Prikaz rezultata 1 do 18 od 18

Tema: beograd pun zmija :)

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno beograd pun zmija :)

    http://www.kurir-info.rs/beograd/beo...mija-94699.php

    jos jedan text u kuriru...gde zmije uteruju strah u kosti

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Graciotello'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Glogonj kod Panceva
    Postova
    201

    Uobičajeno Odg: beograd pun zmija :)

    Kako je kurir krenuo, jednog dana ce reci da su nasli leglo burmaniskih pitona u prirodi xD

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja MrFuzzums'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    140

    Uobičajeno Odg: beograd pun zmija :)

    Prekini da citas kurir , mislim da bi smo trebali da organizujemo neki sajam reptila gde ce ljudi moci da pipnu zmiju/gustera da se informisu koliko su opasne kojih ima u srbiji i gde ih ima itd... Samo da se ovakvi tekstovi ne bi pojavljivali. A usput bi mogli odgajivaci da iznesu nesto za prodaju i svi srecni

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno Odg: beograd pun zmija :)

    Citat Prvobitno napisao MrFuzzums Pogledaj post
    Prekini da citas kurir , mislim da bi smo trebali da organizujemo neki sajam reptila gde ce ljudi moci da pipnu zmiju/gustera da se informisu koliko su opasne kojih ima u srbiji i gde ih ima itd... Samo da se ovakvi tekstovi ne bi pojavljivali. A usput bi mogli odgajivaci da iznesu nesto za prodaju i svi srecni

    takva ideja mi se dugo mota po glavi neka hala, iznajmljena, brdo plakata i terarista koji ih lepe po gradu i sto ti kazes svi zadovoljni, i usput mozda neki cas edukovanja o ovim "strasnim" zivotinjama... da ljudi shvae sta su zmije srbije

    Citat Prvobitno napisao Graciotello Pogledaj post
    Kako je kurir krenuo, jednog dana ce reci da su nasli leglo burmaniskih pitona u prirodi xD
    ko zna, svasta moze da se desi , pogresi covek

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    16

    Uobičajeno Odg: beograd pun zmija :)

    Dolazi meni zena na posao ,u urgentni u Smederevu, sa pratnjom i sa vrata hoce odmah pregled, skacu preko zene sa infarktom koja se pregleda.' Ljudi hitno ujela je zmija".Pitao sam gde se to desilo?U jednom obliznjem selu.Objasnim im da kod nas u opstini nema otrovnica i ljudima odmah lakse.Naravno u pitanju je bila samo jedva vidljiva ogrebotina ,zena je stala na zmiju o ova se odbranila.Nazalost zmiju su naravno ubili. .Tako je kad se obrazovanje stice preko Kurira

  6. #6
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: beograd pun zmija :)

    Citat Prvobitno napisao nole Pogledaj post
    Tako je kad se obrazovanje stice preko Kurira
    Da, jadna je zemlja u kojoj se obrazovanje stiče preko Kurira. Izostavili su da kažu u tekstu da je zmije verovatno prošvercovao Čeda sa kokainom iz Kolumbije. To će sutra da objave. Inače, jedina dobra stvar u članku je to što su naveli izjavu Rastka Ajtića da je zabranjeno ubijati zmije i dali telefone koje možeš da pozoveš ako naiđeš na zmiju.

  7. #7
    Član aggama'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    39

    Uobičajeno Odg: beograd pun zmija :)

    Ljudi apsolutno se slazem sa vama da je kurir otrov za zdravog coveka. Najgore novine koje mogu da se kupe, ali to je neka druga prica.... Moram da vam kazem da postoje do nekle opravdanja za strah ljudi. Pre svega glavni krivci za to su neodgovorni teraristi! Secam se konkretnog slucaja od pre par godina koji se desio na adi ciganliji. Masina koja cisti adu od algi je slucajno uhvatila odraslu zenku pitona. Da se razumemo to nije uopste naivna stvar. Takodje sam cuo da je neko bacio 3 pitona u neki kontejner. Da li je mislio da su mrtvi ili je jednostavno hteo samo da ih se otarasi ne znam. Sve u svemu moje misljenje je da su za strah javnosti zbog zmija odgovorni samo i iskljucivo neodgovorni teraristi. Naravno pricam za grad Beograd.

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno Odg: beograd pun zmija :)

    Citat Prvobitno napisao aggama Pogledaj post
    Ljudi apsolutno se slazem sa vama da je kurir otrov za zdravog coveka. Najgore novine koje mogu da se kupe, ali to je neka druga prica.... Moram da vam kazem da postoje do nekle opravdanja za strah ljudi. Pre svega glavni krivci za to su neodgovorni teraristi! Secam se konkretnog slucaja od pre par godina koji se desio na adi ciganliji. Masina koja cisti adu od algi je slucajno uhvatila odraslu zenku pitona. Da se razumemo to nije uopste naivna stvar. Takodje sam cuo da je neko bacio 3 pitona u neki kontejner. Da li je mislio da su mrtvi ili je jednostavno hteo samo da ih se otarasi ne znam. Sve u svemu moje misljenje je da su za strah javnosti zbog zmija odgovorni samo i iskljucivo neodgovorni teraristi. Naravno pricam za grad Beograd.

    pa ne bas, ima i ta mest, ali pre mislim da je odgovorno e obrazovanje, i uterivanje straha u kosti od malih nogu da sve sto gmize i gamize treba ubiti i da je svaka zmija ljuta guja ma kako izgledala, samo vratite sebe unazad i shvaticete price svojih roditelja, deda, baba, ucitelja, svima su to bauk zivotinje...

  9. #9
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: beograd pun zmija :)

    Pre 20-30 godina skoro niko nije cuvao zmije u Beogradu, a jos ih manje pustao po gradu, a i tada su ih se ljudi plasili. Mozda su neodgovorni teraristi krivi retroaktivno? Slucaj za 3 pitona je poznat, ali to se desilo pre skoro 10god ako se secam. Za pitona na Adi nisam cuo. Desava se naravno da velike zmije pobegnu vlasnicima, ali se neuporedivo cesce desava da Beogradjani sretnu lokalne zmije, koje su ovde dosle mnogo pre nas. Da smo imali dobro obrazovanje u skolama, mozda bi i naucili koje zmije ovde zive, pa ne bi svaku kamenom u glavu jer je otrovna. Ali, bilo je vaznije uciti koliko tona banana izvozi godisnje Tanzanija, ili koji je poljski kralj nasledio kog kralja. Bar je u moje vreme bilo tako, a sad je verujem i gore.

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Graciotello'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Glogonj kod Panceva
    Postova
    201

    Uobičajeno Odg: beograd pun zmija :)

    Ja sam bas 6. razred.. Ucimo gmizavce... Ja kazem samo da nemaju stalnu temperaturu tela, ima ruzne plocice i da ima valjkasto telo za zmije i to je to Dobro je da su bar navili razliku izmedju Otrovne i Neotrovne zmije( jajasta glava-trouglasta, sa sarama-bez i jos po nesto). Tako da je sada ja mislim bolje obrazovanje...

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja MrFuzzums'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    140

    Uobičajeno Odg: beograd pun zmija :)

    Citat Prvobitno napisao Graciotello Pogledaj post
    Dobro je da su bar navili razliku izmedju Otrovne i Neotrovne zmije( jajasta glava-trouglasta, sa sarama-bez i jos po nesto). Tako da je sada ja mislim bolje obrazovanje...
    Auf bolje da vam nisu nista govorili nego da su vas tako ucili , ne moze bas da se kaze da zmije koje imaju trouglastu/srcoliku glavu da se otrovne(pogledaj glave pitonima, boidama...), kao sto i ne moze da se kaze da zmije koje imaju jajastu glavu da su neotrovne(mamba, taipan, koralna zmija, kraitovi....). Sare isto nisu dobra indikacija za neiskusnog coveka. Trebali su da vas uce konkretne vrste na nasim prostorima da mozete da ih prepoznate.To bi bilo lakse nauciti, bilo bi primenljivo i ne bi vam punili glavu nepotrebnim a i netacnim informacijama.Takodje se verovatno ne bi dizala tolika fama oko zmija. Uzasno nam je skolstvo uvek bilo. Nezainteresovani nastavnici/profesori, nepotizam i mogucnost prolaska kroz celokupno skolstvo sa sakom dolara doveli su do toga da neki idiot moze da bude objavljeni autor u listu koji ima nacionalni karakter .
    Khm khm zaneo sam se malo, ali ostao sam u domenu teme

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno Odg: beograd pun zmija :)

    Citat Prvobitno napisao MrFuzzums Pogledaj post
    Auf bolje da vam nisu nista govorili nego da su vas tako ucili , ne moze bas da se kaze da zmije koje imaju trouglastu/srcoliku glavu da se otrovne(pogledaj glave pitonima, boidama...), kao sto i ne moze da se kaze da zmije koje imaju jajastu glavu da su neotrovne(mamba, taipan, koralna zmija, kraitovi....). Sare isto nisu dobra indikacija za neiskusnog coveka. Trebali su da vas uce konkretne vrste na nasim prostorima da mozete da ih prepoznate.To bi bilo lakse nauciti, bilo bi primenljivo i ne bi vam punili glavu nepotrebnim a i netacnim informacijama.Takodje se verovatno ne bi dizala tolika fama oko zmija. Uzasno nam je skolstvo uvek bilo. Nezainteresovani nastavnici/profesori, nepotizam i mogucnost prolaska kroz celokupno skolstvo sa sakom dolara doveli su do toga da neki idiot moze da bude objavljeni autor u listu koji ima nacionalni karakter .
    Khm khm zaneo sam se malo, ali ostao sam u domenu teme

    dobro u slucaju zmija srbije nesto su i pogodili mada vrlo srcoliku i krupnu glavu za da ima i belouska cak, a sare, u strahu su velike oci tako da covek za vecinu nasih zmija ako ih se plasi moze da kaze da je imala neku saru na sebi ali stvarno ne shvatam jel tesko napraviti par stranica u knjizi sa svim zmijama srbije, a ima ih deset, od kojih dve je skoro nemoguce naci, naravno prugastog i najaduma, i staviti slike istih malo detalja i to je to... ne lakse je pametovati i uterivati strah u kosti svima...

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja LemyKadir'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: beograd pun zmija :)

    Vec je bilo i ranije priche o trovanju naroda od strane Kurira shto se tiche zmija... To je sada doshli do te mere da chak ni gore pomenuti sajam ne bi pomogao... Ja zivim u BG-u... Pola komshija koji znaju da imam zmiju me sada gleda kao nekog poremecenog manijaka... Najsmeshnije mi je kad chujem tracheve kako ljudi prichaju da mora da sam u nekoj sekti zbog toga... Shta vishe da vam kazem...
    Z: P.guttatus
    T: B.Vagnas, L.Parahyabana, G.Rosea RCF, N.Chromatus
    K: Trachemys scripta scripta

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja MrFuzzums'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    140

    Uobičajeno Odg: beograd pun zmija :)

    Da to je problem sa kojim ce teraristi morati jos dugo da se suocavaju. Sto se tice obrazovanja odrzavaju se u skolama u srbiji predavanja o zmijama(makar koliko ja znam), zato sto je to bas problem dole jer ih ljudi masovno ubijaju iz neosnovanog straha. ### uce te od malena da su zmije lose zivotinje i da ih se treba plasiti i to tako generacijama, trebace vremena da se to iskoreni. Moje dete ce vala cim bude moglo da kontolise stisak da drzi neku kolubridu u rukama .

  15. #15
    Član
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    14

    Uobičajeno Odg: beograd pun zmija :)

    Ko je kriv i zašto, svakako ima ima više uzroka(mitovi, religija, neobrazovanje...), ali upirati prste u nastavnike nije rešenje, nego lepo da se što češće prave takve manifestacije gde ljudi mogu da upoznaju zmije i da nauče kako da se ponašaju kada naiđu na neku.
    Kada se dogovorite oko detalja manifestacije, javite.

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno Odg: beograd pun zmija :)

    znaci sajam podhitno

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja MrFuzzums'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    140

    Uobičajeno Odg: beograd pun zmija :)

    Treba da uvedemo sajam u dnevni red na sledecem skupu u onoj kafani

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno Odg: beograd pun zmija :)

    pod obavezno

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •