Prikaz rezultata 1 do 8 od 8

Tema: Komarac ko roda

  1. #1
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Komarac ko roda

    Zna neko sta je ovo bar 3cm je u telu.

    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  2. #2
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Komarac ko roda

    Ne znam tačno, ali da je potpuno bezopasno možeš i sam zaključiti po čekinjastim antenama koje služe za skupljanje polena. Faktički ti ne može ništa, otprilike kao leptir

  3. #3
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Komarac ko roda

    Ma to je komarac, tim cesnjastim antenama sisa krv :P hehe. Skonto sam da je bezopasan jer mi nista nije uradio kad sam ga uhvatio... Nego me zanima sta je, nisam to nikad do sad video .
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  4. #4
    Član markoidvor'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Idvor i Novi Sad
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: Komarac ko roda

    Nije komarac,nego podseća na komarca . Ovaj insekt spada u familiju Tipulidae (subordo Nematocera) , kod nas ih još i nazivaju "dugonogi komarci" , a odrasli (kao što je ovaj) se hrane nektarom ili se uopšte ni ne hrane .

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno Odg: Komarac ko roda

    uopste ne bi bilo lepo da ovakvi komarci ujedaju

  6. #6
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Komarac ko roda

    Pa lice na komarce one velike "vrtne" pa sam pretpostavio da je neka vrsta komarca ali nisam moga nista izgooglam tako... Hvala na info Marko. Vidim da ih imitiraju ovi pecarosi za musecarenja hehe izgleda da oce riba na njih.
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  7. #7
    Član Viktus'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Komarac ko roda

    Citat Prvobitno napisao hey-ho Pogledaj post
    Ne znam tačno, ali da je potpuno bezopasno možeš i sam zaključiti po čekinjastim antenama koje služe za skupljanje polena. Faktički ti ne može ništa, otprilike kao leptir

    Cekinjaste antene nikako ne sluze za skupljanje polena.

    V.

  8. #8
    Član scolopendra'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Komarac ko roda

    Ovo je vrsta iz roda Ctenophora, i ja sam neki dan nasao jednu jedinku u stanu. Inace je muzjak na fotografiji, razlikuje se od zenke izmedju ostalog i po antenama. Kod zenke su mnogo manje. Ovako gradjene antene su oznacene kao grebenaste (cesljolike, pektinalne), a ne cekinjaste (od osnove ka vrhu se suzavaju).
    Mozda je vrsta Ctenophora ornata, ali mozda. Evo rada sa kljucem, ako nekog interesuje:
    http://www.google.com/url?sa=t&sourc...Aue5cBz-_Wf2sA
    Pozdrav

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •