Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 24

Tema: Problem sa dubiama.

  1. #1
    Član acajelen'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    70

    Uobičajeno Problem sa dubiama.

    Pre nekih mesec-dva sam dobio 5 dubia od Vujaklije s kojima je trebalo da hranim moju grammopstolu roseu (odrasla zenka). Medjutim, za razliku od zohara i drugih bubasvaba i cvrcaka s kojim sam je hranio dubie su mnogo "pametnije". Trckaraju po terarijumu cime aktiviraju roseu i cim im se ona pribilzi one se potpuno umire. Nekih dvadesetak puta sam ih vadio i ubacivao i uvek ista prica. Umiri se i bude mirna sve dok se rosea ne udalji od nje. Ustanju je da miruje i do 3 sata. Rosea je gladna 100 posto jer je nisam posteno hranio zadnjih 6 meseci i ponasa se vrlo agresivno kad oseti bilo kakve vibracije. Al eto s dubiama nema srece. Ima li neko savet sta da radim, kako da je nateram da jede, odnosno kako da podstaknem dubiu na kretanje a da ne uplasim roseu?

  2. #2
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Problem sa dubiama.

    Naravno! Uzmes dubiu u pincetu i priblizavas je rosei dok je ne zgrabi!

  3. #3
    Član acajelen'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    70

    Uobičajeno Odg: Problem sa dubiama.

    E. Dva problema. Prvi neam pincetu, mozda znas gde moz se kupe. Drugi problem, imam staklenu jednu sipku kojom poguram bubu i rosea reaguje, ali ako slucajno dodirne sipku cimne se ko da se opekla, to je verovatno plasi. pretpostavljam da bi slicno reagivala sa pinceom. Palo mi napamet da uzmem da vezem koncem bubu. To mi je uspelo sa polumrtvim skakavcem, ali dubie su klizave, pa ne znam dal bi uspelo.

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja JOBAH'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Sremcica
    Postova
    200

    Uobičajeno Odg: Problem sa dubiama.

    zgnjeci joj glavu, ali ne skroz i postavi je u ter na ledja. mlatice nogicama i privuci ce paznju.

  5. #5
    Novajlija
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    5

    Uobičajeno Re: Problem sa dubiama.

    probaj ih sa necim po guzici tjerat sa olovkom ili necim to ja radim svojima i onda ih guster vidi napadne a ja se maknem i pustim da jede...

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja marko_pa'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Problem sa dubiama.

    Vezi konac za nogu dubie i kao filter kesicu caja umocis par puta u terarijum.
    Cak su joj i antene dovoljno jake za vezivanje.

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Lightbulb Odg: Problem sa dubiama.

    Ja tenebrije obicno "ubijem", stisnem im glavu pincetom i tarantula ih uvek nadje... Trebalo bi da pronadje i mrtvu tj polumrtvu dubiju kad je gladna, po nekoj mojoj logici.... Probaj tako nzm sta da ti kazem

  8. #8
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Problem sa dubiama.

    Ubaci odraslog mužjaka (sa krilima), oni su dosta meksi i retko se ukopavaju. Nemoj ništa da čačkaš štapićem jer to pauk shvata kao opasnost pa će napadati štapić u cilju odbrane (tada je nezainteresovan za plen), ili će pobeći.

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja sale1808'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    229

    Uobičajeno Odg: Problem sa dubiama.

    Jedino da je malo zgnjecis,odnosno ubijes je i priblizis je pauku.Ako je gladan,mora je pojesti kad-tad.....,a to sa priblizavanjem,ne verujem da je bas dobro,jer pauk oseti vibracije i pokrete koji nisu od insekta i sl.,a da ih simuliras kako treba,potrebno je dosta iskustva....Pauk ce primetiti da ti pokreti nisu od bube i pobeci ce.Ili ce zagristi pa pustiti.....

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja silwert'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    petrovaradin
    Postova
    275

    Uobičajeno Odg: Problem sa dubiama.

    Davno se nisam ovako slatko nasmejao, ubaci dubiu u terarijum i zaboravi na nju tarantula ce nju pojesti kad bude spremna

  11. #11
    Član acajelen'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    70

    Uobičajeno Odg: Problem sa dubiama.

    Citat Prvobitno napisao silwert Pogledaj post
    Davno se nisam ovako slatko nasmejao, ubaci dubiu u terarijum i zaboravi na nju tarantula ce nju pojesti kad bude spremna
    "Nije lepo smejati se tudjoj nesreci". Vidis, silwert, moja rosea se uvek skoro prvo uplasi od plena. Pustio sam jednu dubiu, koja se ukopala i posle 10ak dana uginula tako ukopana. A druga dubia se udavila u vodi posle jednog dana. Tako da nisam bezveze ovo pitao. Imo sam i ranije problem da je hranim. Uglavnom preferira plen kao sto su zrikavci i mali skakvci. od njih ne bezi, al treba ih pronaci.

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Problem sa dubiama.

    Brate iz BG-a si tebi je lako, imas hranu da kupis gore gde hoces.. POgledaj samo na forumu ima gomila oglasa... Za**bi te dubie, i ja sam cuo da zezaju tako...

  13. #13
    Član acajelen'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    70

    Uobičajeno Odg: Problem sa dubiama.

    Citat Prvobitno napisao darkomarkovic21 Pogledaj post
    Brate iz BG-a si tebi je lako, imas hranu da kupis gore gde hoces.. POgledaj samo na forumu ima gomila oglasa... Za**bi te dubie, i ja sam cuo da zezaju tako...
    Pa nisam bas iz Bga. Nego iz Zajecara, ali najvise vremena provodim u Bgu. Zato sam napisao tako. Tarantule su mi u Zajecaru. Tako da mi bas i nije lako sa hranom. Zezaju dubie, ali i moja rosea je malo previse mirna. Razmazio sam je izgleda. Probao sam ono sa koncem i maltene je nemoguce vezati dubiu. Glatka je previse. Jedino sto mi je zamalo uspelo je da ubacim 2 dubie u ter. i da ih nateram da se popnu jedna na drugu. To bi mi verovatno uspelo da nisam slucajno ispustio vazduh kroz usta sto je uplasilo roseu. A i posto su se ukopavale raskopo sam joj ceo ter. pa moram da cekam nekih nedelju dana da se malo primiri i isplette mreze. Znaci dubie ispadaju pametnije od misa, bar kad je zavaravanje tarantule u pitanju.

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Graciotello'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Glogonj kod Panceva
    Postova
    201

    Uobičajeno Odg: Problem sa dubiama.

    Tesko ces se snaci sa dubiama... Uzmes lepo Letarise . Oni su "glupi" pa idu tacno kod tarantule u usta xD I lako se odrzavaju, brzo mnoze itd...

  15. #15
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Problem sa dubiama.

    OK su lateralisi, ali samo za manje T, posle kad porastu lateralisi su im premali...

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja Graciotello'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Glogonj kod Panceva
    Postova
    201

    Uobičajeno Odg: Problem sa dubiama.

    Stvarno? Do koliko cm su ok letarisi? Ja dajem po 2 komada srednjih onako na geniculatu oko 6cm r.n. i toliko 10cm cyana r.n....

  17. #17
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Problem sa dubiama.

    Pa recimo da su im lateralisi mali kada porastu preko 10cm...

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Problem sa dubiama.

    Citat Prvobitno napisao sale1808 Pogledaj post
    Jedino da je malo zgnjecis,odnosno ubijes je i priblizis je pauku.Ako je gladan,mora je pojesti kad-tad.....,a to sa priblizavanjem,ne verujem da je bas dobro,jer pauk oseti vibracije i pokrete koji nisu od insekta i sl.,a da ih simuliras kako treba,potrebno je dosta iskustva....Pauk ce primetiti da ti pokreti nisu od bube i pobeci ce.Ili ce zagristi pa pustiti.....
    Ja ovo radim sa tenebrijama, ubijem tenebriju i onda je malko po malko pipkam pincetom, tarantula oseti i pojede je...ali k'o sto ti kazes treba iskustva, radio sam to jedno 100x i tek sam skorije potrefio tacno koliko snazno treba dodirivati tenebriju...

    @tema

    Ubaci je blizu tarantule, ja ubacim lateralisa i cim padne geniculata ga scepa...
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja Graciotello'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Glogonj kod Panceva
    Postova
    201

    Uobičajeno Odg: Problem sa dubiama.

    Hehe za geniculatu i da padne dalje od nje moja ga juri dok ga ne uhvati...

  20. #20
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Problem sa dubiama.

    Citat Prvobitno napisao Muffy Pogledaj post
    Ja ovo radim sa tenebrijama, ubijem tenebriju i onda je malko po malko pipkam pincetom, tarantula oseti i pojede je...ali k'o sto ti kazes treba iskustva, radio sam to jedno 100x i tek sam skorije potrefio tacno koliko snazno treba dodirivati tenebriju...
    Ja tenebriju uopste i ne pipam, samo je roknem i ubacim, i za sat-dva je nema. geniculata THE BEAST

    Citat Prvobitno napisao loshme10 Pogledaj post
    Pa recimo da su im lateralisi mali kada porastu preko 10cm...
    Ma brate pa sta ako su mali.. Ubacis joj 2-3 pa i 4 komada i ima da zdere kao luda .. Latelarisi su bas aktivni i GLUPI i bas su lak plen za T, kao i skakavci... Tako da velicinu lako mozes nadoknaditi brojem

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •