Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 32

Tema: smithi povredjen

  1. #1
    Član zerobyte'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    91

    Uobičajeno smithi povredjen

    ko zna neka mi odgovori, malocas me ugrizao smithi i refleksno sam ga otresao na parket ali je odleteo oko metar od mene. sad se krece otezano, jedva i da hoda, desna prednja noga mu je ukocena skroz i sad me grize savest da ne ugine. uskoro treba da se presvuce i sad mi je ogroman problem, krivo mi je, nerviram se i brinem se za T, znam da meni nista nece biti. odgovorite mi molim vas sta mu moze biti, ne znam dosta toga o zdravstvenim problemima kod T pa hocu vase misljenje i savet. molim vas samo bez suvisnih komentara jer mi nije ni do cega, vezan sam previse za njega. pozdrav

  2. #2
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: smithi povredjen

    Koliki je smithi? Ovako bez slike tesko neko moze nesto da ti kaze... Koliko ja znam, najbitnije je da mu nije pukao egzoskelet i da ne "krvari", a ako je povredio nogu, moguce je da ce sam da je odbaci ali to nije nista strasno jer ce se kroz nekoliko presvlacenja sama regenerisati!

  3. #3
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: smithi povredjen

    Sasvim je moguće da će ti uginuti. Ako si ti nju stresao sa visine od jednog metra, to je jak udarac, a abdomen tarantule koja je pred presvlačenje, kao i unutrašnji organi su poprilično osetljivi.
    Naravno isto tako se može desiti da joj ne bude ništa. Više faktora utiče na to.

    To ti je lekcija za u buduće - gledaj ju i ne motaj ju po rukama.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  4. #4
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: smithi povredjen

    Stavi u plastičnu posudicu, spremi lak za nokte ili super lepak i prati da vidiš da li negde curi. Ako vidiš da curi, odmah lakom ili lepkom to zapuši. To je jedino što možeš da uradiš. Najčešće curi na zglobovima i na abdomenu.
    Potpis u pripremi!

  5. #5
    Član zerobyte'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    91

    Uobičajeno Odg: smithi povredjen

    Ubacicu slike cim dodjem kuci jer trenutno nemam usb cabl za fon. Stvarno ne znam sta da radim, jedva se krece, kad ga malo pipnem kao da nema snage da se pokrene, non-stop je prilepljen za treset i mrda nogama. Sa slika cete najbolje videti sta je u pitanju. Slikacu iz raznih uglova. Pozz i hvala na odgovorima.

  6. #6
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: smithi povredjen

    Do sada si morao da je izvadis i zapusis svako mesto iz kog curi. To neces videti dok je na tresetu a ako ima vecu pukotinu sada je vec prekasno.
    Potpis u pripremi!

  7. #7
    Član zerobyte'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    91

    Uobičajeno Odg: smithi povredjen

    Iz usta joj curi neka zuta tecnost. Da li je moguce da je prilikom pada neki organ pukao i da sad curi kroz usta? Evo slika:





    Izvinjavam se na losem kvalitetu, slikano je telefonom. Iz usta joj nesto, da kazem, izaslo van i iz njega curi ta zuta tecnost (ima jedna kap na zidu terarijuma, vidi se). Ukoliko znate o cemu se radi recite mi odmah, da bar znam cemu da se nadam ili da li da se uopste nadam necemu?

    Citat Prvobitno napisao Miroslav Pogledaj post
    Sasvim je moguće da će ti uginuti. Ako si ti nju stresao sa visine od jednog metra, to je jak udarac, a abdomen tarantule koja je pred presvlačenje, kao i unutrašnji organi su poprilično osetljivi.
    Naravno isto tako se može desiti da joj ne bude ništa. Više faktora utiče na to.

    To ti je lekcija za u buduće - gledaj ju i ne motaj ju po rukama.
    Da, sa visine 1m i odletela je u duzini 1m skoro, mozda i vise. ###, jak je ubod bio, refleksi mi proradili i samo sam malo cimnuo ruku.

    Citat Prvobitno napisao loshme10 Pogledaj post
    Koliki je smithi? Ovako bez slike tesko neko moze nesto da ti kaze... Koliko ja znam, najbitnije je da mu nije pukao egzoskelet i da ne "krvari", a ako je povredio nogu, moguce je da ce sam da je odbaci ali to nije nista strasno jer ce se kroz nekoliko presvlacenja sama regenerisati!
    Ima oko godinu dana, velicina 8-9cm u raspon nogu. "Krvari" iz usta, kao sto vidis gore na slici. :/

    I da pitam jos ovo, juce je pojeo lateralisa, da li je moguce da buba nije skroz svarena pa da je izasla nazad malo na usta, vidi se da mu iz usta viri nesto debljine kao njegova noga, samo ne toliko primetno, ali se ipak vidi? Pls pomozite, jel ima tu pomoci neke ili da znam sta da cekam?
    T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja jonathan-sic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    zenica
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: smithi povredjen

    Da nije mozda otrov ? Ovo sto curi.. da je ostao "istisnut" otkako te ujela.

    Inace one vare obrok vani tako da svaren obrok unose, odnosno piju. Ne unose "dijelove". Moze biti da je taj obrok povratila usljed udarca, ako je to kod njih moguce.

    De nam raci kakvo je danas stanje ? Da li se nesto bolje krece ? Ja nekako vjerujem da bi se mogla oporaviti ako ne curi negdje vani. To za nogu su ti rekli da je moze odbaciti te kroz naredna presvacenja dobiti drugu. Samo da ona hoce doci sebi. da nema unutrasnjih povreda.
    geek portal (or something like that): STONDENSTIK.COM

  9. #9
    Član zerobyte'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    91

    Uobičajeno Odg: smithi povredjen

    I ja sumnjam na to da je nesvarena hrana, mada i meni je pitanje sad da li je to moguce. Mislio sam da je uginuo juce, okrenuo sam ga na ledja, bio je skroz opusten, ni trzaja nije dao. Sad kad sam se probudio stoji normalno, i dalje malo pribijeno za treset ali mnogo bolje stanje nego sinoc. Zatekao sam ga sad i na staklu skroz rasirenog tako da ja mislim da mu mozda ide na bolje? To sto mu bilo izaslo iz usta se povuklo skroz, nema curenja sad i bas je aktivan. Sad ga dirnem malo, bukvalno preleti ceo terarijum za pola sekunde. Trebalo bi da je sve ok, javljacu svaki dan kako je. Pozz i hvala na odg.
    T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja markozmaj'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Simanovci
    Postova
    432

    Uobičajeno Odg: smithi povredjen

    Nego ajd ti sad napisi bitereport jedan

    :Aerodactyl:

  11. #11
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: smithi povredjen

    Moram prvo da naglasim da nikada nisam imao povredjenu tarantulu i da nemam prakticnog iskustva sa tim, ali mislim da ako posle 22h pokazuje znake poboljsanja, a ne pogorsanja ili ne daj Boze da je umrla, da je onda sve ok!

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: smithi povredjen

    Drago mi je da se T oseca bolje!

    Ajde nam sad ispricaj kako se ti osecas nakon ujeda, je l' bio suv ujed ili je proslo malo otrova?
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  13. #13
    Član zerobyte'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    91

    Uobičajeno Odg: smithi povredjen

    Pa cim je kolega gore napisao da je to sto joj curi mozda otrov koji nije meni ispustila onda verovatno ni ja u sebi nisam imao otrova. Medjutim meni je prst bio ukocen oko 5 minuta, cela saka me je svrbela oko pola sata nakon toga a prst je kasnije utrnuo skroz. Pretpostavljam da je ipak neku kap i u meni ostavila. Nista strasno, nista bolno (bar ne toliko, ovaj ujed je bio blazi od ujeda pcele kako pise da se inace oseca ujed T) jedino sto je problem jeste to da refleksno nakon ujeda ne povredite T, kao sto sam ja uradio. :/
    T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T

  14. #14
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: smithi povredjen

    Ako ti je prst bio ukocen i utrnuo, ocigledno ti je ubrizgala otrov, makar malo... Inace i da jeste pravi ujed(a ne suvi), od smithija ti ne bi bilo puno gore, jer oni imaju jako blag otrov, medju najblazim...

  15. #15
    Član Mister No'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    vrnjacka banja
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: smithi povredjen

    Koju jacinu otrova ima A. genikulata?

  16. #16
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: smithi povredjen

    Takodje je slabo toksicna, ali helicere nikako nisu za potcenjivanje Kao da ti neko zabode vrh noza u ruku, ne mora da ima nimalo otrova ali ce da boli prilicno!

  17. #17
    Član Mister No'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    vrnjacka banja
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: smithi povredjen

    Brate lakse ce bol da se podnese kada znas da je bez posledica.Neka zaboli,samo da ne ubaci neki otrov u organizam.

  18. #18
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: smithi povredjen

    Pa ako ti genikulata i ubrizga otrov, moze da boli neko krace vreme, mozda malo da otekne ili da utrne ruka, ali nece biti vecih posledica(ako nisi alergican)... Mnogo veca steta moze da se napravi ako refleksno odreagujes pri ujedu i streses je sa ruke kao Zero...

  19. #19
    Član zerobyte'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    91

    Uobičajeno Odg: smithi povredjen

    Upravo tako. Jos ako ti je omiljeni ljubimac.... Najbolje je da ti nju uznemiravas najmanje sto mozes, kako te ne bi ujedala. Ja znam samog sebe, necu i dalje da se smirim ali sad druga strana lekcije ###.
    T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T

  20. #20
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: smithi povredjen

    Mora da si nesto jako pogresno uradio, cim te je ujela... Ne ujedaju one tek tako! Drago mi je sto je prezivela, i jos mi se cini da je zenkica, zar ne?!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •