Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 25 od 25

Tema: Lateralis ooteka

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Lateralis ooteka

    Citat Prvobitno napisao kimo Pogledaj post
    A jel imaš hrane neke proteinske uvek ? Meni se normalno legu svi i žive zajedno, a od kada sam ih uzeo za mesec ipo su se našli u svim živim kolonijama i preneli se preko kartona u druge ormane...ja ih ne mogu odvojiti, jer ih ima baš dosta, ali je problem što su njihovi crvići mladi jako sitni a mogu da zamislim tek jaja, tako da mogu lako da ostanu u koloniji i kada ih povadiš. Jedini način je da prebaciš samo neke od lateralisa i da oni zasnuju novu koloniju, da kartone ostaviš da ne bi preneo sa njima jajašca.
    Tako je, to sam i ja uradio...
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Lateralis ooteka

    Citat Prvobitno napisao kimo Pogledaj post
    A jel imaš hrane neke proteinske uvek ? Meni se normalno legu svi i žive zajedno, a od kada sam ih uzeo za mesec ipo su se našli u svim živim kolonijama i preneli se preko kartona u druge ormane...ja ih ne mogu odvojiti, jer ih ima baš dosta, ali je problem što su njihovi crvići mladi jako sitni a mogu da zamislim tek jaja, tako da mogu lako da ostanu u koloniji i kada ih povadiš. Jedini način je da prebaciš samo neke od lateralisa i da oni zasnuju novu koloniju, da kartone ostaviš da ne bi preneo sa njima jajašca.
    Pa cimao sam se celo popodne da prebacim lateralise,jednog po jednog,dok su crvi ostali u toj posudi gde su i bili,kartone sam stavio nove,pa cu videti kako i sta dalje. Hrane su uvek imali,njih hranim isto kao i dubie koje mi nenormalno napreduju,tako da hrana nije u pitanju.

  3. #23
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Lateralis ooteka

    Ne mislim da je do hrane, nego količine hrane, moguće je još da su ih jeli jer nisu imali vode, ako je visoka temperatura, a i ako ima dosta jedinki na malom prostoru i ako kada krene da se presvlači lateralis često hoće drugi da ga načne ili zbog gužve ili nedostatka vode pa onda nastave crvi jer idu na ranjene, njih bi svaki insekt pojeo, a ooteke nekada jedu dok vire iz ženke zbog nedostatka isto.

  4. #24
    Član radovan'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    14

    Uobičajeno Odg: Lateralis ooteka

    Ja ih nisam dirao od kad sam ih primetio, ali sam takodje primetio i ovo sto kaze Cold Beer, na nekoliko lateralisa muzijaka su na ledjima rupe, krila nemaju uopste, ali nisam to povezao sa ovim crvicima... A takodje sam izdvojio negde 15 ooteka u posebnu posudu i u njoj su se pre 10-tak dana izveli mali lateralisi, a u velikoj kutiji gde ima ovih crvica nema nijednog malog... Sto znaci da su ovi crvi definitivno STETOCINE...

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Lateralis ooteka

    Citat Prvobitno napisao kimo Pogledaj post
    Ne mislim da je do hrane, nego količine hrane, moguće je još da su ih jeli jer nisu imali vode, ako je visoka temperatura, a i ako ima dosta jedinki na malom prostoru i ako kada krene da se presvlači lateralis često hoće drugi da ga načne ili zbog gužve ili nedostatka vode pa onda nastave crvi jer idu na ranjene, njih bi svaki insekt pojeo, a ooteke nekada jedu dok vire iz ženke zbog nedostatka isto.
    Pa nemam pojma,mislim da je problem to sto su crvi preovladali u toj koloniji lateralisa i poceli da jedu sve sto im se nadje na putu. Imali su i vlage i hrane i dovoljno prostora za razmnozavanje. Bolje je ovako sto sam odvojio sve lateralise,a te crvice sam ostavio gde su i bili. Javicu cim budem video kako kolonija napreduje.
    Poslednji izmenio Cold_Beer; 31.03.11. u 15:00.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •