Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 59

Tema: STA DA RADIM ????

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja MrFuzzums'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    140

    Uobičajeno Odg: Re: Odg: STA DA RADIM ????

    Citat Prvobitno napisao Azezel Pogledaj post
    Ljudi ---no comment----zmije nemaju uši i gluve su. One samo osećaju vibracije--Molim Vas objasnite mi koja je vaša definicija glasa, frefencije i vibracije...Ne mogu da verujem da isključujete vezu glasa i vibracije...ne razumem se u gmizavce nešto mnogo, ali znam da reaguju na vibraciju a samim tim mogu reagovati i na glas...pa u tom smilu... da mi ipak ne ismejavamo ovu legendu....
    Azezel posto se ne razumes u zmije da ti objasnim: zmije osecaju vibracije iz zemlje preko koze i misica koji su povezani sa koskom koja je povezana sa unutrasnjim uhom(neka me neko ispravi ako sam pogresio), covek bi trebao da bude mnogo bas mnogo glasan da bi ga zmije "cule" sve da neko i ima takav glas, zmije bi pre bezale nego dolazile. I da ipak bi trebali da ismejavamo ovu legendu

    Da zaista neko moze da privuce zmije glasom, on bi bio poznat naucnoj zajednici. A makar pola foruma bi isla kod njega na casove

  2. #22
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    Azazel, ne smatram da je potrebno stručno se izražavati u neobaveznoj temi o fantastičnim moćima seoskih vračeva. MrFuzzums ti je lepo rekao, ako zmija može da oseti vibracije koje proizvodiš hodanjem, ne znači da može da oseti i vibracije koje proizvodiš pričanjem. Tako da priče o ljudima koji ih dozivaju glasom ili im sviraju frule a one se pomeraju u skladu sa muzikom, su u stvari dobro izvedene prevare ili samo ruralne legende. Ako neko hoće da veruje u to, nemam ništa protiv, rekoh već da je stvar u domenu fantastike, a nemam ništa protiv ako neko veruje u natprirodne pojave, jednostavno ne zalazim u te teme, jer mi je to kao raspravljanje oko horoskopa ili religije. Svako ima pravo na svoje mišljenje. U krajnjem slučaju, možeš to uvek da probaš u prirodi, pa da vidiš i sam da li će te zmija čuti dok pričaš i pobeći od tvog glasa.

    Što se tiče druge priče, odnosno o tome da zmije piju mleko, stoti put ću napisati ako treba, da to nije istina. Naučno je dokazano da zmije ne vole ukus mleka. Ne piju ga kad im se ponudi, i fizički nisu u stanju da sisaju mleko iz vimena.. Naučnici su morali da izvedu niz eksperimenata da bi oborili jednu tako rasprostranjenu legendu kao što je ova. Zar nikom, ali stvarno nikom, od tih ljudi koji su to gledali, nije palo na pamet da je zmija samo ujela kravu za vime? Da je zmija ležala u travi dok je krava prolazila iznad nje, probudila je, a zmija se branila ujedom i ujela prvo što joj je bilo najbliže, a to je recimo vime? Zmije se često zakače kad ujedu nešto, i ne puštaju. Mnoge to rade. Tako je moguće da se zmija zakači kravi za vime, ne zato što je htela da sisa mleko, nego zato što joj je to vid odbrane od predatora!.

    Dakle, slobodno verujte, ako hoćete, u priče da zmije čuju čarobnjake koji ih dozivaju, da sisaju mleko kravi, da zmije teške 1kg same popiju nekoliko litara mleka, da kad nagaziš daždevnjaka on krikne toliko da ostaneš bez sluha, da gekon na primorju ulazi i mleko i truje ga, da je zelembać otrovan, žabe prenose bradavice, poskok skače i sa zemlje ujeda za glavu, da otok na ljudskom telu posle ujeda poskoka poprimi šaru koju ta zmija ima na leđima, da je kornjačina krv zdrava da se pije i da leči bolesti, da svlak zmije ispod praga donosi sreću, i tako dalje... A, da, i moja omiljena, da sova u blizini kuće predskazuje smrt nekog u kući Slobodno verujte u to, nemam ništa protiv. Ali ne očekujte da vam se ljudi ne podsmevaju, ili da se koriste stručnim izrazima da bi vam objasnili zašto to sve nije moguće.

  3. #23
    Ljubitelj egzotičnih životinja patak'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    253

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    Citat Prvobitno napisao nenad Pogledaj post
    Azazel, ne smatram da je potrebno stručno se izražavati u neobaveznoj temi o fantastičnim moćima seoskih vračeva. MrFuzzums ti je lepo rekao, ako zmija može da oseti vibracije koje proizvodiš hodanjem, ne znači da može da oseti i vibracije koje proizvodiš pričanjem. Tako da priče o ljudima koji ih dozivaju glasom ili im sviraju frule a one se pomeraju u skladu sa muzikom, su u stvari dobro izvedene prevare ili samo ruralne legende. Ako neko hoće da veruje u to, nemam ništa protiv, rekoh već da je stvar u domenu fantastike, a nemam ništa protiv ako neko veruje u natprirodne pojave, jednostavno ne zalazim u te teme, jer mi je to kao raspravljanje oko horoskopa ili religije. Svako ima pravo na svoje mišljenje. U krajnjem slučaju, možeš to uvek da probaš u prirodi, pa da vidiš i sam da li će te zmija čuti dok pričaš i pobeći od tvog glasa.

    Što se tiče druge priče, odnosno o tome da zmije piju mleko, stoti put ću napisati ako treba, da to nije istina. Naučno je dokazano da zmije ne vole ukus mleka. Ne piju ga kad im se ponudi, i fizički nisu u stanju da sisaju mleko iz vimena.. Naučnici su morali da izvedu niz eksperimenata da bi oborili jednu tako rasprostranjenu legendu kao što je ova. Zar nikom, ali stvarno nikom, od tih ljudi koji su to gledali, nije palo na pamet da je zmija samo ujela kravu za vime? Da je zmija ležala u travi dok je krava prolazila iznad nje, probudila je, a zmija se branila ujedom i ujela prvo što joj je bilo najbliže, a to je recimo vime? Zmije se često zakače kad ujedu nešto, i ne puštaju. Mnoge to rade. Tako je moguće da se zmija zakači kravi za vime, ne zato što je htela da sisa mleko, nego zato što joj je to vid odbrane od predatora!.

    Dakle, slobodno verujte, ako hoćete, u priče da zmije čuju čarobnjake koji ih dozivaju, da sisaju mleko kravi, da zmije teške 1kg same popiju nekoliko litara mleka, da kad nagaziš daždevnjaka on krikne toliko da ostaneš bez sluha, da gekon na primorju ulazi i mleko i truje ga, da je zelembać otrovan, žabe prenose bradavice, poskok skače i sa zemlje ujeda za glavu, da otok na ljudskom telu posle ujeda poskoka poprimi šaru koju ta zmija ima na leđima, da je kornjačina krv zdrava da se pije i da leči bolesti, da svlak zmije ispod praga donosi sreću, i tako dalje... A, da, i moja omiljena, da sova u blizini kuće predskazuje smrt nekog u kući Slobodno verujte u to, nemam ništa protiv. Ali ne očekujte da vam se ljudi ne podsmevaju, ili da se koriste stručnim izrazima da bi vam objasnili zašto to sve nije moguće.
    bravo imenjace!

  4. #24
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Re: Odg: STA DA RADIM ????

    Citat Prvobitno napisao Azezel Pogledaj post
    Ljudi moji...slučajni prolaznik sam na ovom forumu...al šta sve pročitah u okviru ove teme ne mogu da se načudim...ukoliko zaista ima nekih naučnika..ljudi koji su prof. biolozi-zoolozi, i ukoliko su ovo njihovii odgovori na pitanje MIster No-a---no comment----zmije nemaju uši i gluve su. One samo osećaju vibracije--Molim Vas objasnite mi koja je vaša definicija glasa, frefencije i vibracije...Ne mogu da verujem da isključujete vezu glasa i vibracije...ne razumem se u gmizavce nešto mnogo, ali znam da reaguju na vibraciju a samim tim mogu reagovati i na glas...pa u tom smilu... da mi ipak ne ismejavamo ovu legendu....
    *Što se tiče mleka, ne znam da li piju...ali sam lično prisustvovala ulasku smuka u katun, za vreme kuvanja mleka..rekli su mi da se to često dešava i to baš za vreme kuvanja mleka...pa možda ne pije ali ga privlači miris ili nešto tome slično...tako da ne bih odbacivala ove mitove koji možda i mogu da se objasne sa naučnog stanovišta .... ??
    Ako se vec drzimo do zvucnih talasa, onda ispada da zmije registriraju i radio talase, jer su i to zvucni talasi odredjene frekfencije. U tom slucaju zivotinje bi uginule upravo od neprekidne iritacije. Svaka zivotinja cuje ili oseca zvucne talase u odredjeni opseg frekfencije i taj opseg je karakteristican za tu odredjenu vrstu. Tako na primer covek, cuje (oseca) zvucne talase od 16 do 20 hiljade herci. Ispod 16 (infrazvuk) i iznad 20 (ultrazvuk) covek ne cuje, kao sto ne cuje odredjene glasove zivotinja koje ne obuhvataju ovu frekventnu granicu! Zmije NE REGISTRIRAJU zvuk koji mi cujemo i prirodno proizvodimo! Isto tako ne cuju ni radio branove, znaci ne slusaju radio ! Jedino kako legenda kaze kad Kraljevic Marko zaurla i zemlja se trese, e u tom slucaju zmija bi registrirala Kraljevica Marka !
    To sto si prisustvovala ulasku smuka u katun za vreme kuvanja mleka ne znaci, ama bas nista. Smuk bi usao i ako se mleko ne kuva. Ne znaci da ako ja idem kod komsije, a da on pravi slatkise, da sam nanjusio slatkise, pa sam zato otisao ! I na kraju, lepo si rekla da ne bi odbacila mitove koji MOZDA i mogu da se objasne sa naucnog stanovista....mislis da je nauka to zaboravila da istrazi, pa naucnici cekaju ovakvi kao mi da ih potsetimo da se tome malo pozabave

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja MrFuzzums'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    140

    Uobičajeno Odg: Re: Odg: STA DA RADIM ????

    Citat Prvobitno napisao Igor Velevski Pogledaj post
    mislis da je nauka to zaboravila da istrazi, pa naucnici cekaju ovakvi kao mi da ih potsetimo da se tome malo pozabave
    Bas to, svi se kolju da urade nesto sto niko nikad nije samo da bi objavili rad (sto se na kraju svede na neku nepotrebnu sistematizaciju vrsta). Siguran sam da im ovakve stvari ne bi promakle. Nenade jako lepa kolekcija mitova, nisam znao da ljudi veruju u sve to, mora da si se naslusao svega i svacega

  6. #26
    Novajlija
    Datum registracije
    Jul 2011
    Lokacija
    RS
    Postova
    5

    Uobičajeno Re: Odg: STA DA RADIM ????

    Citat Prvobitno napisao nenad Pogledaj post
    Azazel, ne smatram da je potrebno stručno se izražavati u neobaveznoj temi o fantastičnim moćima seoskih vračeva. MrFuzzums ti je lepo rekao, ako zmija može da oseti vibracije koje proizvodiš hodanjem, ne znači da može da oseti i vibracije koje proizvodiš pričanjem. Tako da priče o ljudima koji ih dozivaju glasom ili im sviraju frule a one se pom
    ..često zakače kad ujedu nešto, i ne puštaju. Mnoge to rade. Tako je moguće da se zmija zakači kravi za vime, ne zato što je htela da sisa mleko, nego zato što joj je to vid odbrane od predatora!.
    A, da, i moja omiljena, da sova u blizini kuće predskazuje smrt nekog u kući Slobodno verujte u to, nemam ništa protiv. Ali ne očekujte da vam se ljudi ne podsmevaju, ili da se koriste stručnim izrazima da bi vam objasnili zašto to sve nije moguće.
    Fantastičnost teme, pojave, je veoma relativan pojam...mojoj babi je recimo pojam kml fajla i sličnih kranje fantastičan...Navela sam ovaj primer kako bih vam objasnila vašu grešku prilikom odovaranja na postavljena pitanja...posmešljiv i banalan....psiholozi bi to već objasnili na svoj način...osoba je sklona sujeti ne poznaje materiju dovoljno dobro ili nešto tome sl.......a običan čovek može shavtiti da vam manjka poštovanja prema sagovorniku (podsmešljivost prema čoveku koji veruje u nešto što je vama fant)....poenta mog prvog posta je bila upravo ta, čemu taj ton u odgovorima, ...i da koliko vidim u stanju ste zauzmete jal stav po pitanju nekih činjenica, a da taj stav često prati rečenica "meni nije poznato ...do sada nisam čuo..nisam se sreo sa tim...." Znači ili ne zauzimajte čvrste stavove ili izostavite poslednju rečenicu (poštapalicu)...I da se razumemo nauka NIJE tako izričiti kako je vi plasirate...Nauka ne stavlja ni znak ! ni tačku, na kraju svake rečenice je

  7. #27
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    Dali nauka stavlja tacku na svaku recenicu to ja odlicno znam. Nauka ako ne stavi tacku posle neku recenicu, onda objasnjava zasto nije stavljena ta tacka. Tako recimo, nauka kaze da munje i gromovi nisu posledica svadje ili ljutnje Bog ili Bogova, kao sto je moja praBABA verovala i tu stavlja TACKU i posle ove tacke nema objasnjenja, jednostavno NIJE POTREBNO, jer ko hoce da se u to uveri ima literature, pa neka proucava. Ima naravno i u danasnje vreme ljudi koji sve to relativiziraju, pa kazu "ali nije to bas tako, pa zasto da se potsmevate ljudima koji veruju u to, pa nauka nije bas tako izricita i taratata tralala...." Normalno je da kad covek kaze neku glupost da ostali oko njega reaguju na ovakav ili onakav nacin. Ne mozes da ocekujes da te ljudi ozbiljno shvacaju i ti se ne potsmevaju, ako pricas gluposti i to na teme sa kojima se upravo ti ljudi bave godinama. Zato se svi mi pazimo da ne lupamo gluposti, jer bi bili izlozeni potsmeva. Ne mogu da ocekujem da me tako ne tretiraju i ne ismejavaju, ako lupam gluposti, lepo si rekla, psiholozi imaju objasnjenje za sve to. Naravno mozes svih nas ovde da pobijes lako, ako objavis neke fotografije ili klipove kako na primer smuk pije mleko, kako sisa vime, kako sisa dojku doilji, kako covek ide u poljani i vice po zijama, a oni se okupe oko njega...i t.d. To je bar u danasnje vreme, pored postojanje savremene tehnike i interneta, lako, samo molim te nemoj da kazes da takvi snimci i fotografije jos nisu uradjeni, kao sto nisu uradjeni ni snimci neposredne komunikacije vanzemanjaca sa ljudima koji tvrde da su to doziveli. Pa nije zmija i vanzemaljac isto, moras priznati. Bez dokaza, nauka ni jedan fakt ne uzma kao njenu - naucnu istinu. Mi ovde nismo naucnici, mozda malo imamo pojma o zmijama i svakako bicemo zadovoljni ako nam otvoris oci sa nekim snimvima i fotografijama kako ne bi bili i dalje u zabludi!

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja MrFuzzums'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    140

    Uobičajeno Odg: Re: Odg: STA DA RADIM ????

    Citat Prvobitno napisao Azezel Pogledaj post
    Navela sam ovaj primer kako bih vam objasnila vašu grešku prilikom odovaranja na postavljena pitanja...posmešljiv i banalan....psiholozi bi to već objasnili na svoj način...osoba je sklona sujeti ne poznaje materiju dovoljno dobro ili nešto tome sl.......a običan čovek može shavtiti da vam manjka poštovanja prema sagovorniku (podsmešljivost prema čoveku koji veruje u nešto što je vama fant)....poenta mog prvog posta je bila upravo ta, čemu taj ton u odgovorima, ...i da koliko vidim u stanju ste zauzmete jal stav po pitanju nekih činjenica, a da taj stav često prati rečenica "meni nije poznato ...do sada nisam čuo..nisam se sreo sa tim...." Znači ili ne zauzimajte čvrste stavove ili izostavite poslednju rečenicu (poštapalicu)...I da se razumemo nauka NIJE tako izričiti kako je vi plasirate...Nauka ne stavlja ni znak ! ni tačku, na kraju svake rečenice je
    Azezel mislim da ti ustvari posezes za psiholoskim igrarijama u svojim odgovorima. Ovde je zauzet prilicno cvrst stav sto se tice teme(tj. ove nove teme). Svako ko je pisao poznaje materiju dovoljno dobro, za razliku od tebe kako si i sam rekao/la ne poznajes dobro gmizavce. I ne znam odakle ti to da nauka ne stavlja znak ! i tacku na kraju recenice. Nauka jako vodi racuna kad stavlja tacku a kad ne. Za razliku od religije, legendi, mitova, bajki...
    Mozda zvuci podsmesljivo, ali idi probaj da predajes evoluciju u protestantskoj crkvi u americi pa da vidim dal ce ti se podsmevati. Hocu da kazem da si dosao/la na pogresan forum ako trazis potvrdu o postojanju nadprirodnih pojava.

  9. #29
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    Nauka je dokazala i objasnila da zmije ne piju mleko, i stavila tačku na tu priču. Ne vidim razlog za dalju raspravu. Nisam hteo nikog da uvredim. Možeš da biraš da li ćeš da veruješ zvaničnim i priznatim biološkim podacima, ili da veruješ lokalnom stanovništvu, koje redovno viđa zmije od 4m, debele kao ruka, iako je nauka potvrdila da ta vrsta raste do 2m. Stvar izbora.

  10. #30
    Član
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    16

    Uobičajeno Odg: Re: Odg: STA DA RADIM ????

    Citat Prvobitno napisao Igor Velevski Pogledaj post
    Ako se vec drzimo do zvucnih talasa, onda ispada da zmije registriraju i radio talase, jer su i to zvucni talasi odredjene frekfencije.
    Koliko sam upoznat radio talasi nisu isto sto i zvuk oni su deo elektromagnetnog spektra, kao i svetlost,dok zvuk nastaje sirenjem vibracija kroz neki medijum(vazduh voda),ko zeli ima bolje objasnjenje na http://static.astronomija.co.rs/teor...adiotalasi.htm
    http://hr.wikipedia.org/wiki/Zvuk
    Cisto ako se drzimo naucnih cinjenica.Poz

    Citat Prvobitno napisao MrFuzzums Pogledaj post
    Azezel posto se ne razumes u zmije da ti objasnim: zmije osecaju vibracije iz zemlje preko koze i misica koji su povezani sa koskom koja je povezana sa unutrasnjim uhom
    Zmije imaju izdvojen organ uha?To nisam znao mislio sam da osecaju vibracije celim telom.Zna li neko vise o ovoj temi ? Izvinjavam se ako sam otisao van teme

    Vibration sensitivity
    The part of the body in direct contact with the ground is very sensitive to vibration; thus, a snake can sense other animals approaching by detecting faint vibrations in the air and on the ground.
    . The bones of the mandible and quadrate bones can also pick up ground borne vibrations
    citat sa http://en.wikipedia.org/wiki/Snake
    ali se ni ovde ne navodi tacno da li postoji specijalizovan organ- uho.

  11. #31
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    Još nešto da dodam, ove godine sam 3 ili 4 puta čuo, po raznim delovima Srbije, da je u tom kraju živeo čovek koji je mogao da priča sa zmijama i da ih doziva i okupi na jednom mestu. Da sam na mapi obeležavao sve lokalitete na kojim je sve ta pojava zabeležena u Srbiji, po tvrdnjama lokalnog stanovništva, cela zemlja bi bila istačkana, osim Vojvodine. A da ne pominjem da sam i u CG često slušao tu priču. Znači da je prilično rasprostranjena pojava. Kako to da nikad nije dokumentovana onda? Da to niko nije proučavao, kad je tako često. Možda u nekom selu misle da samo kod njih živi takav čovek. Ali praktično u svakom kraju ljudi tvrde da imaju takvog maga.

    I što se tiče toga da nismo uvek strpljivi, da smo sujetni i da ne poznajemo materiju dovoljno, da kažem nešto i u našu odbranu. Ova tema se pokreće već ko zna koji put na forumu. Svaki put ponavljamo isto. Idi na forum ljubitelja rotvajlera, npr. pa im pričaj o tome kako se tom psu mozak brže razvija od lobanje, usled čega polude, pa često napadaju gazdu, pa ćeš da vidiš reakcije. To je urbana legenda vezana za ove pse, i ako razni ljudi na nekom takvom forumu desetak puta započinju tu priču, naravno da oni koji im daju odgovor neće imati uvek strpljenja.

  12. #32
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    Jeste, javio mi se jedan ing. preko PP i tacno je da su radio talasi EM prirode. Ajde ovako.... onda neka ne bude radio talasi, nego zvucni talasi izvan nase cujne frekfencije koje zivotinje proizvode i na taj nacin komuniciraju, a mi kao ljudi ih ne cujemo! Nisam ing. pa sam pogresio, ali sad mi je jasno oko ovoga...... I ovako i onako sve isto je, a to je da zmije ne registriraju zvucne talase koje mi prirodno proizvodimo uz pomoc nasim glasnim organom. Ko ne veruje, neka dodje kod mene ili neka ide kod nekoga ko drzi vise zmija i neka ih pozove, ako se sve zmije "razdrmaju" i zalepe se na staklo terarijuma, onda je sve jasno i sve dok se takav "heroj" ne pojavi i pokaze na delu (a ne , sta mi je baba rekla), ja cu da se ismejavam na takve gluposti i ljude koje veruju u to!

    Citat Prvobitno napisao nenad Pogledaj post
    Još nešto da dodam, ove godine sam 3 ili 4 puta čuo, po raznim delovima Srbije, da je u tom kraju živeo čovek koji je mogao da priča sa zmijama i da ih doziva i okupi na jednom mestu. Da sam na mapi obeležavao sve lokalitete na kojim je sve ta pojava zabeležena u Srbiji, po tvrdnjama lokalnog stanovništva, cela zemlja bi bila istačkana, osim Vojvodine. A da ne pominjem da sam i u CG često slušao tu priču. Znači da je prilično rasprostranjena pojava. Kako to da nikad nije dokumentovana onda? Da to niko nije proučavao, kad je tako često. Možda u nekom selu misle da samo kod njih živi takav čovek. Ali praktično u svakom kraju ljudi tvrde da imaju takvog maga.

    I što se tiče toga da nismo uvek strpljivi, da smo sujetni i da ne poznajemo materiju dovoljno, da kažem nešto i u našu odbranu. Ova tema se pokreće već ko zna koji put na forumu. Svaki put ponavljamo isto. Idi na forum ljubitelja rotvajlera, npr. pa im pričaj o tome kako se tom psu mozak brže razvija od lobanje, usled čega polude, pa često napadaju gazdu, pa ćeš da vidiš reakcije. To je urbana legenda vezana za ove pse, i ako razni ljudi na nekom takvom forumu desetak puta započinju tu priču, naravno da oni koji im daju odgovor neće imati uvek strpljenja.
    Upravo tako...eto vidis, kod nas se isto prica ali ne za rotvajlera nego za doge, sto je apsolutna necu da kazem neistina, nego glupost, jer neistina se jednom objasni i kraj, a glupost se i dalje uporito siri!
    Na kraju krajeva...gde bre ima takav covek ,meni treba kao hleb! Neka dodje kod mene, platicu mu put, platicu mu prestoj, rad i sve sto zeli, samo da dodje samnom na teren pa da mi pozove sve zmije, a ja da posle samo biram koju cu da uslikam. Ustedice mi i vreme i pare i nervoze.....

  13. #33
    Član
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    16

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    I ja bih voleo jednog takvog pa kad odem za Makedoniju kod maminih da mi pozove poskoke da ih vidim uzivo ako nadjes takvog javi.poz

  14. #34
    Član KiriQ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    Podgorica
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    Samo ne znam sto se trudite da objasnite nesto ljudima koji misle da su najpametniji Ja na to nebi vrijeme troshio Off topic al dobro..
    Btw.. Meni bi jedan takav trebao samo da zamoli mog loptastog da jede nesto jer sam tako nervozan sto nece da jede da je to bruka

  15. #35
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    Da ne bude da mi zaostajemo u svemu ima toga i kod nas...
    http://www.cilipi.net/Ljudi-i-lica/B...-Jergovic.html
    http://www.scribd.com/doc/58036192/P...-Jergovi%C4%87
    (dva sam postavio posto je prvi nesto tesko otvarao)...

  16. #36
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    joj koji put se slicna tema ponavlja! verovanja su jedno, dokazi drugo i ne treba ih mesati, a cudesne price se dogadjaju samo oko misterioznih zivotinja vecinom jer ih ljudi dobro ne poznaju, zato postoji izraz pije kao smuk i skace kao poskok, sto bi znacilo da ta osoba uopste ne pije ili nije skakutavog temperamenta ali eto za vecinu ljudi poskok skace i po 2m a smuk pije ko smuk zato je rasprava dzaba ali ipak dokaz je dokaz

    a sto se tice ovih sto dozivaju zmije, to su najcesce bili ljudi kojih nije strah od zmija i koji su bar ja mislim voleli da imaju kontakt sa njima, pa ih ostatak naraoda kojima je to cudno i strano prozovu zmijarima i sl, a svaka baba u selu doda po neku svoju i eto i razgovora i pozivanja zmija

  17. #37
    Član scolopendra'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    ovo je deo posta iz neke od ranijih tema...

    "Pored ovih standarnih za poskoka i smuka,ja sam chuo da ako ubijesh zmiju,njoj u ochima ostane tvoj lik,tako da sledece zmija moze da vidi da si je ti ubio,pa kada te vidi ta sledeca zmija,ima da te ugrize! "

    mislim da cu ovo poceti da plasiram ljudima koje srecem na terenu...mozda prestanu da ubijaju zmije. ionako vise vole da veruju u mitove, nego u ono sto im je stvarno pred ocima.

    pre mesec dana na staroj planini sam imao zestoku raspravu sa 10-ak lokalaca. standardna prica za smuka i kravu. pitam lika koji je to video, da mi objasni sta je tacno video. kaze on "smOk se obavio kravi oko noge i zagrizao vime i sisa. posle nekoliko sati popio je svo mleko'' pa nije imao sta da pomuze. ja ga pitam koliko njegova krava daje mleka dnevno, kaze on oko 10-15 litara, ne secam se tacno. kad sam ga pitao kako misli da u zmiju od 2 m stane 10 litara mleka, nije znao sta da kaze, samo je nategao flasu i promrmljao.

    posle toga me pitaju kakva je to riba sto zivi u njihovim izvorima, ima 4 noge i po 5 prstiju. ja im kazem ili je larva dazdevnjaka ili neki triton (naravno objasnio sam sta je sta). nisam ni zavrsio recenicu, vec su viknuli "'nije to''. pa sta me koji k.... moj onda pitate sta je kad znate da je zmaj koji bljuje vatru i jede devojke po selu. tu sam vec prso.

    na kraju im kazem da sam video poskoka pored puta kako se sunca na kamenju, na sta su rekli "ovde nema poskoka". ja im kazem da sam ga uslikao i pokazem nekoj zeni fotografiju, na sta je ona rekla "ijuuu ovaj poskok isti kao zmija" !?

    nisam hteo ni da pitam sta je za njih poskok.
    mozda poskok stvarno skace
    mozda smOk stvarno sisa kravi mleko

  18. #38
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    ko zna scolopendra, ko zna, mozda zivimo u neznanju joj svasta se moze cuti, i svasta ce se jos cuti, ali poenta je, dzaba ulazis u raspravu, to im nikad nece niko moci objasniti

  19. #39
    Član Mister No'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    vrnjacka banja
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    Citat Prvobitno napisao dule87 Pogledaj post
    Da ne bude da mi zaostajemo u svemu ima toga i kod nas...
    http://www.cilipi.net/Ljudi-i-lica/B...-Jergovic.html
    http://www.scribd.com/doc/58036192/P...-Jergovi%C4%87
    (dva sam postavio posto je prvi nesto tesko otvarao)...
    Da,upravo to je radio moj pokojni komsija(umro je davno,dok sam ja bio mali tako da ga jedva i pamtim) ali su jos uvek zivi neki od tih ljudi sto ih je lecio od ujeda zmija otrovnica.Kazu da je svasta znao sa zmijama i ima tu nesto.Pricaju ljudi koji nisu prevaranti i koji nemaju nikakvog razloga da lazu o tome pa sada ko veruje veruje.Ja to nisam video svojim ocima,prenosim samo ono sto sam cuo.Ali sam video nesto drugo svojim ocima(doduse to nema veze sa zmijama ali se zestoko kosi sa zvanisnom naukom i nauka to odbacuje kao narodno verovanje) i to ne jednom vec mnogo puta i niko ne moze da me razuveri da to nije tacno kada sam zivi svedok svega toga.

  20. #40
    Ljubitelj egzotičnih životinja patak'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    253

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    Citat Prvobitno napisao Mister No Pogledaj post
    Da,upravo to je radio moj pokojni komsija(umro je davno,dok sam ja bio mali tako da ga jedva i pamtim) ali su jos uvek zivi neki od tih ljudi sto ih je lecio od ujeda zmija otrovnica.Kazu da je svasta znao sa zmijama i ima tu nesto.Pricaju ljudi koji nisu prevaranti i koji nemaju nikakvog razloga da lazu o tome pa sada ko veruje veruje.Ja to nisam video svojim ocima,prenosim samo ono sto sam cuo.Ali sam video nesto drugo svojim ocima(doduse to nema veze sa zmijama ali se zestoko kosi sa zvanisnom naukom i nauka to odbacuje kao narodno verovanje) i to ne jednom vec mnogo puta i niko ne moze da me razuveri da to nije tacno kada sam zivi svedok svega toga.
    a sta to, ako nije tajna?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •