Prikaz rezultata 1 do 4 od 4

Tema: Vodena agama

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    2

    Uobičajeno Vodena agama

    Bok ljudi...eto ja sam naiso na ovaj forum i odlucio se prijavit jer sam uzeo upravo terarij i ostale điđimiđike sve koje su potrebne za odrzavanje vodene agame,jako mi se svidja zivotinja i zato sam odlucio se ovdje prijavit zbog bilo kakvih pitanja koje imam...zasad jedino pitanje imam je:...upravo sam danas otisao po svoju vodenu agamu i stavio ju u svoj terraij koji sam sklopio...vjerovatno treba da se privikne svom novom domu...ali pod dodirom ruke je malo hladna,a kada sam ju preuzimao u petshopu bila je topla jer je bila pol lampom...e sad jer ona redovito mora biti tako topla ili samo kad je pod lampom?jel uredu da se malo oladi?

  2. #2
    Novajlija
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    5

    Uobičajeno Re: Vodena agama

    uglavnom preko dana mora imat hot spot mjesto ispod lampe di je temp oko 40 stupnjeva a preko noci oko 25...
    al evo sta ti ja mogu pomoc..LP..
    http://moj.pet-centar.hr/Teraristika...gama-3048.html

  3. #3
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Vodena agama

    Pozdrav i dobrodosao! Prva stvar koju treba da znas je da su svi gmizavci vodozemci i ribe poikilotermi - hladnokrvni, sto automatski znaci da bez hrane mogu izdrzati duze od homeoterma (toplokrvnih zivotinja) jer im ne treba energija iz hrane za odrzavanje stalne telesne temperature, ali im s druge strane zivot zavisi od okolne temperature. Sijalica ti je potrebna da zagreje gusteru krv kako bi on postao aktivan i bio u mogucnosti na normalno funkcionise (krece se, lovi plen, vari hranu itd).
    Problem kod hladnokrvnih je sto mogu da uginu od hipertermije ukoliko nemaju da se sklone od sijalice u hladniji deo terarijuma. Nemoj sijalicu stavljati iznad vode nego je stavi iznad kopnenog dela terarijuma a guster ce se hladiti ulaskom u vodu.
    Sve u svemu postavljanjem sijalice (reflektorske) u kopneni deo terarijuma fakticki si resio problem i guster ce sam regulisati svoju temperaturu. Samo vodi racuna da svaki dan palis sijalicu koja ce goreti priblizno duzini dana, i nemoj da gasis gusteru svetlo u periodu varenja hrane - sat do sat i po nakon obroka.
    Poslednji izmenio hey-ho; 28.04.11. u 00:47.

  4. #4
    Novajlija
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Vodena agama

    hvala momci ...jedino sto trebam josh nabavit je podni grijac i zive biljke da bi dostigo tu vlaznost,ovako sa umjetnima mi stalno pada :/,pa moram cesto zaljevat...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •