Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 25

Tema: Lateralis ooteka

  1. #1
    Član radovan'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    14

    Uobičajeno Lateralis ooteka

    Ja sam prevrnuo forum i nisam uspeo da nadjem, gledao sam cak i na netu i nisam nasao... Kad se ooteka ili kako se vec zove izvede, sta izadje iz nje mala bubica lateralis ili crvic, meni su se u koloniji pojavili neki mali zuckasti crvici pa me zanima jesu li to mali lateralisi... mozda je pitanje malo glupo, ali eto...

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja gagi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    161

    Uobičajeno Odg: Lateralis ooteka

    Iz jedne ooteke izađe 20-ak malih lateralisa kao bubice.To što ti se javljaju crvići a ima sigurno i malih sitnih mušica je zbog loše ventilacije i prljavštine.Ja sam imao taj problem i od kada sam bolje uradio ventilaciju i jednom mesečno očistim kutiju gde držim, lateralise više nema ni crvića ni mušica.

  3. #3
    Član radovan'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    14

    Uobičajeno Odg: Lateralis ooteka

    Nema musica nikakvih... samo ti crvici koji dosta podsecaju na lateralise, a ventilacija mi se cini da je ok... videcu sutra da postavim slike... a znaci siguran si da iz ooteke izadju bas male bubice, ne mozda neke larvice iz kojih se posle razvije bubica ?

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sava car'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    250

    Uobičajeno Odg: Lateralis ooteka

    To su grinje najverovatnije, pojave se kad je veca vlaznost i slabija ventilacija...Imas posebnu temu "grinje" ovde na forumu, pa baci pogled da vidis da li je to to..

  5. #5
    Član radovan'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    14

    Uobičajeno Odg: Lateralis ooteka

    Poslednji izmenio radovan; 09.03.11. u 23:51.

  6. #6
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Lateralis ooteka

    Nisu to mali lateralisi, ne znam sta je. Larva neke bube je... Odvadi vidi sta ce da postane xD.
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  7. #7
    Član radovan'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    14

    Uobičajeno Odg: Lateralis ooteka



    eto to su ti crvi i presvlace se, ima na slikama se vide njihove kosuljice...

  8. #8
    Član
    Datum registracije
    Dec 2010
    Lokacija
    bitola
    Postova
    37

    Uobičajeno Odg: Lateralis ooteka

    majke i ,danas sam nasao takav crv u moj terarium,imam imperator skorpiju u terarium i nasao sam takvo cudo...bio je kao larva bio je jako,ali sam ga stisnuo sa pincetom i ...
    sta je to?

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Lateralis ooteka

    Gde si nabavio lateralise?

  10. #10
    Član radovan'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    14

    Uobičajeno Odg: Lateralis ooteka

    kod jednog ortaka iz kraja, nije na forumu... a gde ih je on nabavio ne znam...

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Lateralis ooteka

    To mi vise lici na mini tenebriju...morace Kimo da potvrdi. MOguce da su se slucajno zapatile u koloniji, desava se.

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Lateralis ooteka

    To imam i ja u koloniji lateralisa,hrane se lesevima lateralisa,zive zajedno tako,njih koristim za hranjenje malih tarantula. Kao mini tenebrije

  13. #13
    Član radovan'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    14

    Uobičajeno Odg: Lateralis ooteka

    pa dobro znaci nisu opasni da moram da perem kutiju i da ih izbacujem... to je bitno...

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Lateralis ooteka

    Nisu najverovatnije, samo sto mogu da krenu da glodju kartone od jaja na kojima su lateralisi, da progrizaju rupe i sl..jedina steta sto ces morati cesce da ih menjas

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Lateralis ooteka

    Izbacite ove crve iz kolonije lateralisa,jer jedu i zive lateralise i ooteke! Ovih dana sam posmatrao svoju koloniju i video ove crve kako jedu par mladih zivih lateralisa. Bukvalno su im na ledjnom delu napravili rupe,dok lateralis seta par crva ga jede,kasnije su riknuli,isto tako i zdrave ooteke jedu. Prepolovili su mi koloniju lateralisa,jer se jako brzo kote. Od 100 komada,za dva meseca ih se nakotilo preko 1000,ako ne i vise. Moje misljenje je da ih ne treba drzati zajedno sa lateralisima.

  16. #16
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Lateralis ooteka

    Vidiš to nisam zapazio nikako, možda zato što ja to trošim jako brzo i jedne i druge, ali me čudi da jedu žive, jer isto kao i fobasi, ako im ubaciš živog žohara oni ga ne diraju nikako,ali ako ne mrda odmah ga pojedu...

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Lateralis ooteka

    To jeste cudno, ja sam imao fobase u koloniji lateralisa,ali su jeli samo sto lezi u podlozi i malo karton od jaja, ooteke nisu dirali. Isprati ih,pa sam zakljuci da li stete koloniji.

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Lateralis ooteka

    Nije normalno koliko se brzo mnoze ove mini tenebrije...ceo karton kod lateralisa su mi unistili...
    A primetio sam, nakon sto neko vreme nisam davao lateralisima vode, da su krenuli da jedu te crve...

    Inace, nakon ne znam ni ja koliko vremena napokon mi se prekjuce prvi put izlegli lateralisi, kolicni su...
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Lateralis ooteka

    Izbacio sam sve crve iz kolonije lateralisa,sad cu videti da li ce mi kolonija napredovati. Od kad sam slucajno ubacio ove crve medju lateralise,ni jedan lateralis mi se nije izlegao,a do tada su se kotili ko nenormalni. Pojeli su sve leseve lateralisa,pa su onda krenuli i na zive. Mozda je nesto drugo u pitanju,zasto mi slabi kolonija,ali ne ve verujem da je samo slucajnost,da od kad sam ih spojio lateralisi nestaju..

  20. #20
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Lateralis ooteka

    A jel imaš hrane neke proteinske uvek ? Meni se normalno legu svi i žive zajedno, a od kada sam ih uzeo za mesec ipo su se našli u svim živim kolonijama i preneli se preko kartona u druge ormane...ja ih ne mogu odvojiti, jer ih ima baš dosta, ali je problem što su njihovi crvići mladi jako sitni a mogu da zamislim tek jaja, tako da mogu lako da ostanu u koloniji i kada ih povadiš. Jedini način je da prebaciš samo neke od lateralisa i da oni zasnuju novu koloniju, da kartone ostaviš da ne bi preneo sa njima jajašca.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •