Prikaz rezultata 1 do 5 od 5

Tema: Pomoc oko kameleona

  1. #1
    Član StefanUndy'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    55

    Uobičajeno Pomoc oko kameleona

    Zenki kameleona se pojavilo nesto na ledjima.Izgleda kao neka izraslina ili tako nesto.Imala je skoro problema sa ocima ali to je bilo do uv svetla i sada je u redu ali ovo me buni sada.
    Ne znam kako je doslo do ovoga pa vas molim da mi kazete da li da ispirem necim ili mazem nesto..I sta je ovo uopste?

    Hvala unapred!


    http://i434.photobucket.com/albums/q...A/PICT2116.jpg
    http://i434.photobucket.com/albums/q...A/PICT2117.jpg
    http://i434.photobucket.com/albums/q...A/PICT2115.jpg

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko kameleona

    Posto si pomenuo UV svetlo pretpostavljam da si skorije nabavio izvor svetlosti. Da li kameleon ima pristup UV svetiljki, to jest da li je mogao doci u direktan kontakt sa njom? Kako je izgledala ta promena kad je nastala? Je li isto kao na slici, ili je kasnije mozda pukla pa se uocava to ljuscenje koze? Pitam ovo jer mi, ono sa slike najvise lici na opekotinu.

  3. #3
    Član Viktus'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko kameleona

    Daj malo detaljniji opis! Čime je hraniš, koliko je stara, kad se pojavile promene, kakve je konzistencije, da li jo to od jednom ili se polako razvilo, da li jede životinja, kako se ponaša
    Ovako, samo pomoću slika teško proceniti.

    Viktus

  4. #4
    Član StefanUndy'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    55

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko kameleona

    Guster se normalno ponasa.Jede,aktivan je,video sam ga da je uzeo i vodu,dajem mu vitamine i kalcijum..sve je ok.Sunca se malo preko dana,stalno se krece.
    Jedino sto je nastala ta povreda.Ili je ogrebotina ili opekotina.Dok je bila stara neonka stalno je drzala oci zatvorene tako da je mogla da se oklizne ili ne znam ni ja da se ogrebe negde..
    U principu nema mesta u terarijumu gde moze da se posece.Sve su suve grane i biljke..
    Mogla je da dohvati spot sijalicu jedino da se popne uz pozadinu terarijuma(pozadina je kora od drveta) ali mislim da bi povreda od opekotine bila veca.Sto se tice uv svetla stara neonka je bila zakacena na boku tako da sam primetio da je lezao guster ne njoj a sada je neonka zakacena odozgo tako da ne moze da je dohvati i skratio sam grane da ne moze da pridje ni neonci ni spot sijalici jedino sto uz spot moze da pridje od pozadi preko one kore od drveta videcu i to nekako da zastitim..

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko kameleona

    Pa ne mora da znaci. Moze biti i manja zavisno od toga kojim se delom tela dokacila za svetiljku. E da, kako sam zaboravio. Kad si pomenuo vitamine. Znaju slicne stvari na kozi da se jave i kod preterane upotrebe vitamina. Uglavnom najvaznije je da zivotinja jede i da je aktivna. Eventualno te promene mozes da ispiras nekim antiseptikom i mazes gentamicinom kako slucajno ne bi doslo do bakterijske infekcije.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •