Prikaz rezultata 1 do 14 od 14

Tema: Zelembać

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    2

    Uobičajeno Zelembać

    Naso sam zelembaca kod prijatelja na placu pre 2-3 meseca i od tad ga čuvam kod mene kući...za sad je u kavezu koji sam sam sredio(kamenje,trava,sklonista..)Za hranu se snalazim iz baste(jede sve...rovce,puzeve golaće,sitne bube,skakavce...)Posto dosta vremena provodim van kuce treba mi neki stalan izvor hrane,nekad nemam vremena da jurim hranu.Ako neko ima neke informacije gde mogu da nabavljam hranu za njega u Smederevu..Hvala unapred.

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja MrFuzzums'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    140

    Uobičajeno Odg: Zelembać

    Ako neces da dozivis bes foruma, brisi temu i vracaj zivuljku u prirodu

    Ako ipak se odlucis da trpis napusavanje vecine sa foruma zato sto si uzeo zivuljku iz prirode, i zadrzis istu mozes da narucis hranu recimo odavde www.petreptilez.rs. Ili odi u sekciju Ponuda i nadji oglas ima ih tona.

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vlada 71'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Krusevac
    Postova
    461

    Uobičajeno Odg: Zelembać

    Pa dobro nismo bas babaroge,drugar je nov na forumu,dobrodosao,nece da se ljutimo ha ha,a sto se tice hrane za tvog zelembaca sve ti je vec gore navedeno.Pozz.

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno Odg: Zelembać

    nece niko da ga pojede, nov nam je dugar, dobrodosao, samo verovetno nije znao da je stav vecine ljudi sa foruma da se zivotinje iz prirode ne odnose kuci u terarijumske uslove zivota, vec da ostaju tamo gde im je priroda nalozila da budu, da svojim postupcima ne remetimo prirodni balans... u svakom slucaju to je tvoja odluka i na forumu tj textovima foruma imas svu pomoc koja ti je potrebna...

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja jovanbabic'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: Zelembać

    Nemojte odmah da sudite, mozda je guster bio povredjen ili nesto slicno.

  6. #6
    Član tomahawk'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Zelembać

    dobro... nije znao, ali ipak treba da mu se kaže... i preci naših živuljki su nekad uzeti z prirode, ali višedecenijsko i višegeneracijsko držanje u terarijumskim uslovima im je ispeglalo instinkte tako da bi retko koja od tih životinja preživela čak i u svome prirodnom habitatu. takođe, to je jedan dugotrajan i stresan proces... pretpostavljam da joksa nije informisan da je zivotinju izvrgao izuzetnom stresu i da mu zelembać neće poćiveti još dugo i da je najpametnije da ga vrati gde ga je i našao, a i da će mu ljudi sa ovog foruma pomoći da za male pare nađe nekog egzotičnog guštera koji će mu biti savršen ljubimac i uz to dati pravovremenu informaciju o držanju istog.

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja MrFuzzums'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    140

    Uobičajeno Odg: Zelembać

    Mozda je zvucalo malo grubo ovo sto sam rekao u prvom postu, nije mi bila namera da te uplasim ili jos gore oteram. Ali stojim iza onog sto sam rekao, ne bi trebao da uzimas zivotinje iz prirode kao sto su tomahawk i Dragan objasnili. Sa druge strane ako se odlucis da zadrzis gustera onda ce se svi na forumu potruditi da ti daju sto validnije informacije oko odrzavanja(i usput te podsecati da ga vratis u prirodu ). Sigurno te nece niko zbog svojih uverenja uskratiti za savet i dopustiti da jedinka ugine.

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Zelembać

    Mani se zelembaca nisu zanimljivi bolje nabavi onog zelenog geckona ne znam kako se zove vrsta znam da je zelen i da je skoro pa isti ko zelembac iz iskustva ti kazem jer sam ja imao 2 nedelje 2 zelembaca koje je neki klinac ostavio ispred skole pa sam ih drzao kod sebe dok nisam otiso na frusku goru da ih pustim... ovaj zelembac je divlji i ne moze se navici na ruku kupis li onog zelenog gore sto sam naveo mozes ga navici na ruku i sve i nije doneo sa sobom nikakve parazite i ostalu gamad
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja MrFuzzums'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    140

    Uobičajeno Odg: Zelembać

    Citat Prvobitno napisao DigiNS Pogledaj post
    ne znam kako se zove vrsta znam da je zelen i da je skoro pa isti ko zelembac
    jel si mislio na Lygodactylus Williamsi

    EDIT: evo i teme http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=9814

  10. #10
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Zelembać

    Citat Prvobitno napisao MrFuzzums Pogledaj post
    jel si mislio na Lygodactylus Williamsi

    EDIT: evo i teme http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=9814
    ma da taj znam da sam ga video negde ali se nisam setio samo koliko ja vidim ovo je plava verzija
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  11. #11
    Novajlija
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    negotin
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: Zelembać

    Za hranu javi se zarku http://www.gekkogecko.rs/.

  12. #12
    Član
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    16

    Uobičajeno Odg: Zelembać

    http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=11190 ,covek je iz Smederevske Palanke iz komsiluka,pitaj njega.Ja tek planiram da pravim kolonije bubica pa onda nabavka gustera.

  13. #13
    Novajlija
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    2

    Smile Odg: Zelembać

    Malo sam pročakao po netu i vidim da su oni zastićena vrsta....Poštovaću predloge iskusnih forumaša i pustiću ga tamo gde sam ga našao čim se malo vreme stabilizuje...Videću da nabavim nesto malo pitomije i prikladno za kućno čuvanje...pogledaću predloge pa ako nešto uzmem eto mene po savete...

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja MrFuzzums'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    140

    Uobičajeno Odg: Zelembać

    bravo za odluku, gledaj da ga pustis negde sto blize mestu gde si ga nasao nemoj da te mrzi. Ako ga pustis negde van njegovog stanista moze lako da se desi da se ne snadje i da ugine.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •