Prikaz rezultata 1 do 10 od 10

Tema: Problem sa Leopard Lekonom

  1. #1
    Član IGOR SD'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    19

    Uobičajeno Problem sa Leopard Lekonom

    imam problem sa ishranom zenkice leopard gekona.to je odrasla zenka od skoro dve godine.kupio sam je pre dva meseca i od tada nije jela nista.bila je strasno krupna i lepog izgleda.od kada je stigla nece da jede,potrosila je sve zalihe i sada mi izgleda prilicno slabo.ne bih ja toliko brinuo jos neko vreme,ali mi se ovo desava vec treci put sa zenkicama gekona.naime,ja vec posedujem odraslog muzijaka od 5 god,i on je uvek u vrhunskoj formi i dobro jede.ovo je treci put da mu kupujem zenku sa kojom bih ga upario,ali jednostavno ni jedna od te tri nisu htele da jedu od dolaska.uz to imam jos i bradatu agamu i nekoliko tarantula,i nikada nisam imao problem ni sa jednim od njih.nisam pocetnik.ali jednostavno ne znam sta da radim sa njom.kako da je nateram da jede.prethodne sam na kraju hranio i na silu ali nista od toga.i ishod je bio tragican.dajte neki savet kako da je nateram da jede.pozdrav Igor Sd
    Poslednji izmenio IGOR SD; 17.04.11. u 21:54. Razlog: problem sa leopard gekonom

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Problem sa Leopard Lekonom

    Verovatno ih je muzjak izmaltretirao ako su bili zajedno.Nikad ne ide jedna zenka sa muzjakom jer je on maltene zlostavlja.Uvek idu dve ili tri zenke na jednog muzjaka ako ih drzis grupno.Ako imas samo jednu zenku i muzjaka drzi ih odvojeno i samo kad hoces da je paris stavljaj je kod njega.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  3. #3
    Član IGOR SD'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: Problem sa Leopard Lekonom

    samo je ona bila sa njime.jeste je maltretirao.sad su odvojeni,vec mesec dana ali ona opet nece da jede.nadam se da ce se oporaviti i poceti da jede nesto.

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Problem sa Leopard Lekonom

    E tu ti je i bila greska,ne sme nikako jedna zenka sa muzjakom.Nadam se da ce se oporaviti.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  5. #5
    Član IGOR SD'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: Problem sa Leopard Lekonom

    nadam se i ja da hoce.pokusavam da je sto vise drzim po rukama da bi se oporavila.voli da bude po rukama tako da se nadam da ce to pomoci.

  6. #6
    Član davco'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Novi sad
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Problem sa Leopard Lekonom

    Da li je zenka bila na brumaciji? da li je temperatura odgovarajuca?
    Ako se vidi da muzjak maltretira zenku, svakako ih moras razdvojiti, ali za drzanje zajedno nema pravila, ja sam drzao 1 muzjaka i 1 zenku zajedno 10 god, pa im nista nije bilo.... jedino je zbog parenje problematicno, ako neces da se pare, nemoj ih drzati zajedno.
    Namesti joj dobar terarijum sa puno mesta za sakrivanje i odgovarajucu temperaturu, nemoj je puno njakatai dok ne projede, ako je stalno vadis nece se u teru osacati kao na svojoj teritoriji pa nece jesti, a i vadjenje je dodatni stresor.
    eventualno daj joj neke vitamine i ponudi sto raznovrsniju hranu, probaj i iz pincete, ili pusti bube da trcakaraju.

  7. #7
    Član IGOR SD'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: Problem sa Leopard Lekonom

    probao sam sve druze ali nista za sada.nadam se da ce projesti jer je bila toliko krupna i bas lepo izgledala.

  8. #8
    Član IGOR SD'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: Problem sa Leopard Lekonom

    mogu reci da sam uspeo da pronadjem sistem kako da jede moja zenkica leoparda..uzeo sam je u ruku i prineo joj tenebriju protrljao joj po ustima i ona je uzela.pojela je 6.7 kom ted.sutra dan je nisam hranio pa sam je ponovo nahranio prekosutra.jela je super,a ja sam srecan sto je to tako.

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sava car'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    250

    Uobičajeno Odg: Problem sa Leopard Lekonom

    Mani se tenebrija, daj joj neku dubiju da se vrati u zivot..

  10. #10
    Član IGOR SD'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: Problem sa Leopard Lekonom

    dobila je fobase i dubije,nisu samo tenebrije.sad jede sve i odmah lepse izgleda

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •