loša iskustva tako da slobodno može za podlogu...
    Ako imaš još neka pitanja slobodno pitaj! Pozz

  7. #7
    Član rpl'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    33

    Unhappy Re: Pomoc oko l.gekona

    ej bivshi gazda,heh pa evo da te pitam.....ja sam je prebacila na pesak ali je pochela da ga licka,i izbacuje normalno,...zamenila sam pesak sa tresetom i chekam da se ,,ishchisti,, od svog tog peska...gekonica vec 2 nedelje odbija i dubije i lateralise,da ne pricham o mineralima ,jedino kalcijum licka,chak sam joj davala sa prsta....tako da ne znam shta da radim,chini mi se da joj se rep malo stanjio,....a pokushavala sam razne vrste hrane,ali ni jedna je ne interesuje.....zaista se plashim da joj se neshto ne iskomplikuje sa zdravljem,a ne razumem zashto odbija klopu kada ima svezu vodu,temp do 30 stepeni,skrivalice,...sve shto jednom leu odgovara....

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •