Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 25

Tema: piton vs. miš

  1. #1
    Član rudios'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2010
    Lokacija
    osijek
    Postova
    26

    Uobičajeno piton vs. miš


  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: piton vs. miš

    mocno... jel tvoj?

  3. #3
    Član jah'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Zimbabve
    Postova
    70

    Uobičajeno Re: piton vs. miš

    Extra lovator ))

  4. #4
    Član rudios'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2010
    Lokacija
    osijek
    Postova
    26

    Uobičajeno Re: piton vs. miš

    da.moj je.
    zanimljivo je sto ga uhvatio i gušio za guzicu

  5. #5
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: piton vs. miš

    ### i najbolji grese...

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno Odg: piton vs. miš

    guzica ili ne, za njega je bitno da je plen tamo gde treba da bude

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja gagi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    161

    Uobičajeno Odg: Re: piton vs. miš

    Citat Prvobitno napisao rudios Pogledaj post
    da.moj je.
    zanimljivo je sto ga uhvatio i gušio za guzicu
    Ne bih ti preporučio da daješ živi plen jer miševi i pacovi znaju dobro da ujedu i da povrede ljubimca.Bolje je da otreseš miša i tako ga daš zmiji.Ja kada sam davao živi plen mladog albino burmanaca je afrički pacov izgrizao,bio je kao posečen žiletom.Srećom sve je prošlo bez većih problema.

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Laki90'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kovin
    Postova
    141

    Uobičajeno Odg: Re: piton vs. miš

    Citat Prvobitno napisao gagi Pogledaj post
    Ne bih ti preporučio da daješ živi plen jer miševi i pacovi znaju dobro da ujedu i da povrede ljubimca.Bolje je da otreseš miša i tako ga daš zmiji.Ja kada sam davao živi plen mladog albino burmanaca je afrički pacov izgrizao,bio je kao posečen žiletom.Srećom sve je prošlo bez većih problema.
    O tome se raspravljalo milion puta.......

  9. #9
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Re: piton vs. miš

    Citat Prvobitno napisao Laki90 Pogledaj post
    O tome se raspravljalo milion puta.......
    Iako nema, ama nista senzacionalno u ovom klipu, treba podvuci da ne treba da se daje zivi plen! Raspravljalo se milion puta, ali svaki put kad se predstavlja javno ovako nesto trebalo bi da se skrene paznja u prvom redu za dobrobit zivotinje, a kao drugo zato sto ovi forumi su "citanke" pocetnicima, preko koje uce i sakupljaju informacije! Ovo se desava iskljucivo radi zadovoljstva, interesantnost drzaocima zmije i to najcesce novim, jer iskusnima, pa jos i koji imaju vise zmija, je sve to dosadno! Neki se zaskrivaju iza izjave "da je tako prirodno, da zmije uzivaju kad se tako hrane i na kraju namiguju okom i kazu hvala gazdi", sto naravno nije uposte tacno, nego je motiv cista zanimacija i hvaljenje!

  10. #10
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: piton vs. miš

    dajte bre ljudi, znam da to nije humano itd... ali ima neceg u tome, kad gledas svog ljubimca kako lovi, nesto ozbiljnije, a ne neke bube.. inace sto se povreda tice, i u prirodi ne dobijaju osamucen plen, tako da sto bi to radili u teru....

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Laki90'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kovin
    Postova
    141

    Uobičajeno Odg: Re: piton vs. miš

    Citat Prvobitno napisao Igor Velevski Pogledaj post
    Iako nema, ama nista senzacionalno u ovom klipu, treba podvuci da ne treba da se daje zivi plen! Raspravljalo se milion puta, ali svaki put kad se predstavlja javno ovako nesto trebalo bi da se skrene paznja u prvom redu za dobrobit zivotinje, a kao drugo zato sto ovi forumi su "citanke" pocetnicima, preko koje uce i sakupljaju informacije! Ovo se desava iskljucivo radi zadovoljstva, interesantnost drzaocima zmije i to najcesce novim, jer iskusnima, pa jos i koji imaju vise zmija, je sve to dosadno! Neki se zaskrivaju iza izjave "da je tako prirodno, da zmije uzivaju kad se tako hrane i na kraju namiguju okom i kazu hvala gazdi", sto naravno nije uposte tacno, nego je motiv cista zanimacija i hvaljenje!
    Da li moras uvek da dodas nesto ili da malo posolis ?
    Pusti ljude da rade onako kako misle da je najbolje....znaju sta i kako sa zivim plenom kao i sa mrtvim tako da ne vidim razlog za stalno popovanje!

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: piton vs. miš

    Brate, kad bih imao zmiju, definitivno bi joj stalno davao ziv plen, mislim nije nesto da kontriram ili slicno, nego cisto, nzm , mislim da je to ok... Inace planiram da svojoj geniculati, kad odraste, ubacim nekog misa (naravno zivog) da vidim sta ce da mu priredi, inace youtube je pun takvih klipova....

  13. #13
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: piton vs. miš

    Citat Prvobitno napisao darkomarkovic21 Pogledaj post
    , inace youtube je pun takvih klipova....
    I to znači da je onda to ok?
    Stvari stoje ovako, većina nas voli da gleda i emisije gde lavovi,vukovi... love i savladavaju plen. Pa neki od nas to pokušavaju dočarati i kući sa ovim ljubimcima. Da li je to pametno? Definitivno ne, pogotovo kada se hrani glodarima koji se žestoko bore, pitanje je vremena kada će doći do neke povrede ljubimca. I zašto? Jer je tako u prirodi? Pa terarijum je daleko od prirode i to davanje živog plena ne dočarava iluziju slobode koliko neki ljudi sebe ubeđuju. Moj pas je potekao od vuka, ali vala ne lovi po dvorištu, a verujem ni vaš!
    I ja sam probao dati živ plen, čak i sada ponekad dobije živog goluba i slično, ali molim vas nemojte to predstavljati kao nešto preterano fantastično i još manje ispravno! Po mojem mišljenju srozavate hobi i neki ljudi samo zbog toga požele imati ovo, da vide kako nešto ubija, ### , teško je organizovati borbe pasa pa haj ovo.

    I Laki90, forum i jeste tu da se doda nešto i iznese svoje mišljenje, a i mislim da se više ljudi ovde slaže sa Igorom nego sa tobom, i među njima najviše najiskisnijih koji drže više zmija, a od kojih si i ti tražio savet. Tako da pokaži malo poštovanja!




  14. #14
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: piton vs. miš

    NecrovoX je lepo sve rekao, a ja cu jos da dodam, da cu da zadrzim i iskoristim pravo kao clan ovog foruma da reagujem i "popujem" svaki put kad mislim da nije svesno izbegavan rizik faktor koji ugrozava blagostanje zivotinji! Od svakojakih klipova se ne uci ama bas nista, zato treba da se malo cita od iskusnih svetskih odgajivaca koji drze nekoliko hiljada zmija i to vec nekoliko decenija. Ako vi koji podrzavate ovo, nadjete takav ozbiljan odgajivac, a ja cu da se izvinim da to da sam lupetao gluposti. Ovo sto prica darkomarkovic21, to pricaju svi koji koji su od juce u ovom hobiju i ne mora da znam nista o njemu, dovoljno je da vidim sta pise i znam koliko teraristicko iskustvo ima. Kad sam ja nabavio svoju prvu zmiju isto sam mislio i davao sam ziv plen, e sad neki posle uvide sta su radili, a neki i dalje teraju po svom sve dok se ne desi nesto, pa da mole za pomoc preko foruma sta da rade sa svojim povredjenim ljubimcem.....Smatram da ovo moje "popovanje" nije nicija uvreda niti imam nameru da nekog vredjam, cisto reagujem za dobrobit same zivotinje!

  15. #15
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: piton vs. miš

    Citat Prvobitno napisao Igor Velevski Pogledaj post
    NecrovoX je lepo sve rekao, a ja cu jos da dodam, da cu da zadrzim i iskoristim pravo kao clan ovog foruma da reagujem i "popujem" svaki put kad mislim da nije svesno izbegavan rizik faktor koji ugrozava blagostanje zivotinji! Od svakojakih klipova se ne uci ama bas nista, zato treba da se malo cita od iskusnih svetskih odgajivaca koji drze nekoliko hiljada zmija i to vec nekoliko decenija. Ako vi koji podrzavate ovo, nadjete takav ozbiljan odgajivac, a ja cu da se izvinim da to da sam lupetao gluposti. Ovo sto prica darkomarkovic21, to pricaju svi koji koji su od juce u ovom hobiju i ne mora da znam nista o njemu, dovoljno je da vidim sta pise i znam koliko teraristicko iskustvo ima. Kad sam ja nabavio svoju prvu zmiju isto sam mislio i davao sam ziv plen, e sad neki posle uvide sta su radili, a neki i dalje teraju po svom sve dok se ne desi nesto, pa da mole za pomoc preko foruma sta da rade sa svojim povredjenim ljubimcem.....Smatram da ovo moje "popovanje" nije nicija uvreda niti imam nameru da nekog vredjam, cisto reagujem za dobrobit same zivotinje!
    Ne nisam uvredjen, naprotiv, u pravu si, od juce sam u ovom hobiju, tacnije od pre mesec dana inace ne drzim zmije vec tarantule... U sustini znam da je sve sto sam napisao pogresno, ali zato je krivo moje neiskustvo ,i to sto sam paljevina ... ###, inace, da imam neku zmiju ni milion postova nebi moglo da me zaustavi da bar jedom dam ziv plen svom ljubimcu... NE RADITE TO KOD KUCE

  16. #16
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: piton vs. miš

    Citat Prvobitno napisao darkomarkovic21 Pogledaj post
    Ne nisam uvredjen, naprotiv, u pravu si, od juce sam u ovom hobiju, tacnije od pre mesec dana inace ne drzim zmije vec tarantule... U sustini znam da je sve sto sam napisao pogresno, ali zato je krivo moje neiskustvo ,i to sto sam paljevina ... ###, inace, da imam neku zmiju ni milion postova nebi moglo da me zaustavi da bar jedom dam ziv plen svom ljubimcu... NE RADITE TO KOD KUCE
    Isto sam i ja uradio druze!

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Laki90'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kovin
    Postova
    141

    Uobičajeno Odg: piton vs. miš

    Citat Prvobitno napisao Igor Velevski Pogledaj post
    NecrovoX je lepo sve rekao, a ja cu jos da dodam, da cu da zadrzim i iskoristim pravo kao clan ovog foruma da reagujem i "popujem" svaki put kad mislim da nije svesno izbegavan rizik faktor koji ugrozava blagostanje zivotinji! Od svakojakih klipova se ne uci ama bas nista, zato treba da se malo cita od iskusnih svetskih odgajivaca koji drze nekoliko hiljada zmija i to vec nekoliko decenija. Ako vi koji podrzavate ovo, nadjete takav ozbiljan odgajivac, a ja cu da se izvinim da to da sam lupetao gluposti. Ovo sto prica darkomarkovic21, to pricaju svi koji koji su od juce u ovom hobiju i ne mora da znam nista o njemu, dovoljno je da vidim sta pise i znam koliko teraristicko iskustvo ima. Kad sam ja nabavio svoju prvu zmiju isto sam mislio i davao sam ziv plen, e sad neki posle uvide sta su radili, a neki i dalje teraju po svom sve dok se ne desi nesto, pa da mole za pomoc preko foruma sta da rade sa svojim povredjenim ljubimcem.....Smatram da ovo moje "popovanje" nije nicija uvreda niti imam nameru da nekog vredjam, cisto reagujem za dobrobit same zivotinje!
    Ako se malo vratimo unazad videces da su ti koji su pogresili prilikom davanja zivog plena pravili gluposti kao na primer pustanje pacova kod burmanca u terarijum gde je ugaseno svetlo minimum sat vremena pa onda pacov ugrize zmiju i slicno, zato molim te......... ajde mi objasni kako davati plen mladom burmancu koji u 99% slucajeva nece da jede mrtav plenDa mu stavim korpu na usta da ga ne ujede??

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno Odg: piton vs. miš

    niko ovde ne popuje, vec iznosi svoje misljenje o nekoj stvari, a na to ima pravo svako ko je clan ovog foruma a pogotovo neko ko je u ovom hobiju iskusniji, i ne samo u njemu nego i na ovom forumu, poput igora... a jedno je priroda jedno je zatocenistvo, zato postoji ta razlika u hranjenju, ja nisam iskusan u teraristici ali evo samo iznosim misljenje i slazem se sa konstatacijom o hranjenju mrtvim plenom...

  19. #19
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: piton vs. miš

    Citat Prvobitno napisao Laki90 Pogledaj post
    Ako se malo vratimo unazad videces da su ti koji su pogresili prilikom davanja zivog plena pravili gluposti kao na primer pustanje pacova kod burmanca u terarijum gde je ugaseno svetlo minimum sat vremena pa onda pacov ugrize zmiju i slicno, zato molim te......... ajde mi objasni kako davati plen mladom burmancu koji u 99% slucajeva nece da jede mrtav plenDa mu stavim korpu na usta da ga ne ujede??
    Eto vidis laki90, o tome sam pisao! Znaci kad se malo procita, uzme tudja misljenja i naravno nabije iskustvo, onda neces imati problema sa mladim burmancima. A kako se uci mladi burmanac....... onda otvori novu temu i lepo pitaj, ali ne ovako sarkasticno, sa korpama i slicno, nego normalno, ozbiljno! Siguran sam da ces tamo da dobijes odgovor na tvoje pitanje, a medju tim odgovorima bice svakako i moj!

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja Laki90'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kovin
    Postova
    141

    Uobičajeno Odg: piton vs. miš

    Citat Prvobitno napisao Igor Velevski Pogledaj post
    Eto vidis laki90, o tome sam pisao! Znaci kad se malo procita, uzme tudja misljenja i naravno nabije iskustvo, onda neces imati problema sa mladim burmancima. A kako se uci mladi burmanac....... onda otvori novu temu i lepo pitaj, ali ne ovako sarkasticno, sa korpama i slicno, nego normalno, ozbiljno! Siguran sam da ces tamo da dobijes odgovor na tvoje pitanje, a medju tim odgovorima bice svakako i moj!
    Ti bas ne razumes neke stvari....mozda je bolje tako!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •