Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 59

Tema: STA DA RADIM ????

  1. #1
    Član Mister No'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    vrnjacka banja
    Postova
    44

    Question STA DA RADIM ????

    Imam problem,neznajuci kome da se obratim resih ovde da se informisem jel vidim da ima puno kompetentnih ljudi sto se tice ovog sto me interesuje.
    Ovako,imam jedan zasad lesnika(5 godina star) tu imam 220 stabala lesnika i to je na povrsini od 50 ari.Dajem jednom coveku da kosi travu tu jel meni nije potrebna.U maju kada je kosio travu na toj parceli naisao je na puno zmija(kaze da je bilo i crnih i sarenih zmija),video je cak na jednu mestu i da su se bile umotale puno zmija na gomili.Covek se neverovatno iscimao,ajde sto je on nego sam se i ja zaplasio i sada bez vojnickih cizmi ne mrdam kada podjem do zasada.Napominjem da taj zasad imam 5 godina i da hvala Bogu do ove godine tu nisam video ni jednu zmiju.Interesuje me kako su se one odjednom pojavile ove godine u tolikom broju tu? Sada ih nema izgleda,jesu li negde dalje otisle? Hoce li ih biti i sledece godine opet? Kako da ih se resim i oteram ih sto dalje odatle?
    Hvala unapred .

  2. #2
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    Kako to da clanu sa naseg foruma smetaju zmije xD.
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  3. #3
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    Video si ih na gomili jer je bila sezona parenja. U tom broju ih sigurno nećeš viđati do proleća. Ako su skroz tamne i jednobojne, to su najčešće smukovi, ako su šarene, mogu da budu ribarica (ako u okolini ima vode, bara, jezero, reka..), ili smukulja. Ukoliko ima cik-cak šaru i rog na njušci, onda je poskok. Samo u tom slučaju može da bude opasno. Inače, smukovi i njima slične zmije, su jako korisni jer se hrane glodarima, a bezopasni su. Poskok je takođe koristan, ali nije korisno da te ujede. Zato pokušaj da vidiš koje su vrste u pitanju, ako su neotrovne, nema brige, više će ti koristiti na imanju, nego smetati. Mnogi ljudi su imali problema sa glodarima, posle istrebljivanja zmija oko kuće. Postoji i telefon koji možeš da pozoveš pa će se pojaviti služba koja će ih skloniti odatle. Ne znam tačno broj, pokušaj da nađeš na netu.

  4. #4
    Član wolf_036'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    36

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    Citat Prvobitno napisao Bifrost Pogledaj post
    Kako to da clanu sa naseg foruma smetaju zmije xD.

    Nenad je u pravu. Izgleda da im je ove godine bio veoma romantican tvoj zasad. Može se desiti i sledeće godine, ali ne mora da znači da će se pojaviti.

  5. #5
    Član Mister No'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    vrnjacka banja
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    Meni je neprijatno kada vidim zmiju i na TVu a ne uzivo.Hvala Bogu i ne vidjam ih nesto i voleo bi da tako i ostane.Cuo sam da su se ove godine pojavile u velikom broju i stvarno se neprijatno osecam kada idem po travi oko lesnika.Nesto sam zaboravio da napisem,ima nenormalno puno nekih rupa u zemlji ove godine na toj parceli gde mi je lesnik Ne verujem da je to od krta,krt isteruje zemlju i vide se gomile zemlje a ovo su samo rupe?Jesu li to poljski misevi napravili ili sta vec?

  6. #6
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    Verovatno poljski miševi. Naše zmije ne kopaju rupe, nego se usele u rupu koju naprave glodari i druge životinje.

  7. #7
    Član Mister No'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    vrnjacka banja
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    Mislis da su zmije sto ih je covek video u velikom broju krajem maja sada po tim rupama na parceli.Ima nenormalno puno rupa svuda.

  8. #8
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    Ne, sve, ali neke od njih možda. Okupe se tako zbog parenja, posle se raziđu.

  9. #9
    Član Mister No'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    vrnjacka banja
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    Da,cuo sam da su najopasnije u vreme parenja,a to je maj mesec.A kada posle dobiju male zmijice i koliko odprilike od jedne zmije dobiju malih zmija?

  10. #10
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    Najopasnije, pod uslovom da imaš otrovnice na imanju, a to još ne znaš. Vrlo je moguće da su samo smukovi. Broj zavisi od vrste, primerka, starosti, ishrane itd. Mnogo faktora, od nekoliko, do preko 20 mladunaca.

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    sto ne probas sa nekim da ih indentifikujes? da znas koje su zmije u pitanju, mozda su samo smukovi kao sto kaze nenad i nikakav strah ne treba da postoji... sto ne krenes od toga...a ako su se srretale samo ove godine ne mora da znaci da ce tu biti i iduce...

  12. #12
    Član Mister No'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    vrnjacka banja
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    Neznam kako da ih identifikujem sa nekim kada ih ja nisam ni video(samo jednu mrtvu,deo zmije isecen sa trimerom) ovaj covek sto mi to kosi po lesniku je rekao da su sarene a da ima i crnih.Taj dan je cak i prestao da kosi jel se preplasio covek.A ja od tada nosim vojnicke cizme kada krenem u lesnik.Nije mi svejedno,gledam gde cu da zgazim,porasla trava ponovo.Nije mi svejedno i da su ove sto nisu otrovnice,pa i one mogu da ujedu a to ce da zaboli valjda.
    Pitacu vas nesto sto nema mnogo veze sa naukom i ne uci se na fakultetu ali imamo mnogo primera iz stvarnog zivota na sta nauka nema objasnjenja.
    Dakle, jeste li culi da postoje ljudi koji znaju da pricaju sa zmijama(takozvani nemusti jezik)?

  13. #13
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    Shvatam da ti nije sve jedno, ali ne moraš da preteruješ. Mene godišnje neotrovne zmije ujedu par desetina puta, ne boli to ništa. Malo te prepadne kad se naglo baci, ali ne boli ništa. I ujedaju samo kad ih uhvatiš. A nekad ni tad.

    A ljudi koji pričaju sa zmijama, pa, hmm, čuo sam to mnogo puta. Verovati u tu priču je isto kao i verovati u druge natprirodne pojave. Ne postoji naučno objašnjenje i to je samo na nivou ruralne legende, jer nikad nije potvrđeno da se to stvarno dešava, kao ni da zmije piju mleko, što je još jedna široko rasprostranjena i netačna legenda. Ja lično ne verujem ni u jednu ni u drugu.

  14. #14
    Član Mister No'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    vrnjacka banja
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    To za mleko Nenade za zmije piju to nisam do sada cuo ali ovo u vezi ljudi sto znaju da pricaju sa zmijama izgleda da je to istina.Imao sam komsiju,davno je umro covek,on je znao da komunicira sa njima na neki nacin.Znao je sve da ih skupi oko njega kako sam cuo ali na koi nacin je to radio nikada nikome nije pricao.Nije smeo iz nekog razloga valjda.Ja verujem.

  15. #15
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    Citat Prvobitno napisao Mister No Pogledaj post
    Neznam kako da ih identifikujem sa nekim kada ih ja nisam ni video(samo jednu mrtvu,deo zmije isecen sa trimerom) ovaj covek sto mi to kosi po lesniku je rekao da su sarene a da ima i crnih.Taj dan je cak i prestao da kosi jel se preplasio covek.A ja od tada nosim vojnicke cizme kada krenem u lesnik.Nije mi svejedno,gledam gde cu da zgazim,porasla trava ponovo.Nije mi svejedno i da su ove sto nisu otrovnice,pa i one mogu da ujedu a to ce da zaboli valjda.
    Pitacu vas nesto sto nema mnogo veze sa naukom i ne uci se na fakultetu ali imamo mnogo primera iz stvarnog zivota na sta nauka nema objasnjenja.
    Dakle, jeste li culi da postoje ljudi koji znaju da pricaju sa zmijama(takozvani nemusti jezik)?
    Hahaha pozovi onog popa sto "zamoli zmiju da ide i ona polako odlazi" ... Salim se naravno. To su najobicne gluposti. Onaj ko veruje da grmljavine i sevanja su u stvari kad se "Bog naljuti", veruju i u ovome....Evo Nenad je malo to blaze okvalifikovao kao neistinu ili legendu, ali ja kazem da su najobicne gluposti, a evo objasnicu vam preko jednog mog primera. Zna Nenad koju vrstu zmije trazim, raspitivao sam se gde mogu da je lakse nadjem i naidjem da price kako jedan covek "zna da prica sa zmijama i zna da ih pozove i okupi". Ja sam se nasmejao i rekao ajde bas da vidim da ne lutam mnogo, neka mi pozove zmije da dodju i ja da zavrsim posao i da idem odma kuci . Na kraju ja sam ostao praznih ruku, a oni koji su verovali ubedjivali su me da " im nije vreme sad". Eto to je ta moja prica koja mi se sad desila, a judi koji u te gluposti veruju, iako im izlazi istina ispred oci, opet ostaju na svom, kao sto je i ovaj (zaboravio sam mu nick) koji je posle polemiziranja samnom, rasklinkan do daske, pa se sada povukao i nema ga nigde posle takvog sebeblamiranja !

    Citat Prvobitno napisao Mister No Pogledaj post
    To za mleko Nenade za zmije piju to nisam do sada cuo ali ovo u vezi ljudi sto znaju da pricaju sa zmijama izgleda da je to istina.Imao sam komsiju,davno je umro covek,on je znao da komunicira sa njima na neki nacin.Znao je sve da ih skupi oko njega kako sam cuo ali na koi nacin je to radio nikada nikome nije pricao.Nije smeo iz nekog razloga valjda.Ja verujem.
    "kako si cuo", ali nikada nisi video! To je velika razlika

  16. #16
    Član Mister No'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    vrnjacka banja
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    Da,nisam nikada video samo sam cuo ali ne od jedne osobe.Iskreno nebih to voleo ni da vidim.

  17. #17
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    Hahaha nista se ne sekiraj druze! Radi normalno poslove i uzivaj, zmija kad oseti da se priblizavas sama ce da ode! Nema mesta za panike ...

  18. #18
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    Samo da napomenem da zmije nemaju uši i gluve su. One samo osećaju vibracije. Tako da bilo kakvo "dozivanje" zmija zvukom, može da bude samo u domenu naučne fantastike. Možda čovek živi u kavezu sa miševima, pa ih okupi mirisom? Šalim se, ne veruj svim pričama koje čuješ, Mister No. Ja sam čuo gomile urbanih legendi, ljudi su mi se kleli da su im se određeni događaji dešavali, pa sam gomilu puta ispao budala kad sam to pričao ljudima. Recimo jedan od boljih drugova mi je jednom ispričao priču, koja je 100% autentična, i desila se njegovom drugu. Ja sam tu priču posle počeo da pričam prijateljima iz Poljske, a oni su me prekinuli i ispričali kraj te priče, koja je očigledno urbana legenda i kod njih. Da ne skrećem više sa teme, ljudi će te ubeđivati da se to dešava, ali ne postoje nikakvi dokazi. Niko nikad nije snimio nešto slično. I zašto baš zmije? Da je pričao ljudima kako razgovara sa kornjačama i krticama, to nikom ne bi bilo zanimljivo, jer za te životinje nikakve misterije nisu vezane. Ali za zmije jesu, i ljudi često zmije doživljavaju više kao zmajeve, plaše ih se i ne znaju ništa o njima. Otud takve priče.

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja MrFuzzums'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    140

    Uobičajeno Re: STA DA RADIM ????

    Sto se nemustog jezika tice: http://www.zadecu.com/Bajke/nemusti-jezik.php , ta legenda nije cak ni originalna, meni je ovu pricu pricala moja pra-baba

    Sto se tvog straha od zmija tice. Ima jedna lepa metoda za pobedjivanje toga, nadjes nekog ko gaji zmiju i onda prvo probas da budes u istoj sobi sa zatvorenom zmijom. Pa kad to savladas probas da budes u istoj sobi sa zmijom koja je van terarijuma. Pa kad to prevazidjes onda probas da je stavis na ruku, i tu si vec odprilike izlecen

    Ne treba da se plasis ujeda neotrovne zmije, mene je moja ujedala jako mnogo puta dok nisam naucio kako da je hendlujem. Ne boli skoro uopste. A ujedao me je i smuk iz prirode.

  20. #20
    Novajlija
    Datum registracije
    Jul 2011
    Lokacija
    RS
    Postova
    5

    Uobičajeno Re: Odg: STA DA RADIM ????

    Citat Prvobitno napisao nenad Pogledaj post
    Samo da napomenem da zmije nemaju uši i gluve su. One samo osećaju vibracije. Tako da bilo kakvo "dozivanje" zmija zvukom, može da bude samo u domenu naučne fantastike. Možda čovek živi u kavezu sa miševima, pa ih okupi mirisom? Šalim se, ne veruj svim pričama koje čuješ, Mister No. Ja sam čuo gomile urbanih legendi, ljudi su mi se kleli da su im se određeni događaji dešavali, pa sam gomilu puta ispao budala kad sam to pričao ljudima. Recimo jedan od boljih drugova mi je jednom ispričao priču, koja je 100% autentična, i desila se njegovom drugu. Ja sam tu priču posle počeo da pričam prijateljima iz Poljske, a oni su me prekinuli i ispričali kraj te priče, koja je očigledno urbana legenda i kod njih. Da ne skrećem više sa teme, ljudi će te ubeđivati da se to dešava, ali ne postoje nikakvi dokazi. Niko nikad nije snimio nešto slično. I zašto baš zmije? Da je pričao ljudima kako razgovara sa kornjačama i krticama, to nikom ne bi bilo zanimljivo, jer za te životinje nikakve misterije nisu vezane. Ali za zmije jesu, i ljudi često zmije doživljavaju više kao zmajeve, plaše ih se i ne znaju ništa o njima. Otud takve priče.
    Ljudi moji...slučajni prolaznik sam na ovom forumu...al šta sve pročitah u okviru ove teme ne mogu da se načudim...ukoliko zaista ima nekih naučnika..ljudi koji su prof. biolozi-zoolozi, i ukoliko su ovo njihovii odgovori na pitanje MIster No-a---no comment----zmije nemaju uši i gluve su. One samo osećaju vibracije--Molim Vas objasnite mi koja je vaša definicija glasa, frefencije i vibracije...Ne mogu da verujem da isključujete vezu glasa i vibracije...ne razumem se u gmizavce nešto mnogo, ali znam da reaguju na vibraciju a samim tim mogu reagovati i na glas...pa u tom smilu... da mi ipak ne ismejavamo ovu legendu....
    *Što se tiče mleka, ne znam da li piju...ali sam lično prisustvovala ulasku smuka u katun, za vreme kuvanja mleka..rekli su mi da se to često dešava i to baš za vreme kuvanja mleka...pa možda ne pije ali ga privlači miris ili nešto tome slično...tako da ne bih odbacivala ove mitove koji možda i mogu da se objasne sa naučnog stanovišta .... ??

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •