Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 49

Tema: Presvlacenje

  1. #1
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Presvlacenje

    Imam malu geniculatu (~2cm) i zanima me kako da znam kad ce poceti sa presvlacenjem.. Pre svega me interesuje jer ne jede nista vec 5 dana, a nzm da li se sprema da se presvuce ili zbog premestanja u drugu posudu... Inace ako se ne varam video sam po forumima da ne jedu pre presvlacenja... Ko zna

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja jonathan-sic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    zenica
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje

    Da.. ne jedu prije presvlacenja.

    Inace ima par sitnica po kojima mozes prepoznati kada ce se presvuci (recimo da ne zeli da jede ili puno plete..) ali to nista ne znaci, odnosno, ne mozes predvidjeti.

    To sto ne zeli da jede 5 dana je sasvim normalno. nemoj se cuditi ako ne bude jela 5 mjeseci.

    I kada ti se presvuce, nemoj je hraniti oko sedam dana poslije presvlacenja da se ne povredi.. da ojacaju zubi. Imaj uvjek vode u čepiću i to je to (nemoj ga napuniti do vrha... i mali čep je za nju puno.. da slucajno ne upadne u njega.. ili sta vec).
    geek portal (or something like that): STONDENSTIK.COM

  3. #3
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje

    @jonathan-sic Brate kako da ne jede 5 meseci! Kako ce onda da poraste jbt...

    Bacio sam joj tenebriju pre 2 dana, ni da je pipne... Nervira me....

    Sto se vode tice uvek je ima u cepu, ali stavio sam unutra neki mali kamen tako da ne moze da upadne...

    Nego jel moze nekako na osnovu njenog izgleda da se provali kad ce poceti sa presvlacenjem...

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Zlopanja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    292

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje

    Ne moze niko to tacno da ti kaze. Presvuce se kad joj dodje vreme za to, moras imati strpljenja. T nekad nece da jede zato sto nije gladna, a 5 dana za nju je kao da ti nisi jeo 5 minuta. Nekad sama od sebe nece da jede i po godinu dana a bez hrane moze i puno vise
    Ko hoce naci ce nacin.
    Ko nece, naci ce razlog!

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    16

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje

    Znam kako ti je,moja je malo plela paucinu,pocrneo joj je trbuh i nije htela da jede nista 10 dana,jutros sam je pogledao,kad nesto se raskrupnjala,pocela je da lici na pauka i pored nje kosuljica. bas sam se obradovao,prvo presvlacenje tarantule

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2010
    Lokacija
    Banjaluka
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje

    tra tvoja kao jedinka je malo cudna,moja bi jela i dok se presvlaci ako meze,do sad ni 1 nije odbila a imam je preko pola god.1 izgledace ko krpelj,msm guzica ce joj nabubriti dosta,zatim ces vidjeti da nazad ima po malo kao da fali dlacica koa da nema djelica koze tj tih iritirajucih dlacica.a ako vec ovec sto pre da ti se presvuce uzmi malo vecu hranu al je prije nego sto mu je das istresi dobro i osamuti.moja raste kao nista i govorim ti iz vlastitok malog iskustva

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje

    @ terarist kako mislis vecu hranu? mislis cvrcke, bubasvabe itd... Zar nije ona mala za to. mislim nzm... Dosta joj je crno "dupe", mnogo vise nego kad sam je uzeo... ja po tome zakljucujem da ce presvlacenje da se desi uskoro, mada mozda se varam, neiskustvo... ajd nabavicu joj nesto ozbiljnije za has pa cemo videti....

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2010
    Lokacija
    Banjaluka
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje

    da al po mnogima to nije pametnoo al o5 kod mene radi.uzmes vecu bubu ne preko njene ukupne velicine,i onda je ubacis u neku cinicu i dobro istreses kad vidis da se fakticki jedva krece,i ubacis je t,ja to radim evo vec 7 mj i kod mene je sve ok al sad nmg ti reci sta ti daradis.kod presvlacenja,s obzirom da se izvlace iz stare koze,ako bolje pogledas a to je veo mesko jer je manji pauk da li fali dlacica na guzici,ta crna povrsina su iritirajuce dlacice.i kad se presvlaci na gornjoj kozi tj iz koje se treba izvuci gubi te dlacice a ispod koze se vide nove.po tome ja znm kod svojih vecih paukova da se presvlace.al ti ces jos malo morati pricekati da poraste.vjeruj ta vrsta jede ko luda,halapljiva je mnogo i ako vidis da odbija il je bolesna il se presvlaci.2. moras paziti da ne dajes hranu prije 7 dana poslije presvlacenja.a kad vidis da je nabubrila o5 dadnes malo manje bube.pa ako oces oce,tu nista vise nemozes.ako jos kako mogu pomoci reci

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje

    Ma bitno je samo da joj ti odrzavas vlagu i temperaturu da presvlacenje prodje sto bolje, nema veze ako je neces videti u trenutku presvlacenja...a i to se uglavnom dogadja u toku noci dok svi spavamo, treba da ti se posreci da bi video malu T u toku presvlacenja...meni se posrecilo jednom :P

    A kako mozes provaliti da je mala geni pred presvlacenjem; potamni joj abdomen, ne jede, pocne da pravi paucinu na jednom mestu (ubrzo nakon toga je presvlacenje)...uglavnom ocekuj da ce uskoro da se presvuce.

    I jos nesto, kad budes mogao kupi manje lateralise...ja sam juce ubacio crva genikulati i nije ga okusila, a sad sam ubacio malog lateralisa i zmazala ga je k'o od sale
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2010
    Lokacija
    Banjaluka
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje

    I samo da te nadopunim,kada pravi mrezu to je nekoliko sati prije samog presvlacenja pa da se nenedas da ce ti napraviti 10 dana prije

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje

    Citat Prvobitno napisao terarist Pogledaj post
    I samo da te nadopunim,kada pravi mrezu to je nekoliko sati prije samog presvlacenja pa da se nenedas da ce ti napraviti 10 dana prije
    I ja tebe da dopunim

    Desi se da isplete mrezu i par dana pre presvlacenja,ali nekad odustane od tog mesta gde je isplela,pa onda prodje neko vreme i isplete drugu mrezu za presvlacenje,na drugom delu tererijuma,vidjao sam ovo par puta,uglavnom kod vecih tarantula,kao da odlaze presvlacenje ili joj ne odgovara u trenutku.

  12. #12
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje

    Evo da potvrdim i ja ovo sto je Cold Beer napisao! Moja geniculata(16cm) je prilikom proslog presvlacenja napravila dosta veliku i gustu posteljicu a onda se posle par dana presvukla na skroz drugom mestu... Sta joj to znaci, nemam blage veze

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja VeNoM-StinG'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Majdanpek
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje

    Evo da se ubacim u diskusiju ovako ne mora cep dok je t od 2 cm prosto uzmes spric i vlazis treset na 2-3 dana u jednom cosku XD predlazem ti lateralise za hranjenje te geniculate najbolji su ne kopaju a i mozes da uzivas dok geniculata lovi ziv plen a slazem se sa loshme10 i Cold_Bear

  14. #14
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje

    Mnogo mi je lakse da kontrolisem vlaznost pomocu cepa iz razloga sto ne mogu da ocenim koliko treba na navlazim treset . znaci nema sanse.. uvek mislim da je premalo, ili da preteram, bas zbog toga sam i postavio cep... nadam se da je dovoljan, kao sto rekoh rec je o posudi 10x10cm visine jedno 6-7cm, grejem sijalicom od 40w, i prosecna temp je oko 24-25C... mislim da je vlaznost dovoljna, ko misli da nije neka slobodno kaze da menjam nesto

    jao koliko sam sad prso, citam na ovom forumu temu presvlacenje genuculate i pominje se neka dubia koja je ostala u teru.. A ja sam juce mojoj T ubacio tenebriju, koju inace jutros nisam video, sigurno se ukopala, cisto sumnjam da je pauk pojeo jer ne jede vec 5-6dana. i sad ako stvarno pocne da se presvlaci.. Inace nisam kuci da bih preduzeo nesto po tom pitanju.. stizem tek sutra, tj cetvrtak jel postoji mogucnost da joj tenebrija naudi i kako (u slucaju da se T presvuce)

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje

    Ja mislim da kod mene u terarijumu ima jos uvek zivis tenebria i mozda jedan fobas... xD

    Rekao bih da tenebrije nisu toliko opasne, opasniji su fobasi...male su sanse da ce se nesto desiti tarantuli...
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  16. #16
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje

    Sanse jesu male, ali crvi mogu da naude T, jer je ona potpuno bespomocna tokom presvlacenja! Ako mozes najbolje bi bilo da je izvadis, da otklonis svaki rizik...

  17. #17
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje

    Brate nista nmg da uradim sad, tek sutra, da kazem bratu hmmmmm, nije mi pouzdan, mnogo se cima od T-a jos sad a kamoli kad malo naraste.. tako da bolje cu to ja da resim sutra(mislim da nece tenebrija nesto da je zaj***), nadam se da cu je zateci presvucenu!

  18. #18
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje

    E pa sto se tice moje geniculate, njeno gladovanje i cudno ponasanje je defnitivno predskazanje da sledi presvlacenje. danas sam dosao kuci i imao sam sta da vidim. uvukla se u kucicu, ukopala se malo, isplela paucinu unutra i po coskovima posude u kojoj je drzim... znaci to je to... prvo presvlacenje kod mene! P.S. sto se tice tenebrije koju nisam video u posudi, pronasao sam je, zakopala se na dnu treseta, nego necu da je diram sad, nemam nameru da uznemiravam T zbog toga...

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja jovanbabic'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    105

    Uobičajeno Re: Presvlacenje

    proveri tu tenebriju moze da naskodi T, narucito kod malih T koje su prakticno bespomocne u toku i posle presvacenja.

  20. #20
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje

    jao izasla T je iz sklonista i kulira kraj cepa sa vodom.. nije se presvukla... sta joj je sad? "dupe" joj jos uvek nije potpuno crno.... Jel to neka priprema sklonista za presvlacenje ili??

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •