Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 46

Tema: Treset za ter

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja DutchSc'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Karaburma
    Postova
    173

    Uobičajeno Odg: Treset za ter

    Ma mozes urediti ter sa cime oces i sa cvecem i tresetom,dzabe kad ga T preuredi i sve ispretura i isplete mrezom

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja jonathan-sic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    zenica
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Treset za ter

    Citat Prvobitno napisao darkomarkovic21 Pogledaj post
    a desava se zbog vlage-slabe ventilacije
    Dešava se bas zbog suprotnih uslova. Da ima velike vlage bila bi kao kada je i stavim.. zemlja je vlazna "originalno" u onoj kesi. Kada se suši onda se desava ovo.. rasipanje, skupljanje i mnogo se slegne. A iznenadilo me koliko je tvrdo. Znaci ovo je slucaj nakon 3-4 mjeseca postavljenog crnog treseta.

    Zaljevanje i špricanje zemlje da bude mokra nema smisla jer joj i ne treba toliko a mozda i škodi.

    Opet kazem, prvo ici na kokosov treset i ako ga nisma koristi pa ako se desava slicno onda ganjati alternativu. Mozda mješavina kokosa i zemlje ili nesto deseto. Ali sama zemlja.. mislim da nije sretno rješenje i da se svaka slicno ponasa.

    I da, super je ono kada se tek stvai. Fino izgleda. Ali poslij.. nije bajno.
    geek portal (or something like that): STONDENSTIK.COM

  3. #23
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Treset za ter

    Citat Prvobitno napisao jonathan-sic Pogledaj post
    Dešava se bas zbog suprotnih uslova. Da ima velike vlage bila bi kao kada je i stavim.. zemlja je vlazna "originalno" u onoj kesi. Kada se suši onda se desava ovo.. rasipanje, skupljanje i mnogo se slegne. A iznenadilo me koliko je tvrdo. Znaci ovo je slucaj nakon 3-4 mjeseca postavljenog crnog treseta.

    Zaljevanje i špricanje zemlje da bude mokra nema smisla jer joj i ne treba toliko a mozda i škodi.

    Opet kazem, prvo ici na kokosov treset i ako ga nisma koristi pa ako se desava slicno onda ganjati alternativu. Mozda mješavina kokosa i zemlje ili nesto deseto. Ali sama zemlja.. mislim da nije sretno rješenje i da se svaka slicno ponasa.

    I da, super je ono kada se tek stvai. Fino izgleda. Ali poslij.. nije bajno.
    Ej ja sam tu zemlju za cvece stavio pre nedelju dana, prepekao sam je u rerni jedno 15tak min... Zasad je ok. Pre toga mi je bila obicna zemlja, a zamenio sam je samo iz estetskih razloga, i da bih olakasao T-u kopanje, jer je ona bila krupnija. Inace kad budem dosao do tera planiram da nabavim kokosov treset, dok sad nisam hteo da se zamaram time, mislim da je pretarano tripovati se za sve sitnice

  4. #24
    Ljubitelj egzotičnih životinja jonathan-sic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    zenica
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Treset za ter

    Nema tu tripovanja nit isitnica. Tesko opisati kakavo je stanje ali mislim da slike djelimicno objašnjava situaciju. Moja nesto sitno kopa na jednom mjestu gdje sam mozda ponovo nasuo jedan sloj. A u cosku koji sam uslikao joj treba sigurno gradjevinski alat za kopanje.

    Inace se zemlja pocela slijegati i rasipati možda nakon 2 mjeseca. Postepeno se ona sljeze ali sto se brze suši, ove nus pojave su uocljivije i izražajnije.
    geek portal (or something like that): STONDENSTIK.COM

  5. #25
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Treset za ter

    znaci kokosov treset... nema druge, pa dobro nabavicemo

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja jonathan-sic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    zenica
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Treset za ter

    Sacekaj da vidis na sta ce se to kod tebe izroditi. Kazem da je i kod mene bilo ok u pocetku. Koji mjesec kasnije, pratvara se u prasinu.

    Nije ono ruzno i odvratno te nemoguce da ona zivi, ali eto.. ima tih problema.
    geek portal (or something like that): STONDENSTIK.COM

  7. #27
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Treset za ter

    Citat Prvobitno napisao jonathan-sic Pogledaj post
    Sacekaj da vidis na sta ce se to kod tebe izroditi. Kazem da je i kod mene bilo ok u pocetku. Koji mjesec kasnije, pratvara se u prasinu.

    Nije ono ruzno i odvratno te nemoguce da ona zivi, ali eto.. ima tih problema.
    Izvini sto te smaram, ona slika koju si postavio na temi, jel ono belo budj ili zemlja tako bledi nakon duzeg vremena

    Hvala

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja jonathan-sic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    zenica
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Treset za ter

    Ne smaraš. Nije buđ vec takav odsjaj svetla ispao a i ima nesto i njegove mreze pa je i iz tog razloga onako svjetlije ispalo. A zemlja bude nesto bleđa. Mozda bude boja kao kokosov treset ali mnogo tamnije.

    Barem sto se tice ovog crnog treseta. Sad' ne znam kako ce kod tebe biti nakon nekog vremena.
    geek portal (or something like that): STONDENSTIK.COM

  9. #29
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Treset za ter

    Pa videcemo sta ce da se desi... Nemam pojma... Uglavnom za terarijum, kad stignem do njega tj kad T naraste uzimam kokosov treset, definitivno... Primetio sam od kako koristim ovu zemlju za cvece, da mi je ceste posuda sa T-om zamagljena, narocito deo iznad cepa sa vodom, dok je bila obicna zemlja to nije bio slucaj, tako da mislim da je vlaznost sada bolja...

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja JOBAH'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Sremcica
    Postova
    200

    Uobičajeno Odg: Treset za ter

    previse si natopio vodom, prevelika je vlaznost ako ti se zamagljuje posudica..

  11. #31
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Treset za ter

    Necete da mi verujete, ovu zemlju za cvece koju sad koristim prepekao sam u rerni, tacnije zagrejao na 15tak minuta... Ladno sam juce video da je iz zemlje pocela da raste neka travka.... znaci nije normalno... iscupao sam je... ko zna sta je u pitanju

    Sto se vlaznosti tice, imam cep sa vodom, i oko njega naprskam jedan spric svaka 3 dana (spric je 3 ml)...

  12. #32
    Ljubitelj egzotičnih životinja jonathan-sic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    zenica
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Treset za ter

    Nestatce. Bilo je i meni i ako sam pekao zemlju:



    geek portal (or something like that): STONDENSTIK.COM

  13. #33
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Treset za ter

    E bas takva travka, isti slucaj... Ludilo brate...

  14. #34
    Ljubitelj egzotičnih životinja jonathan-sic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    zenica
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Treset za ter

    Ma nestat ce. A u pocetku se kao sto vidiš i meni pojavilo.
    geek portal (or something like that): STONDENSTIK.COM

  15. #35
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Treset za ter

    Ahahah nije to nista,meni je jednom pecurka izrasla od velike vlage kod cavimanusa.Verovatno je bila u toj zemlji za cvece.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  16. #36
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Treset za ter

    Citat Prvobitno napisao D@nijel Pogledaj post
    Ahahah nije to nista,meni je jednom pecurka izrasla od velike vlage kod cavimanusa.Verovatno je bila u toj zemlji za cvece.
    Ej video sam neke slike na forumu, mrzi me sad da trazim, mozda tvoje ako si postavljao... Ladno pecurka... ### kokosov treset zakon ali kad volimo da improvizujemo....

  17. #37
    Član
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Kraljevo
    Postova
    26

    Uobičajeno Odg: Treset za ter

    Buraz ja sam skoro narucio kokosov treset za 200 dinara cigla od pola kila u Hidroponik prodavnica u Beogradu i to sam narucio preko neta na kucnu dostavu placas pouzecem kad ti stigne na adresu tako da te dostava staje jos oko 200 din. i vuk sit ovce na broju heheheeh....dobro tebi a tarantuli jos bolje,razbijes ga u vodi i prosusis od pola kile imas pola kante jupola od 25kg. mozes i ti da legnes u njega sa sve tarantulom heheheh sala....tako da eto ti predloga da se necimas i super je lep sitan ma milina...aj uzdravlje i pooozzz... PS. vidimo se u banji kad dodjem na odmor...!! :-))))

  18. #38
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Treset za ter

    Citat Prvobitno napisao piranakv Pogledaj post
    Buraz ja sam skoro narucio kokosov treset za 200 dinara cigla od pola kila u Hidroponik prodavnica u Beogradu i to sam narucio preko neta na kucnu dostavu placas pouzecem kad ti stigne na adresu tako da te dostava staje jos oko 200 din. i vuk sit ovce na broju heheheeh....dobro tebi a tarantuli jos bolje,razbijes ga u vodi i prosusis od pola kile imas pola kante jupola od 25kg. mozes i ti da legnes u njega sa sve tarantulom heheheh sala....tako da eto ti predloga da se necimas i super je lep sitan ma milina...aj uzdravlje i pooozzz... PS. vidimo se u banji kad dodjem na odmor...!! :-))))
    Ma treba cura da mi ide za BG sad za 10tak dana, pa će ona to tamo da mi kupi, nego neću da ga koristim, tek kad dodje red na terarijum, mozda veća posuda kad T bude 5+cm... P.S. Vidimo se u banji

    Nego mnogo mi se magli posudica i ima pomalo budji, baš malo, polovina poklopca je u rupama, imam čep sa vodom i okolo prskam, temp 25C, nzm da li da probušim još koju rupu u delu sa čepom Inace u pitanju geniculata...

  19. #39
    Ljubitelj egzotičnih životinja JOBAH'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Sremcica
    Postova
    200

    Uobičajeno Odg: Treset za ter

    nemoj da prskas, dovoljan ti je mali cep sa vodom. i ostavi malo da se prosusi.

  20. #40
    Ljubitelj egzotičnih životinja jonathan-sic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    zenica
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Treset za ter

    Napravi rupa koliko god možeš.
    geek portal (or something like that): STONDENSTIK.COM

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •