Prikaz rezultata 1 do 7 od 7

Tema: oklop kornjace kao pecina

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    47

    Uobičajeno oklop kornjace kao pecina

    Uskoro ce biti gotov moj prvi terarijum , polako skupljam stvarcice koje ce sluziti za dekoraciju, danas u dvoristu nadjoh oklop od kornjace koji imam vec dugo, u prilicno dobrom je stanju, interesuje me da li ga mogu koristit kao pecinu za leopard gekona, naravno obradicu ga malo , ima tu dostra ostrih ivica ali nista sto se ne moze srediti. Da li je neko pokusavao nesto slicno i da li to moze da uspe ?

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja marko_pa'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: oklop kornjace kao pecina

    Potopi u mlaku vodu ne par sati da omeknu svi moguci ostatci merog tkiva u oklopu.
    Dok se natapa, odes u prodavnicu mamaca i opreme za ribolov.
    Tamo ces kupiti dve kasike crvica za pecanje. Izvadi oklop iz vode, prosusi ga ubrusom
    ubaci crvice unutra. Posle par sati okreni oklop da crvi odrade i sa donje strane i trebalo bi da bude bezbedno.
    Ako poznajes vlasnika radnje, mozes i da ubacis oklop u kadu sa crvima.

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    47

    Uobičajeno Odg: oklop kornjace kao pecina

    Hvala na odgovoru, vidi ovako oklop je star 5-6 godina i apsolutno je cist. Trenutno je u vodi , kasnije cu da ga prokuvam da ocistim od necistoca. Mada dobra je ideja ovo sa crvicima, usput vlasnik sam radnje sa ribolovackom opremom.
    Mene je vise interesovalo da li ce ovaj oklop odgovarati gusteru.

  4. #4
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: oklop kornjace kao pecina

    Znaci, ako dobro poznajes sebe ubaci oklop u kutiju sa crvima Odgovarace gusteru, sve dok je te velicine da moze bez problema da udje i izadje iz oklopa a da se ne zaglavi, samo je bitno da se ociste ti organski ostaci da ne bi doslo do neprijatnih mirisa ako nekad bude povecana vlaga u terarijumu.

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    47

    Uobičajeno Odg: oklop kornjace kao pecina

    OK uradicu tako, juche stigli svezi crvici. Ne verujem da ima bilo kakvih ostataka jer je taj oklop nadjen u shumi dosta davno i stojao je tu po dvoristu sigurno 3-4 god i na suncu i na kisi, otvor ( tamo gde je glava kornjacina nekad bila ) sam malo prosirio i obradio ostre ivice i za par dana ce biti spreman. Ovo mi je prvi terarijum i pocetnik sam pa me ineteresuju mnoge stvari, koje drvo mogu ubaciti za dekoraciju, mogu li ova domaca drva ( imam prelep koren sljive )ili to mora biti neki mopan ili nesto slicno. Pozz

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja marko_pa'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: oklop kornjace kao pecina

    Tek sada vidim da niko nije odgovorio!
    Moze koren sljive.
    Aj pa baci neku slicicu tera da vidimo na sta lici!

  7. #7
    Član
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    47

    Uobičajeno Odg: oklop kornjace kao pecina

    Ukratko terarijum je gotov, odustao sam od oklopa nabavio pecinu tj improvizovao, slikacu prvo taj koren pre nego ga stavim pa da mi kazete tj. kazes misljenje, a veceras je stigao i guster leopard gekon ( albino tremper ) i upravo mu spremam dom. Bice slika uskoro.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •