Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 27

Tema: pobegla centipeda!!!

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    Ns
    Postova
    8

    Uobičajeno pobegla centipeda!!!

    znaci uzas,imao sam scolopendru oko 15 cm i sinoc mi je pobegla iz privremnog terarijuma tj progrizla je mrezicu...ne znam sta da radim dal je najbolje da zovem neku sluzbu za istrebljenje insekata,valjda ce uginuti ako mi zaprase celu kucu....

  2. #2
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: pobegla centipeda!!!

    Nemoj ništa da radiš. Meni je poblegla jednom tako Scolopendra dalmatica. I više se nismo videli. A živim u maloj garsonjeri, sve sam pretražio, ali džaba. Mom drugu su isto bežale i nije bilo nikakavih problema.

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja chalabin32'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    172

    Uobičajeno Odg: pobegla centipeda!!!

    auuu ja ne bih mogao da spavam..a kako ih nisi video,jel mogu one da prezive,a i cek zar nije opasno ako nekog ujede,zamisli ujede komsiju,mozda bi mogao da te tuzi...

  4. #4
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: pobegla centipeda!!!

    Ja nisam dobro video temu, učinilo mi se da si napisao da ti je pobegla Scolopendra cingulata. Priviđa mi se nešto Koja je vrsta u pitanju?

  5. #5
    Novajlija
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    Ns
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: pobegla centipeda!!!

    pa sto je najgore nisam siguran koja je vrsta,a nije ovde kupljena,inace ima najobicniju braon boju a dugacka je kad bolje razmislim i preko 15cm...

  6. #6
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: pobegla centipeda!!!

    Ne znaš ni šta čuvaš, e zato ti je i pobegla Nego, na stranu šalu, teško da će moći da preživi. Obično im je potebna vlaga, a u stanu je nema dovoljno da bi preživela. Nadam se da nisi imao domaću vrstu S.cingulata, koja bi eventualno mogla da preživi bar neko vreme u stanu, jer joj odgovara klima i suvlji teren. Ali u tom slučaju nije strašno, jer čak i da ujede nekog, nije smak sveta, kažu da boli puno, otekne i prođe posle par dana. E, sad, nadam se da nije neka tropska, preotrovna. Srećno.

  7. #7
    Novajlija
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    Ns
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: pobegla centipeda!!!

    e mislim da je bila Scolopendra subspinipes..sta mislis o njoj?

  8. #8
    Član tomahawk'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: pobegla centipeda!!!

    drugar, ja bih zvao dezinsektora. ne bih se dvoumio uopšte.

  9. #9
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: pobegla centipeda!!!

    Ma jok nema potrebe za tim. Pretrazi stan pokusaj da je nadjes...
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja sale1808'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    229

    Uobičajeno Odg: pobegla centipeda!!!

    Detaljno pretrazivanje stana i svakog kutka.....Polako i spretno,,,,,i pronaci ce se ili pojaviti sigurno.....
    Nije tako mala da se ne primeti.........

  11. #11
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: pobegla centipeda!!!

    Problem je što se one jako lako zavuku bilo gde, a meni je dosad svašta bežalo, scolopendre su dok sam imao male progrizle plastičnu kutiju i pobelge, tj. jedna, i nikad aje nisam video, ali je imala svega 4-5cm, a tako velike su ipak opasnije dosta, ali je problem što ćeš je jako teško naći, a pazi na obuću i odeću i srećno!

  12. #12
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: pobegla centipeda!!!

    Ne može to tako lako da se nađe. Nađe li samo neku rupu u lajsni, neki mali procep negde, i zavući će se. Pa to su stonoge, žive ispod kamenja, pljosnate su baš zbog toga da bi se svuda zavlačile. Bez panike. Pretraži stan za svaki slučaj. Nekoliko puta, ali i ako je ne nađeš, ne paniči

  13. #13
    Član scolopendra'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: pobegla centipeda!!!

    Pozdrav. Meni je pre par godina pobegla S. cingulata od oko 15 cm i nikada je nisam nasao. Pre par meseci mi je pobegao Ethmostigmus trigonopodus od oko 20 cm. Maksilopedama je iscupao heftalicu iz drvenog rama i izvlacio zicu po zicu metalne mrezice dok nije napravio rupu kroz koju je mogao da se izvuce. Njega je posle dva dana nasla sestra medju obucom! Sta mislite sta mi je rekla kad ga je videla? Bilo je sve po spisku uz vristanje.
    Inace ujedala me je i S. cingulata i S. dalmatica, boli, otekne, svrbi par dana i prodje. Tako bi bilo i sa S. subspinipes, samo uz malo jaci bol, pretpostavljam.
    Pretrazi sva mracna i vlaznija mesta. Kao sto je Nenad napisao, ako je cingulata u pitanju, ona bi mogla da prezivi, jer zivi na juznim ekspozicijama, u suvim kamenjarima, ali ako je subspinipes u pitanju, tesko, jer mu treba dosta vise vlage. Pazi kad se obuvas! Sa srecom!

  14. #14
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: pobegla centipeda!!!

    Citao sam po netu da su "escape artists" lepo se snasla za mrezicu metanu hehe.
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  15. #15
    Novajlija
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    Ns
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: pobegla centipeda!!!

    jeste S. subspinipes,proverio sam..danas sam ponovo pretrazivao i nista..mozda je pobegla u neku drugu sobu,moracu celu kucu da pregledam..ma idi bre nocas sam se probudio sa grcom u nozi i stripovao sam se da me je ona ujela,znaci nije mi bilo dobro...a ne znam jel mogu one da se sa terase spuste preko zida pa do dvorista..

  16. #16
    Član scolopendra'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: pobegla centipeda!!!

    one mogu i kroz zid :-)

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vlada 71'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Krusevac
    Postova
    461

    Uobičajeno Odg: pobegla centipeda!!!

    Ja bih ti preporucio da isprskas kucu, za svaki slucaj, nekim insekticidom i onda ne moras da brines

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja biljanski'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Subotica Srbija
    Postova
    109

    Uobičajeno Odg: pobegla centipeda!!!

    Ja mislim da bi pobegao od kuce .. :P

  19. #19
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: pobegla centipeda!!!

    meni je pobegla pre nekog vremena scolopendra supspinipes i pretrazio sam celu sobu i stan i nisam je nasao jedino mesto gde nisama gledao je krevet jer sam spavao u njemu i kad sam pogledao nasao sam je tamo u sanduku za posteljinu.... inace bila je odrasla zenka upitanju i onda je tu bilo vijanja po sobi al uspeo sam da je vratim u terarijum... mislim da je pobegla mojom krivicom jer kad sam je hranio noc pre nisam vratio poklopac moras odma da je trazis cim primetis da je pobegla jer postoji mogucnost da je nadjes... ja je ne bi ubijao tj ne bi nista prskao po kuci.... eto
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vlada 71'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Krusevac
    Postova
    461

    Uobičajeno Odg: pobegla centipeda!!!

    Dobro te covece nije ujela

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •