Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 82

Tema: Prijavljivanje CITES jedinki

  1. #21
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Prijavljivanje CITES jedinki

    Ništa na pp, daj sve javno
    There's no place like 127.0.0.1

  2. #22
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Odg: Prijavljivanje CITES jedinki

    Citat Prvobitno napisao kimo Pogledaj post
    Arahnidi se takođe prijavljuju, ali samo ukoliko ih odgajate i razmnožavate jer su tada u većem broju. Vlasnici nekoliko Brachypelmi i Pandinusa nisu u oobavezi da dotične prijave jer ne mogu nikako da ih obeleže i prate.
    Bolje je prijaviti. Evo ja na primer imam ženku smithi koja je uparena sa Bluie-evim mužjakom. Ajde i da ne prijavim ovih 8-9 Brachypelmi ali šta kada ih sutra budemo nas dvojca imali po par stotina?

    Ja prijavim pa nek se oni bakću sa tumačenjem kako da ih obeležavaju
    Potpis u pripremi!

  3. #23
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Prijavljivanje CITES jedinki

    A jel to 100% sigurno da moze da se prijavi, iako nemamo papire o poreklu i ne znamo odakle su? Da ne bude da nam ih posle oduzmu... Ja recimo ne planiram da parim ni jednu svoju T, jel mi onda preporucujete da ih ne prijavljujem?

  4. #24
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Prijavljivanje CITES jedinki

    Dobro kažeš Geni, imam i ja uparenu ženku.
    Bolje nju jednu da prijavim nego da se zamajavam ako izađu neki mališani.
    There's no place like 127.0.0.1

  5. #25
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Prijavljivanje CITES jedinki

    Evo ja sam danas poslao prijavu, a ujedno sam dobio i odgovor na mail koji sam juče poslao u vezi toga kako mogu znati da je prijava stigla na vreme i koliko će ovo da košta, prenosim vam odogovor u potpunosti koji sam dobio iz ministarstva.

    Poštovani,

    prijavljivanje primeraka strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta divljih životinja za potrebe uvođenja u evidenciju se ne naplaćuje.

    Možete da nas pozovete telefonom na 011-3121624 da proverite da li je vaša prijava stigla.

    E pa sad šta bude biće...
    Mislim da ovo treba odraditi, ne može me kasnije niko zezati i reći kako nije po zakonu. Ne mogu nam svima oduzeti životinje tako da ne prijaviti se iz tog straha je bezveze.
    Što se tiče uslova držanja, ne sumnjam da će njihovi uslovi biti mnogo čudni, ali verujem da će se i to sve vremenom doterati u neki red.

    Jedino mi bezveze ovo što Kimo prenosi da će biti zabranjeno držanje zmija koje su duže od tri m, kod nas nije bilo pojava da je takva zmija nekog ozbiljno povredila, ako i pobegne nije moguće da se prilagodi na naše uslove i preživi zimu,... Nema smisla. Zabrane eto čisto jer im se može.




  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Prijavljivanje CITES jedinki

    Jesi li obrasce odstampao i poslao postom ili na email?

  7. #27
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Prijavljivanje CITES jedinki

    Odneo ih u fotokopirnicu, odštampao i popunio hemijskom i onda poslao poštom. Za par dana ću zvati da vidim da li je stiglo i šta dalje tj da li išta dalje.




  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja zokis'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    359

    Uobičajeno Odg: Prijavljivanje CITES jedinki

    Ljudi a sta je sa onim placanjem poreza ili sta vec na kucne ljubimce...tipa 500 din za psa ili macku...da nece mozda na osnovu ovog prijavljivanja da stigne i neka uplatnica sa cifrom?
    sve u svemu nista pametno

  9. #29
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Prijavljivanje CITES jedinki

    Meni je glupo da prijavim Brachypelme za koje ne znam pol, jer ako neka od njih bude mužjak (što je u mom slučaju vrlo verovatno), neću je zadržavati već slati dalje.
    Po tome bi, u slučaju da se prijavi neki mužjak, trebao svaki put evidentirati kada bude kod nekoga na parenju.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja Soulfly'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    NBGD
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: Prijavljivanje CITES jedinki

    Ovo se odnosi samo na odgajivace i prodavce, nemoj da se opterecujes time
    Brain kills beer cells...

  11. #31
    Član knedla'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    sombor
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Prijavljivanje CITES jedinki

    Da sto se tice paukova meni su rekli da bi samo odgajivaci trebali ali nije obavezno da prijave ako imaju i koje vrste a i pitao sam ih i za registrovanje odgajivacnice kod njih i samo su odgovorili da ako se zivotinja koju zelim da razmozavam i prodajem nalazi na cites listi onda registrujem kod njih a ako ne onda neznaju kod koga treba da se registrujem

  12. #32

    Uobičajeno Odg: Prijavljivanje CITES jedinki

    razgovarao sam sa osobom koja radi u ministarstvu.

    stekao sam utisak da oni stvarno zele da naprave nulto stanje. kaze zavisi od odziva da li ce postajati specijalne kategorije grupe zivotinja za koje ce imati povlastice. ovo se odnosi da cinjenicu da li mi (svi ovde) mozemo da razmnozimo nesto i ponudimo npr kameleona, regularno ili mora da budemo registrovana odgaivacnica.

    to mi sve mirise da treba u sto vecem broju i iskreno prijaviti ko sta ima.

    druga stvar je da nulto stanje treba da ostane zateceno, odnosno da se ne oduzimaju...

    imaju puno posla ne samo oko nas veci i gomila drugih zivotinja koje nas ne intresuju sad.ptice sisari i sl...

    moje misljenje je sledece.
    i kao neko ima i jednu jedinku sa citesa, treba da prijavi jer onda ce u jednom trenutku mozda hteti da pari. kad se upare jedinke postoji obrazac za prijavljivenje. to se sve salje ,za sada su reci inspektora, radi evidencije.

    to moze u svasta da se pretvori ali drzava kakva takva je treba da serizikuje....sta drugo pa ostaje sad?

  13. #33
    Ljubitelj egzotičnih životinja Pedja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    174
    Oglasa
    3

    Uobičajeno Odg: Prijavljivanje CITES jedinki

    Ljudi a sta je sa onim placanjem poreza ili sta vec na kucne ljubimce...tipa 500 din za psa ili macku...da nece mozda na osnovu ovog prijavljivanja da stigne i neka uplatnica sa cifrom?

    To je bio predlog, ali nije proslo.

  14. #34
    Član agama agama'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    37

    Uobičajeno Odg: Prijavljivanje CITES jedinki

    imam 1 pitanje... na onoj listi nisam nasao leopard gekona pa me zanima da li trebam i njih da prijavim ako ih drzim kao kucne ljubimce
    ko hoce nesto da ucini, nadje nacin, ko nece nista da ucini, nadje opravdanje

  15. #35
    Ljubitelj egzotičnih životinja LemyKadir'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Prijavljivanje CITES jedinki

    Koliko vidim, nema ni kukuruznih smukova... Znachi mog ne moram da prijavljujem??
    Z: P.guttatus
    T: B.Vagnas, L.Parahyabana, G.Rosea RCF, N.Chromatus
    K: Trachemys scripta scripta

  16. #36
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Prijavljivanje CITES jedinki

    Prijavljuju se jedinke odnosno životinje koje se nalaze na listi, znači ako ih nema na listi,a držiš ih kao kućnog ljubimca i nisi odgajivač ili ti ne stoji u pet shopu nema potrebe da išta prijavljuješ.




  17. #37
    Ljubitelj egzotičnih životinja patak'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    253

    Uobičajeno Odg: Prijavljivanje CITES jedinki

    Citat Prvobitno napisao zokis Pogledaj post
    Ljudi a sta je sa onim placanjem poreza ili sta vec na kucne ljubimce...tipa 500 din za psa ili macku...da nece mozda na osnovu ovog prijavljivanja da stigne i neka uplatnica sa cifrom?
    Citat Prvobitno napisao Pedja Pogledaj post
    To je bio predlog, ali nije proslo.
    ma samo gledaju kako da nam uzmu pare

  18. #38
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Prijavljivanje CITES jedinki

    Ej drugari jel moraju i tarantule da se prijave ili ne Inace imam geniculatu..

  19. #39
    Ljubitelj egzotičnih životinja Stiv'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    133

    Uobičajeno Odg: Prijavljivanje CITES jedinki

    Ne moras da prijavljujes, samo se Brachypelme prijavljuju.

  20. #40
    Ljubitelj egzotičnih životinja sale1808'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    229

    Uobičajeno Odg: Prijavljivanje CITES jedinki

    Sve je to u redu. I nulto stanje,kao i sve ostalo.Ali meni je malo cudno to sto znam iz iskustva da se kod nas sve naplacuje,kao i da se sve radi da bi se posle naplatilo i imalo dokaz da posedujes nesto.Logicno je da ne moze da se sada sve napravi da bude legalno preko noci,kada je i drzava do sada dozvoljavala uvoz i izvoz zasticenih vrsta.
    Ovakva situacija je bila i za pirateriju nekad,koja se dozvoljavala ranije i niko nista nije imao protiv,dok je sada to krivicno delo,naravno zbog dejstvovanja stranih drzava.
    Ovakvo stanje ne odgovara ni nasoj zemlji,naravno na prvom mestu zbog zasticenih vrsta ptica i ostalih zivotinja odavde.
    Nulto stanje je dobra stvar,ali zavisi sta se podrazumeva sa time.Nadam se samo da posle svega nece doci na red neka naplata,posto onda imaju dokaz da imate zivotinju.
    Ali u svakom slucaju,logicno je da i ovo mora malo da se uredi i da se pojave registrovani odgajivaci,iako ce i dalje biti crne zone,ali ona ce vremenom pasti na minimum.Mozda je ovo sad i momenat da neko krene u novi legalni business.....hehe

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •