Prikaz rezultata 1 do 14 od 14

Tema: Selidba!!!!

  1. #1
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Exclamation Selidba!!!!

    Epa ovako svoju Acanthoscurria geniculata koji sam nabavio juce (1,5 - 2cm) danas sam premestio u novu posudu dimenzija 10,5x10,5 cm. Polovinu poklopca izbusio sam iglom za ventilaciju. Posudu sam oprao vrucom vodom. Za treset sam postavio obicnu zemlju debljine 2-2.5cm koju sam prethodno zagrejao u rerni (15min). Zemlja nema pesticide sigurno doneo sam je iz pm. . Za skloniste sam postavio onu plastiku iz kinder jajeta, tacnije polovinu i ukopao je. Navlazio sam 1/4 posudice vodom. Ubacio sam T i on se ustekao u skloniste. Tenebriju koju sam mu bacio iskulirao je, mada je juce jednu pojeo. Brine me samo ako nece odma da je pojede da se ona ne ukopa i posle da ne moze da je nadje. Pre svega brine me vlaznost, dali je dovoljna, i toplota. Posto u mojoj sobi i nije bas toliko toplo (16 C) stavio sam je u kujnu na policu, tu je negde oko 20tak C, dok ne kupim sijalicu. Ukoliko ima nekih propusta u mom radu ili nesto sta jos treba da uradim ili ispravim, kazi te mi molim vas. Inace T je poklon od moje cure, pa nebih bas voleo da u**rem stvar. HVALA UNAPRED

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja markozmaj'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Simanovci
    Postova
    432

    Uobičajeno Odg: Selidba!!!!

    Tenebriji stisneš glavu pincetom i neće se ukopati A temperatira oko 20ak C je ok. Moje su na sobnoj temperaturi i nista im ne fali... A što se vlažnosti tiče stavi čep od flaše i napuni vodom i trebalo bi da joj bude sasvim dovoljno (tako aj radim sa manjim T)...

    :Aerodactyl:

  3. #3
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Selidba!!!!

    stavio sam cep sa vodom, i unutra jedan kamencic... cisto za svaki slucaj da bi mogla da izadje ako upadne .....

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja sale1808'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    229

    Uobičajeno Odg: Selidba!!!!

    Sve je to sasvom ok.Samo joj stavis tenebriju malo prignjecenu,kao sto kaze Markozmaj i tarantula ce je naci ako je gladna.Posuda sa vodom isto treba da bude uvek tu,ako tarantuli treba veca vlaznost ona ce je sama regulisati i bice pored te posudice.I nemoj mnogo da je uznemiravas,malo je stresirana zbog novog prostora,a i jos je mlada i nezna,pa joj treba i samopouzdanje u lovu..........

  5. #5
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Exclamation Odg: Selidba!!!!

    Axa ok kapiram... Nista necu onda da je diram a posto je jela jos pre 2 dana sutra dobija "zgnjecenu" tenebriju ... Samo jos jedno pitanje... Muci me to sto se u prostoriji u kojoj se T nalazi pusi... A posto je ona na polici, dosta visoko, verovatno dosta duvanskog dima stize i do nje... Da li to moze da joj steti

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja sale1808'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    229

    Uobičajeno Odg: Selidba!!!!

    Pa iskreno da ti kazem,siguran sam da joj ne prija,jer joj to nije prirodno okruzenje na koje je navikla.Ako je taj dim uobicajen i stalan u njenom okruzenju,pogotovo sto je jos mala,moze da joj smeta na neki nacin,posto se nalazi na visini,a dim je tu najvise skoncentrisan,iako tarantuli nije potrebna neka velika koncentracija kiseonika.
    Znas i sam da se zivotinje u dzungli u slucaju pozara odmah krecu kako bi pobegle od vatre i dima.

  7. #7
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Selidba!!!!

    Ja iz iskustva kazem da im ne steti... Nisam pusac, ali cesto cirkamo kod mene u stanu i umemo bas dobro da zadimimo malu sobu gde su mi T, i nikad nista ni jednoj nije falilo! Leti cak i ukljucujem raid protiv komaraca(### morao sam da rizikujem jer je gamad nepodnosljiva) i nikad se nista nije desilo tarantulama, sve normalno jedu, rastu, presvlace se... A i kontam da je raid pravljen za majusne komarce i da ne moze da naskodi T, koji ni nisu insekti...

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja yowandbm'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Vrsac
    Postova
    178

    Uobičajeno Odg: Selidba!!!!

    Raid za struju možda OK, ali onaj u spreju - ja se ne bi zaje*****...treba izbegavati sve što šteti...koliko je to moguće malo dima nije strašno, ali zadimljeno verujem da joj jako ne prija

  9. #9
    Član dogoargentino'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Sremska Kamenica
    Postova
    47

    Uobičajeno Odg: Selidba!!!!

    I kod mene se duvani i to kao u kafani,nisam imao problema.Otrovi i sprejevi protiv insekata nikako!

    Htedoh reci puno stvari ne smeta tarantulama trenutno,ali na duzi vremenski period sigurno steti.
    Poslednji izmenio dogoargentino; 15.04.11. u 22:22. Razlog: 2 x postovao istu poruku pa sam obrisao jednu

  10. #10
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Selidba!!!!

    Moj mali T nece da jede. nzm da li je zbog "selidbe", samo kulira, ne mice se. zgnjecio sam tenebriju i bacio je a on nista, ni da joj pridje.... Jel to normalno nakon sto ga preabcim u novo okruzenje ili Prebacio sam ga u cetvrtak 14.4. proslo je 3 dana... Hocu da jede i da poraste....

  11. #11
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Selidba!!!!

    I ja hocu milion evra Ne ide to tako, da ona jede i raste kad joj ti naredis... I sasvim je normalno da ne jede nekoliko dana po premestanju. Ja svojima tek 5-6 dana posle premestanja ponudim hranu.

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Selidba!!!!

    Meni se uvek desavalo da cim premestim T nakon dan-dva ona se presvuce...sreca...

    @Darko

    Mozda je sita, ne moze ni ona bas non stop da jede
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja Zlopanja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    292

    Uobičajeno Odg: Selidba!!!!

    Jesce kad bude htela
    Ko hoce naci ce nacin.
    Ko nece, naci ce razlog!

  14. #14
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Selidba!!!!

    Pa dobro drugari ako vi tako kazete.. neiskusan sam pa se dosta cimam... Nadam se da ce biti ok...

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •