Prikaz rezultata 1 do 9 od 9

Tema: HITNO potreban inkubator!!!

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    6

    Uobičajeno HITNO potreban inkubator!!!

    Hitno mi je potreban inkubator za jaja bradate agame, zenka je u toku noci snela jaja i sad ne znam sta da radim...!? Ili ako moz neki savet kako da improvizujem inkubator i svi ostali saveti u vezi toga... Neka jaja mi cak deluju i kao smrckana, ali ne razumem se, pa mi je bilo kakva pomoc dobro dosla i savet naravno... Unapred vam hvala...

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja poskok'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Bor
    Postova
    237

    Uobičajeno Odg: HITNO potreban inkubator!!!

    Mozes za prvu pomoc da napravis inkubator od onih plasticnih frizidera za kola. Ima gomila tutorijala za to na youtube. Bitno je samo da ne prevrces jaja nego da ih prebacis u inkubator u istom polozaju u kome su bila u gnezdu. Srecno

  3. #3
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: HITNO potreban inkubator!!!

    I da li si uopšte parila ženku sa mužjakom? Ili je sama snela jaja? Ako nisu parila nemoj da se cimaš i baci samo jaja, jer nisu oplođena...

    Što se tiče samog inkubatora to možeš da napraviš i od akvarijuma ili bilo čega sličnog. Ubaciš grejač za ribice u vodu iznad namestiš platformu na koju ćeš staviti kutiju sa jajima, njih ukopaš u zemlju/treset/pesak/Vermikulit do pola i taj substrat navlažiš ne da se cedi, nego da je vlažno stalno.

  4. #4
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    6

    Uobičajeno Odg: HITNO potreban inkubator!!!

    ... Hvala na savetima... Jutros sam napravavila inkubator. Stavila sam jaja onako do pola zakopane i navlazila i temperatura je odgovarajuca, jedino sad imam problem sto su se jaja promenila. Jutros su skoro sva bila cvrtsa, i sad kad sam dosla iz skole, sva jaja su mekana, kao da ih je neko izduvao i mlitava... Ne znam sta sad da radim sa njima...!? Zenka je bila debela jos kad je dosla kod mene tacnije jos pre mesec i po otprilike. Parila se jeste sa muzjakom, ali je muzjak star svega 8 meseci i cula sam da tada jos uvek nije polno zreo. Sad ni ne znam da li mi je zenka doneta drudna ili je on oplodio... Presam mislila da joj je ta debljina uobicajena, ali se sad prepolovila... Svaki savet i odgovor na ovo m i je dobrodosao... Nova sam i tek ucim... Hvala jos jednom... ))

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: HITNO potreban inkubator!!!

    U svakom slucaju posle polaganja treba da joj pojacas ishranu i da je hidriras, daj joj vecu ciniju sa vodom...mozda ce htetii da udje u nju (samo da je voda mlaka i plitka). Takodje zajacaj suplemente (kalcijum) u hrani.

  6. #6
    Član Osigurach'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    32

    Uobičajeno Re: HITNO potreban inkubator!!!

    Jel mozes postaviti slike kako si sve to napravila?
    Ili da neko postavi neki link, da pogledam video kako to izgleda?
    Hvala..

  7. #7
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: HITNO potreban inkubator!!!

    Ako su se jaja omekšala i ulubila, to je jedan od znakova da nisu oplođena...što je mužjak 8 meseci star nije nikakav problem, on sa 5-6 bukvalno može da pari i čim pari mogu biti ok jaja, samo što je problem što možda ne budu toliko oplođena kao kod starijih mužjaka...vreme će reći. Moguće da je slaba vlaga ako su se ulubila...

  8. #8
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    6

    Uobičajeno Odg: HITNO potreban inkubator!!!

    ... Jutros sam bacila skoro sva jaja... Skroz su ulubljena i pre su bila smezurana i mlitava, ali su sada zuckasta i tvrda kao kamen.. Samo su jos 2-3 da kazem ok... Ili nisu oplodjena, ili je problem u mom neiskustvu...

  9. #9
    Član banished'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Rumsterdam
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: HITNO potreban inkubator!!!

    moja ženkica je posle mesec danas izbacila još jednu turu jaja!
    možda će ti dati još jednu šansu ako bude dobro jela!

    The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •