Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 69

Tema: Kameleoni

  1. #1
    Član aggama'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    39

    Cool Kameleoni

    Vlasnik sam bradate agame i razmisljam se da uzmem i jednog kameleona. S'obzirom da neznam nista o kameleonima svaka pomoc bi mi bila od koristi. Interesuje me prvo najosnovnije tipa kakav mi terarijum treba? Kog kameleona je najbolje da uzmem? Sta mu je neophodno od opreme u terarijumu i slicno. Hvala

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Graciotello'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Glogonj kod Panceva
    Postova
    201

    Uobičajeno Odg: Kameleoni

    Evo ovde na Zarkovom sajtu je sve lepo opisano : http://www.gekkogecko.rs/Chameleo%20calytratus.html

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja gagi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    161

    Uobičajeno Odg: Kameleoni

    Kod nas je dosta zastupljen Chamaeleo calyptratus i meni se baš on najviše sviđa.Više o njemu pogledaj ovde http://www.gekkogecko.rs/Chameleo%20calytratus.html
    Preteče me Graciotello...hehehe.

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Graciotello'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Glogonj kod Panceva
    Postova
    201

    Uobičajeno Odg: Kameleoni

    Hehe za 1 minut

  5. #5
    Član aggama'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    39

    Uobičajeno Odg: Kameleoni

    Hvala puno ljudi

  6. #6
    Novajlija
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    krusevac
    Postova
    9

    Uobičajeno Odg: Kameleoni

    najbolje je da prvo uzmete Chamaeleo calyptratus on vam je najlaksi za cuvanje ,naj jeftiniji je za odrzavanje i ne zahteva bas nikakve posebne uslove koje mu ne biste mogli ispuniti.A sto se tice samog chameleona on je prosto cudo.Ja sam svog nabavio od naseg dragog terariste gosopodina KIMA tj.NSexotics-a guster je cudo.

  7. #7
    Član chovasie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    16

    Uobičajeno Odg: Kameleoni

    Sto se mene tice isto svaka preporuka za kameleona! Samo se dobro informisi, pazi kod koga kupujes i shvati to prilicno ozbiljno. Nisu bas laki za odrzavanje ali i nije bas kao sto se prica. Previse citanja na internetu moze da ti da malo strasniju sliku oko uslova nego sto to realno jeste. Ja vec neko vreme imam pantera, ziv je i zdrav i za sada mu ne fali nista! Iako panter spada u kameleone koji su malo tezi za odrzavanje. Prvi put imam kameleona i snalazim se za sada! Sa njima nikad nije dosadno i stvarno imaju karakter. Jedini problem koji ja trenutno imam je kome ga ostaviti kada nisam tu i od njega ocekivati da se bavi zoharima i ostalim stvarima koje su vecini ljudi odvratne... To je najveci problem oko njega koji ja bar trenutno imam! Tako da jako dobro razmisli i o tome pre nego sto ga nabavis! Svi vole da ih vide i da se igraju sa njima, ali kada treba uzeti bubasvabu u ruke i nahraniti azdaju tu vec nastaju problemi!
    Poz!

  8. #8
    Član aggama'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    39

    Uobičajeno Odg: Kameleoni

    Citat Prvobitno napisao chovasie Pogledaj post
    Sto se mene tice isto svaka preporuka za kameleona! Samo se dobro informisi, pazi kod koga kupujes i shvati to prilicno ozbiljno. Nisu bas laki za odrzavanje ali i nije bas kao sto se prica. Previse citanja na internetu moze da ti da malo strasniju sliku oko uslova nego sto to realno jeste. Ja vec neko vreme imam pantera, ziv je i zdrav i za sada mu ne fali nista! Iako panter spada u kameleone koji su malo tezi za odrzavanje. Prvi put imam kameleona i snalazim se za sada! Sa njima nikad nije dosadno i stvarno imaju karakter. Jedini problem koji ja trenutno imam je kome ga ostaviti kada nisam tu i od njega ocekivati da se bavi zoharima i ostalim stvarima koje su vecini ljudi odvratne... To je najveci problem oko njega koji ja bar trenutno imam! Tako da jako dobro razmisli i o tome pre nego sto ga nabavis! Svi vole da ih vide i da se igraju sa njima, ali kada treba uzeti bubasvabu u ruke i nahraniti azdaju tu vec nastaju problemi!
    Poz!
    Prijatelju meni su bube najmanji problem s'obzirom da sam vec vlasnik bradate agame Nego da li bi mogao da postujes sliku svog kameleona i terarijuma u kome ga drzis, cisto da steknem neku vizuelnu sliku o svemu tome Poz

  9. #9
    Član chovasie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    16

    Uobičajeno Odg: Kameleoni

    Nema frke! Poslacu malo kasnije. Upravo je u toku nedeljno sredjivanje tera, pa kada sve sredim cu baciti par slika. U toku dana cu poslati... pozdrav!

  10. #10
    Član chovasie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    16

    Uobičajeno Odg: Kameleoni










    U postu gore je par fotki... Izvinjavam se zbog uzasnog kvaliteta ali nemam trenutno foto aparat tako da su ove sa telefon... Takodje su i iz razlicith perioda... Ove sa malo zivahnijim bojama su posle presvlacenja pre koji dan.. Od tada ima mnogo lepse boje nego ranije. Tu je i slika tera, unutra je veliki bendzamin i gomila grana po kojima se on pentra po ceo dan.. kapaljka da ima non stop izvor vode u obliku koji on najvise voli...
    I naravno njegovo omiljeno mesto u stanu.. na kabelu od pegle i na prozoru! tu je u stanju da stoji satima i da se ne pomeri... i naravno ocisti sve muve koje se u medjuvremenu nadju na putu izmedju njega i pogleda na liman!
    Terarijum je 80x80cm u bazi i metar visine... ima 60 cm UV lampu na gornjoj strani i spot sijalicu... i to je manje vise to od opreme..
    Poz i sve najbolje!

  11. #11
    Član aggama'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    39

    Uobičajeno Odg: Kameleoni

    Hvala sto si mi izasao u susret. Svako dobro tebi i tvom ljubimcu Pozdrav

  12. #12

    Uobičajeno Odg: Kameleoni

    slika gde ti je kamleon na ruci...vidi se udubljenje kao luk na kicnemenom stubu na ledjima..
    mozda je to samo trenutno ali i mnogo se ne drzi zadnjim nogama da nema taj kamelon neki problem
    obrati paznju ...
    slike su nezahvalne ali samo da proveris...ako se dobor drzi zadnjim nogama i stomak ne dodiruje grane onda je ok i ako je luik, ledja skroz hmmm lucna onda je ok ...ako ima to udubljenje onda je to neka deformacija i nesto srodno MBD iz tog spketra...

  13. #13
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Kameleoni

    To udubljenje je normalno za pantere mužjake, tako da nije problem verovatno a i Voja mu daje redovno vitamine i Ca i jede raznovrsno tako da sumnjam ali neka on javi

  14. #14

    Uobičajeno Odg: Kameleoni

    ma hoce to svaki kameleon da uradi ali ja da skrenem paznju...
    nekad sve je jedno da li dajes Ca d3 i multi fale enzimi za sintezu (fabricki) i kameleon razvije sekundarni mbd

  15. #15
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Kameleoni

    Ma jasno, nego je čudno koliko je to kod pantera mužjaka izraženo...inače su super

  16. #16
    Član chovasie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    16

    Uobičajeno Odg: Kameleoni

    Poz ljudi!

    za kicmu, vidim da na toj slici izgleda zastrasujuce mada nisam obracao paznju na to previse, ali kada stoji normalno na grani nije toliko izrazeno... Ovde je na ruci, i vidi se da se jedva drzi i da je spustio stomak skroz do ruke... Trenutno spava u momentu kada sam video post pa cu pogledati sutra.. Inace kada hoda ne primecujem neke probleme, ili da je nesiguran, nestabilan i slicno...

    A sada kada smo kod anatomije ajde malo i o genitalijama! tj. nadam se da su genitalije u pitanju jer ja ovo jos nisam video.. Na netu bas nema mnogo slika kameleonovih genitalija pa ono sto sam danas video bas ne mogu da budem siguran sta je... elem, danas je iz kloake izaslo nesto crveno, i imalo je neke sitne bele bodlje.. nije mi licilo na neke organe ili nesto sto moze imati sa digestivnim traktom. To je bilo napolju neki 30ak sekundi, pomeralo se malo... a on nije pokazivao bilo kakve znake naprezanja ili necega sto bi me nateralo da pomislim da nesto nije u redu... Posle nekih 30ak sekundi je uvukao to i nastavio svojim putem dalje

    jel to ono sto ja mislim da jeste ili nesto drugo??

    Pogledacu sutra malo detaljnije kako mu izgleda kicma kada stoji normalno na granama pa cu znati malo vise.... Inace pruzio sam mu sve moguce uslove, uziva ko kralj i ne znam dali bi mu negde bilo bolje tako da ako i ne daj boze se desi neko sranje sa njim... bar cu znati da nije do mene ali nadam se da nece i da je sve u redu!

    poz svima!

  17. #17
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Kameleoni

    To je hemipenis i dobro si procenio

    Da je neki problem on ne bi dotle napredovao tako brzo i jeo toliko i pogotovo ne bi bio aktivan kao što taj jeste, tako da sam ja ubeđen da to njemu ne smeta , bilo koja druga slika gde je na grani se vidi jasno da nije spušten stomak, a kao što svi znaju kameleoni se na jedinstven način hvataju nogama za grane i ostalo, a ruka mu je preširoka za tako nešto, pa zato tako deluje na slici. Svakako javi ako nešto primetiš...

  18. #18
    Novajlija
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    krusevac
    Postova
    9

    Uobičajeno Odg: Kameleoni

    Sa moje tacke gledista nije mu nista ali je lepo od svih vas sto uvek ukazujete na neki problem koji mi da kazem mali ljubitelji ne uocimo odmah.

  19. #19
    Član
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    10

    Uobičajeno Odg: Kameleoni

    Razmisljao sam i ja da nabavim jednog pantera.Pa me zanima koliko kostaju bebe ?

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vlada 71'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Krusevac
    Postova
    461

    Uobičajeno Odg: Kameleoni

    Uzmi Chamaeleo calyptratus najbolji je

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •