Prikaz rezultata 1 do 6 od 6

Tema: Its evolution baby

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja MrFuzzums'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    140

    Uobičajeno Its evolution baby

    Evo 7 retkih primera kada u toku jednog zivotnog veka coveka moze da se primeti evolucija:

    7 Animals That Are Evolving Right Before Our Eyes

    Meni je najzanimljiviji guster koji je promenio nacin ishrane da bi se prilagodio, neverovatno.

    Heheh uvek kad procitam nesto ovako uvek se setim ove pesme:

  2. #2
    Član
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    16

    Uobičajeno Odg: Its evolution baby

    Ovaj clanak je bas lose napisan bar sto se Hrvatske tice.Nisu mogli da prate razvoj gustera odmah nakon pustanja 1971. do 2004. zbog gradjanskog rata?Kako da verujem bilo cemu u clanku nakon ovakve gluposti?

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja MrFuzzums'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    140

    Uobičajeno Odg: Its evolution baby

    Evo ti referenca sa national geographica:

    http://news.nationalgeographic.com/n...evolution.html

    Sajt na kom je clanak je humoristicki medjutim uvek su dobro informisani, ne verujem da su mislili da kazu da je rat trajao od 1971-2004 nego su referisali na period koji je trebao da evoluira. To kad je bio rat je je totalno nebitno za ovaj clanak pa verovatno nisu ni proverili. Jako je bezveze da ne verujes bioloskom clanku zato sto istorijske cinjenice nisu proverili kako treba.

  4. #4
    Član
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    16

    Uobičajeno Odg: Its evolution baby

    Da se razumemo ne obaram teoriju evolucije.Nemam ni blizu dovoljno znanja za takve rasprave.Jednostavno clanak je napisan lose. Samo toliko,nisu proverili istorijske cinjenice?Citam National Geographic i sam.Gledao sam i emisiju o parenju grizlija i polarnih medveda.
    U stvari citav clanak je s.... .Gomila gluposti.Samo sisari imaju pravo na zivorodjeno potomstvoParenje izmedju grizlija i polarnih medveda jeste zabelezeno ali kakav je to primer evolucije?

    Those are eggs, which you'd expect. But her babies are going to exit her body alive, like some kind of freaking mammal.

    Read more: 7 Animals That Are Evolving Right Before Our Eyes | Cracked.com http://www.cracked.com/article_19213...#ixzz1MscZ97qr.
    Bioloski clanak?freaking mammal.Mozda za prosecnog amerikanca kome treba uvek neka nakaznost da mu privuce paznju ili cinjenice predstavljene siroko slobodno vrlo siroko i zivopisno

    Inace u toj istoj emisiji o parenju medveda se navode grizliji svetle dlake za koje se predpostavlja da su potomci takvih parenja.Zaci tako nesto se desavalo i ranije i ti grizliji imaju iste navike u hranjenju kao i ostali.Ne jedu samo meso.

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja MrFuzzums'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    140

    Uobičajeno Odg: Its evolution baby

    Ok nisam odma napomenuo, a trebao sam. Clanak je informativnog karaktera, koga vise interesuje treba da se vise raspita. Necu da zatrpavam forum sa naucnim radovima jer vecinu ljudi to ne interesuje(citaj dosadno je). Parenje izmedju grizlija i polarnih medveda jeste evolucija tj. prilagodjavanje na nove uslove u smislu ocuvanja genetskih informacija i vrste. Slazem se sa tobom da viviparija(zivo radjanje) nije karakteristicno samo za sisare, ponovo kazem sajt je humoristicke prirode imaj to u vidu kad citas. Jednostavno sam okacio kao zanimljivost, nisam napomenuo, moja greska. Ali da kazes da je sranje, smatram da nije u redu. Ovo zaista jesu primeri evolucije u vrlo kratkom vremenskom periodu.

  6. #6
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Its evolution baby

    Citat Prvobitno napisao nole Pogledaj post
    Gledao sam i emisiju o parenju grizlija i polarnih medveda.
    Da bio je dobar hehe
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •