Prikaz rezultata 1 do 11 od 11

Tema: Pinky's

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja yowandbm'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Vrsac
    Postova
    178

    Uobičajeno Pinky's

    Zanima me koliko često/retko može tarantuli da se da pinky ili odrastao miš, ili leming? Čuo sam da ide max 1 mesečno, jer kao pauci su beskičmenjaci, a pinky kičmenjaci i imaju u sebi znatno više nekih elemenata koji mogu da škode pauku, valjda Ca, K..tako sam nešto negde video. Ja svoje paukove nisam do sad hranio time. Ne znam gde je na forumu tačno pisano o hranjenju tarantula pinkijima, ako ima neka diskusija o tome neka me neko uputi ili neka prebaci ovo gde treba.
    "The mystery of the beginning of all things is insoluble by us; and I for one must be content to remain an agnostic." Charles Darwin

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Pinky's

    Miševi jednom mesečno max... Tako svuda piše, valjda se T-u zubi "troše" zbog kostiju žrtve - miša.....
    Nego ja bih dao žabu tarantuli... Jel zna neko nešto o tome, može li, koliko često?? Inače mala je žaba 2,5-3cm... ova koju trenutno hoću da "žrtvujem"

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja patak'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    253

    Uobičajeno Odg: Pinky's

    a koliko velik treba da bude pauk da bi mogao da jede pinkija?

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja yowandbm'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Vrsac
    Postova
    178

    Uobičajeno Odg: Pinky's

    Ja ne bi davao manjem od 15cm...evo našao sam neku temu u kojoj ima nešto o tome

    http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=3227
    "The mystery of the beginning of all things is insoluble by us; and I for one must be content to remain an agnostic." Charles Darwin

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Pinky's

    Citat Prvobitno napisao darkomarkovic21 Pogledaj post
    Nego ja bih dao žabu tarantuli... Jel zna neko nešto o tome, može li, koliko često?? Inače mala je žaba 2,5-3cm... ova koju trenutno hoću da "žrtvujem"
    Aj nemoj da bacas zabu tarantuli,ali ako vec hoces to da uradis, ne moras javno da objavis Mislim da ima dosta ljudi na ovom forumu,koji bas vole zabe, tako da im se bas nece svideti ova izjava. Ako si nasao neku zabu u prirodi, ne zaboravi da zaba moze da prenese neke parazite...

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Pinky's

    Citat Prvobitno napisao Cold_Beer Pogledaj post
    Aj nemoj da bacas zabu tarantuli,ali ako vec hoces to da uradis, ne moras javno da objavis Mislim da ima dosta ljudi na ovom forumu,koji bas vole zabe, tako da im se bas nece svideti ova izjava. Ako si nasao neku zabu u prirodi, ne zaboravi da zaba moze da prenese neke parazite...
    Sorry.... Nisam hteo nikoga da uvredim.... Totalno mi je otislo od pameti sta pisem, ###... Pre svega sam hteo da cujem da li je to OK hrana za T, inace i nebih mu bas to servirao, bas zbog tih parazita i ostalih gluposti.. Jer kad skakavci iz prirode nisu dobri, mogu da zamislim zabe....

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja jonathan-sic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    zenica
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Pinky's

    Licno mislim da je bez potrebe bacati misa tarantuli. Mnoooogo primjera zdravih i naprednih tarantula sa insekt-ishranom.

    S sdruge strane, koliko mi je poznato, misevi su prilicno masni za tarantule te se terarijum usmrdi i morqa se sve cistiti. T (navodno) ne pojedne sve.
    geek portal (or something like that): STONDENSTIK.COM

  8. #8
    Član
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: Pinky's

    Moje misljenje je da je totalno bespotrebno i pomisliti na to davati tarantuli miseve i zabe pored crva i zohara koji su jeftiniji i bolji! neznam sto treba komplikovati...Ja hranu uzimam od Homera i pauci su mi ekstra, jedu i imaju velika dupeta hahah pozz

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja yowandbm'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Vrsac
    Postova
    178

    Uobičajeno Odg: Pinky's

    Slažem se sa svim tim, samo me je zanimalo kako to rade neki ljudi sa foruma ako i rade...bube su zakon.
    "The mystery of the beginning of all things is insoluble by us; and I for one must be content to remain an agnostic." Charles Darwin

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Zlopanja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    292

    Uobičajeno Odg: Pinky's

    Kicmenjaci se mogu davati ali retko. U jednom periodu izmedju presvlacenja moze se dati samo jednom da bi bilo bezbedno. T moze ostati bez helicera a onda su u problemu jer ne mogu da jedu nista jer nemaju zube
    Ostanu naravno ostatci koji se jako usmrde, ostanu i od buba ali su jako mali pa je sve to zanemarljivo (i ako se i od buba trebaju vaditi iz tera ti ostatci zbog mogucnosti budjanja). T treba da bude dosta velika da bi se davao veliki plen, 15 cm minimum.
    Ko hoce naci ce nacin.
    Ko nece, naci ce razlog!

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vlada 71'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Krusevac
    Postova
    461

    Uobičajeno Odg: Pinky's

    I ja se slazem s vama zasto komplikovati i rizikovati da se tarantula povredi kada postoje bube koji su odlican izvor hrane za tarantule

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •