Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 41 do 59 od 59

Tema: STA DA RADIM ????

  1. #41
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    da, sta to

  2. #42
    Član Mister No'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    vrnjacka banja
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    To nije tema za ovaj sajt a i zasto bi se trudio da dokazujem nekome ko u startu na sve to gleda sa podozrenjem i podrugljivo.I veruje slepo samo zvanicnoj nauci.Carls Darvin je rekao da je covek postao od majmuna,nauka to prihvata ali covek koi ima i gram mozga i razmislja svojom glavom zna da je to NEMOGUCE.
    Nebih vise o ovome,sirimo temu kojoj nije mesto ovde.Svacije je pravo da bude vernik ili nevernik,da veruje samo u materijalno i sta kaze zvanicna nauka ili da na sve to gleda malo drugacije.
    JA VERUJEM.

  3. #43
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    I want to believe.The truth is out there somewhere
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  4. #44

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    postujte tudja misljenja, stavove i ubedjenja.
    ona su podjednako istinita.
    osoba treba da iznese svoj stav i sud, ako je u krivu treba mu se skrenuti paznja, dati mu orudje da sam nacini boljitak. ali ako ne iskoristi alat koji mu je dat ne treba ga izvrnuti ruglu.

    ps. ni ja se cesto ne drzim gore napisanog ali tezim da budem dosledan istom.

  5. #45
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    Citat Prvobitno napisao Mister No Pogledaj post
    To nije tema za ovaj sajt a i zasto bi se trudio da dokazujem nekome ko u startu na sve to gleda sa podozrenjem i podrugljivo.I veruje slepo samo zvanicnoj nauci.Carls Darvin je rekao da je covek postao od majmuna,nauka to prihvata ali covek koi ima i gram mozga i razmislja svojom glavom zna da je to NEMOGUCE.
    Nebih vise o ovome,sirimo temu kojoj nije mesto ovde.Svacije je pravo da bude vernik ili nevernik,da veruje samo u materijalno i sta kaze zvanicna nauka ili da na sve to gleda malo drugacije.
    JA VERUJEM.
    Ako nije tema, nisi ni trebao da pominjes, jer je neukusno da se polemizira na ovakav nacin...nesto si naceo i svima nama si stavio znak upitnik....
    Mister No, mislim da preterujes! Znaci svako od nas koji veruje u darvinovu teoriju evolucije nema ni gram mozga? Kazes, covek koji ima gram mozga i razmislja svojom glavom zna da je to nemoguce! Znaci ja koji apsolutno verujem u darvinovu teoriju i verujem mnogo clanova ovde na ovom forumu, nemamo gram mozga? Ti imas gram mozga, koji te niko ne zna, a Darvin koga izucava ceo svet nema gram mozga, pa je tako izneo kao "iz rukava" teoriju evolucije, ne samo za coveka nego za svim zivim bicima, jer su svi podlozni njoj! Prvo treba da znas, da nauka ne prihvata nesto sto nije dokazano. Evo probaj ti, na primer, pobij Darvina i iznesi svoju teoriju, pa da vidimo dali ce nauka to da prihvati i dali zbog toga ce te izucavati sve obrazovne institucije sveta, jer Darvin u vreme kad je bio totalni anonimus je bio isto kao i ti sad. Tacno je to da kad je Darvin izneo svoju teoriju, da je bio izlozen potsmeva, jer je tad vera drzala nauku u krilo, a naucnici su bili pod velikim uticajem svojih profesora i veru! Dali bez cvrstih i neoborivih dokaza jedna naizgled smesna toerija moze da udje u nauku kao prihvacena naucna istina? Onda ne bi bila teorija, nego hipoteza! Darvinovu teoriju ne prihvata samo biologija, nego i paleontologija kao naucna disciplina, gde postoji milion dokaza, a i sama nauka ide u tom pravcu, onda anatomija, morfologija kao naucne discipline! Osim kosti, postoje i organi koji to dokazuju. Jedan organ imas i ti, koji je sasvim nepotreban, a znamo da ni priroda, ni Bog (za oni koji veruju) ne stvara nesto sto nema nikakav znacaj ni funkciju. To je druze slepo crevo, koji je dokaz da su tvoji predci ziveli na drvece i jeli iskljucivo biljnu hranu. To ti je jos pre njihovog silazenja na zemlji i otkrice vatre. Jedino kod biljojeda je razvijeno slepo crevo koje ima funkciju za koju ti nemas pojma. Posle pronalaska vatre i posle prelaz na osim biljne i animalnu hranu, funkcija slepog creva je izlisna, ali to ne moze da nestane, zato vremenom rudimentira, jer ostaje bez funkcije, a svaki deo tela koji ostaje bez funkcije vremenom rudimentira. Da ne spominjem i onaj mali repic koji imas iznad guzu i taj je toliko mali i prakticno se ne vidi, jer je postao nepotreban ! Upravo ta rudimentacija koja i ti nosis sa sobom je jedan od milion dokaza za tacnost darvinove teorije. Znas druze, ako imas malo poznavanja u gradji srca (broj komora i pretkomora, izmedjukomorna pregrada), ako si cuo za sakoperke, ako znas razlike u digestivnom sistemu biljojeda, mesozdera i svastojeda, ako imas bar malo poznavanje paleontologije neces da pricas da oni koji veruju u darvina, nemaju ni gram mozga. Za uporedbu: ako moja prababa je malo znala, citala za oblake, atmosfersko praznjenje i meteorologiju, ne bi verovala da se Bog ljuti kad grmi i seva i da molitva nosi kisu i bericetnu godinu. Gde su danas molitve za kise da spase amazonske prasume koje polako ali sigurno se suse zbog globalnog otopljenja Da bi primetio povezanost vrsta i njihove anatomije trebao bi da imas predznanje. Kad bi to imao nikad neces da kazes da covek koji veruje u Darvina i ne misli svojom glavom, nema gram mozga. Uhvatio si se za konacnu recenicu "da je covek postao od majmuna" koja, ajde sto nije tacna, jer to nije darvinova teorija, negiras samo podatak koji predstavlja zavrsetak jedne naucno dokazane teorije. Pa nije to vera, pa da ima samo i samo podatak koji ne sme da se dokazuje (kao sto nije smelo da se dokazuje da je zemlja okrugla, a ko se osudi da to dokaze, bice pogubljen) i da njega negiras, jer nema dokaznih podataka koji dovode do tu tvrdnju! I na kraju covek nikad nije nastao od majmuna, Darvin to nikad nije izustio, jer bi i danasnji majmuni, danas bili ljudi, nego je nastao od jednog primata koji ima ime, koji ima dokaze u vidu skeleta i koji je primat isto kao ljudi i danasnji majmuni, koji su isto tako evoluirali i nisu bili u tom vremenu isti kao sto su danas. Znaci da predak coveka nije bio majmun, nego je spadao u primate kao i dansnji majmuni, znaci imali su zajednicki prapredak. To ti je druze isto kao i pacovi, jako lice na miseve, ali nisu misevi, ali zato spadaju u glodare koje imaju zajednicki predak. Upravo ta teorija se danas dokazuje kao tacna u sistematici i genetici. Zasto ne mozes da dobijes hibridno potomstvo izmedju odredjene 2 razlicite vrste koje su jako slicne (pacov-mis, ovca-koza), a mozes da dobijes potomstvo izmedju vrste koje se naizgled mnogo razlikuju (bizonka i bik). Da bi to saznao, morao bi da se oslonis na darvinovu teoriju koju ti negiras. Evo ti primer...zasto ne mozes da dobijes hibrid izmedju koze i ovce, kao sto mozes izmedju konja i magarca? Prouci "smesnu i netacnu" darvinovu teoriju i bice ti jasno, ili mozes da pitas nekog vernika koji isto pobija darvinovu teoriju! Treca mogucnost ne postoji!
    Ne diraj najveceg velikana prirodnih nauka Carlsa Darvina, jer ispadas smesan. Njega danas negira iskljucivo vera i avanturisti - analfabete prirodnih nauka!

  6. #46
    Novajlija
    Datum registracije
    Jul 2011
    Lokacija
    RS
    Postova
    5

    Uobičajeno Re: Odg: STA DA RADIM ????

    [QUOTE=Igor Velevski;142580]Ako nije tema, nisi ni trebao da pominjes, jer je neukusno da se polemizira na ovakav nacin...nesto si naceo i svima nama si stavio znak upitnik....
    Prouci "smesnu i netacnu" darvinovu teoriju i bice ti jasno, ili mozes da pitas nekog vernika koji isto pobija darvinovu teoriju! Treca mogucnost ne postoji!
    QUOTE]

    „...Nauka je logički oblik znanja...i znanje i mitsko mišljenje su oblici razumevanja, hermenutičkog fenomena-razumevanje je moguće samo ako onaj koji razumeva unosi u to svoje vlastite pretpostavke"-dakle subjektivnost nauke se ne dovodi u pitanje (pa mi nije jasno zašto to vi radite (Velevski, Nenade, Kiriq...) a upravo sa tim u vezi se samo "znanje", morate priznati, vemenom menja , kako kvalitativno tako i kvantitativno, i to u toku ne baš dugih vremenskih intervala (da ne navodim primere nekadašnjeg znanja o kosmosu i shvatanja kosmosa), alat tj. logičko mišljenje je jedina stvar koja se u nauci ne menja a davno su ga postavili Aristotel, Sokrat, Tales... dakle filozofi, što navodi na zaključak da se filozofija (pod čijim okriljem se nalaze sve ostale nauke) suštnski ne menja, i da joj možemo pokoniti više poverenja nego bilo kojoj drugoj nauci. Filozofija naglašava da se ona, poznatim krugovima "saznanja", nalazi pod okriljem poimanja Boga...( pošto Velevski kaže kako eto samo crkva oporiče Darvina, dakle, Velevski samo teologija koja je ne samo iznad prirodnih nauka, već iznad filozofije...)
    Poeta svega (a to je i praksa dokazala, pošto se ovde na njoj insistira,nebrojeno puta) je da prema trenutnim naučnim shvatanjima treba zadržati dozu skepse kako budućim generacijama ne bismo bili smešni...
    Primećijem da pojedinm članovim sa porastom forumskog "zVanja" raste i tolerancija prema tuđem "neznanju" i doza nepoverljivosti prema trenutnom znanju...što je pohvalno kako za njih tako i za sam forum.

  7. #47
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    Ovo polako prerasta u svađu, a stvarno ne vidim razlog za to. Ovaj forum nije mesto za rasprave ovakvog tipa. Azazele, nisu mi jasni razlozi zašto konstantno napadaš nas par u svojim postovima. Niti nas poznaješ, niti znaš naše stavove u potpunosti da bi pisala ovako nešto. Za početak, ja nisam ateista opsednut naukom, čak naprotiv. Rekao sam da je priča o dozivanju zmija u domenu fantastike, jer ne može naučno da se objasni. Video sam gomilu stvari u životu, koja ne može naučno da se objasni, bar ne još uvek, pa se ne držim stava da ništa što ne može da se objasni, u stvari i ne postoji.
    Ovde si nas predstavila kao par ljudi koji se prave da se razumeju, a u stvari napadanjem manje upućenih skrivaju svoje neznanje i hrane svoju sujetu, što sam protumačio kao uvredu. A verujem da je i Igor i još neki ljudi. Vidiš ovako, ne znam kome ne bi makar malo proradila sujeta. Jer dobar deo svog života provedeš proučavajući nešto, zmije u ovom slučaju, posmatraš ih na terenu, čitaš i učiš o njima, razmenjuješ znanja i iskustva sa gomilom sličnih ljudi, čuvaš ih, itd. A onda ti dođe neko sa strane, ko sam prizna da se ne razume u tematiku dovoljno, pa te uči da zmije vole da piju mleko i drugo. To su momenti koji svakom čoveku smetaju. Ne ulaze zmije u prostoriju gde se muzu krave zbog glodara, nego zbog mleka. Ok. To je tvoje mišljenje. Moje nije. Ali, da li onda komarci ulaze u istu prostoriju zbog mleka ili da bi sisali krv?
    Jedan moj poznanik je radio na pumpi u Topčideru. Oko pumpe je stalno viđao zmije, tu su kamenjari, šuma, pruga. Njegova teorija je bila da zmije privlači miris benzina i da zato dolaze. Da li to znači da je on u pravu? Video je zmije, a miriše benzin, logično, zmije privlači benzin. E, pa nije baš tako. Ovde je vrlo slična priča u pitanju.
    Sad bi možda trebalo da ja napišem javno šta mislim o tebi i o ljudima koji dolaze na forum i napišu tri posta u raspravi koja je težak oftopik na forumu, i ništa više mimo toga. Ali neću. Nećemo da se vređamo. Bar ja neću da vređam.

  8. #48
    Ljubitelj egzotičnih životinja MrFuzzums'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    140

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    Azezel zasto lupas gluposti? Zasto vadis citate van konteksta i bez reference? I zasto koristis logiku na tako manipulativan nacin? Subjektivnost nauke se itekako dovodi u pitanje, zato postoje naucne konferencije, izlaganje radova i ocenjivanje istih.Nauka se vremenom menja ali je u nekim stvarima prilicno egzaktna(kao recimo ponasanje odredjenih organizama). Tacno je to da mozes nauku da svedes na filozofiju, ali zato imas termine u nauci kao sto su hipoteza, teorija, postulat.... U teologiji ti termini ne postoje, postoji biblija i jako malo kritike iste.Ne mozes da kazes da je teologija iznad prirodnih nauka, kada je teologija knjizevna disciplina(jednostavno izucavnje starih spisa i knjiga). Slazem se da trenutnim saznanjima treba prici sa dozom skepse, ali su trenutna saznanja makar zasnovana na necemu sem dogmi i bapskih prica. Inace teorija evolucije je prihvacena cak i od nekih velikih konzervativaca kao sto je papa Benedikt II.

    Ti hoces u stvari da kazes da je sve ono sto je receno u helenistickoj grckoj To i da ne treba da se dalje napreduje? Logika se promenila mnogo od tog vremena i dobila je svoje definicije, prakticne primene i mnoge druge stvari. Zakljuci koje si izveo/la u prethodnom postu su samo pokusaj da dokazes da si u pravu, izvrcuci cinjenice i koristeci logicke zamke. Bio/la bi dobar politicar, ili makar debater
    Tolerancija clanova ovog foruma je iskreno na zavidnom nivou.

  9. #49
    Novajlija
    Datum registracije
    Jul 2011
    Lokacija
    RS
    Postova
    5

    Uobičajeno Re: Odg: STA DA RADIM ????

    Citat Prvobitno napisao MrFuzzums Pogledaj post
    Azezel zasto lupas gluposti? Zasto vadis citate van konteksta i bez reference? I zasto koristis logiku na tako manipulativan nacin? Subjektivnost nauke se itekako dovodi u pitanje, zato postoje naucne konferencije, izlaganje radova i ocenjivanje istih.Nauka se vremenom menja ali je u nekim stvarima prilicno egzaktna(kao recimo ponasanje odredjenih organizama). Tacno je to da mozes nauku da svedes na filozofiju, ali zato imas termine u nauci kao sto su hipoteza, teorija, postulat.... U teologiji ti termini ne postoje, postoji biblija i jako malo kritike iste.Ne mozes da kazes da je teologija iznad prirodnih nauka, kada je teologija knjizevna disciplina(jednostavno izucavnje starih spisa i knjiga). Slazem se da trenutnim saznanjima treba prici sa dozom skepse, ali su trenutna saznanja makar zasnovana na necemu sem dogmi i bapskih prica. Inace teorija evolucije je prihvacena cak i od nekih velikih konzervativaca kao sto je papa Benedikt II.

    Ti hoces u stvari da kazes da je sve ono sto je receno u helenistickoj grckoj To i da ne treba da se dalje napreduje? Logika se promenila mnogo od tog vremena i dobila je svoje definicije, prakticne primene i mnoge druge stvari. Zakljuci koje si izveo/la u prethodnom postu su samo pokusaj da dokazes da si u pravu, izvrcuci cinjenice i koristeci logicke zamke. Bio/la bi dobar politicar, ili makar debater
    Tolerancija clanova ovog foruma je iskreno na zavidnom nivou.
    Citati nisu izvađeni iz konteksta već iz srednjoškolskog udžbenika za filozofiju...Ukoliko je među prozvanim bilo mlađih od 16 godina izvinjavam se , jer pretpostavljam da nisu bili u prilici da se sretnu sa istim...ja sam prirodnjak politika mi nije mnogo zanimljiva...

    Ukoliko će te u argumentaciji navoditi mišljenje pape Benedikta II (vd profitabilne internacionalne kompanije "Katolička crkva") odustala bih od dalje diskusije...

  10. #50
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    Sve je krenulo od čoveka koji ima veoma čvrste dokaze za sve što napiše.

    Pa da sumiramo:


    Citat Prvobitno napisao Mister No Pogledaj post
    ...ali ovo u vezi ljudi sto znaju da pricaju sa zmijama izgleda da je to istina.Imao sam komsiju,davno je umro covek,on je znao da komunicira sa njima na neki nacin....
    Ja verujem.
    Veruj.


    Citat Prvobitno napisao Mister No Pogledaj post
    Da,nisam nikada video samo sam cuo ali ne od jedne osobe...
    Nije čuo od jedne osobe nego od više osoba, mora da je istina.


    Citat Prvobitno napisao Mister No Pogledaj post
    Da,upravo to je radio moj pokojni komsija(umro je davno,dok sam ja bio mali tako da ga jedva i pamtim...
    Say no more.


    Citat Prvobitno napisao Mister No Pogledaj post
    ...Carls Darvin je rekao da je covek postao od majmuna,nauka to prihvata ali covek koi ima i gram mozga i razmislja svojom glavom zna da je to NEMOGUCE.
    Hvala na komplimentu.


    Da stavimo ovu temu kao sticky? Čovek je sve lepo objasnio, šta tu ima više da se priča?



    I za kraj bih dodao:


    Citat Prvobitno napisao Mister No Pogledaj post
    JA VERUJEM.
    There's no place like 127.0.0.1

  11. #51
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Re: Odg: STA DA RADIM ????

    Citat Prvobitno napisao Azezel Pogledaj post
    odustala bih od dalje diskusije...
    A ja te i molim da odustaneš. Napisala si ovo u prvom postu: "slučajni prolaznik sam na ovom forumu". I pretpostavljam na 10ak drugih foruma gde vodiš ovakve rasprave. Dobro znam takve ljude, imamo ih povremeno na forumu. Danas se popularno nazivaju trollovi. A sad šalu na stanu, postoji ovde vrlo bitna jedna stvar. Ljudi stalno ubijaju zmije. Po grdovima manje, jer ima manje i zmija, a po selima izuzetno često. Ubijaju ih jer su "sve otrovne" i jer se "nikad ne zna.". I ne samo to, nego veruju u priču da zmije sisaju kravi mleko i skroz ga potroše. Ljudi sa sela (čast izuzecima) često životinje dele u dve grupe - korisne i beskorisne. Zmija tako u njihovim očima ne samo da je beskorisna, nego i mnogo štetna, jer troši mleko kravi, makar bila i neotrovna. Eto razloga više da se zmije ubijaju. Ljudi kao ti podstiču tu priču, i podstiču to verovanje i razlog da se ove životinje smatraju štetočinama. Ja to ne mogu da vam zabranim, ali ovaj forum ne podržava to verovanje. Ni članovi foruma ga ne podržavaju, niti ljudi koji ga uređuju. I mogu ti reći u ime većine članova foruma, jer su nam se neki članovi već uveliko žalili - jedva smo čekali "slučajnog prolaznika" kako si se nazvala, koji će doći da nam svima otvara oči i priča nam kakvi smo mi ljudi. Tako da, još jednom kažem, slobodno odustani od rasprave, imaš moj blagoslov za to.

  12. #52
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    Azezel, od kad je teologiga postala nauka Jeste da sadrzi rec "logos", ali to nije nauka, vec dogma! Gde su teoloski naucnici I astrologija ima logos, ali horoskop nije naucna disciplina. Kazes teologija je iznad svih prirodih nauka...izvini, ali ja kuckam u ovom momentu na tastaturi i citam to sto pises na monitoru koji su proizvod prirodnih nauka, a ne proizvod teologije. Filozofija je druga prica......kad sam ja ucio filozofiju imao sam dvojku, jer sam imao odbojnost prema tom predmetu, a zasto, odgovoricu ti, kao sto sam otvoreno odgovorio nastavnici kad me pitala zasto ne ucim filozofiju. Rekao sam joj da mi je strasno glupo da ucim o sasvim pogresnim razmisljanima pojedinih samonazvanih naucnika, kao na primer ne znam sad koji filozof bese koji se smatrao doktor medicinske nauke, koji bez nikakvih istrazivanjima i eksperimente lupa gluposti kako je svaka bolest u stvari otrovi koji teku u krvotok i da ozdravljenje moze da nastupi ako se coveku promeni krv. Na sve to se nasao neki jos pametniji. pa je ove dragocene reci upisao da bi ih ja sad ucio. Ovo je moje misljenje i neko moze da me razume, neko moze da kaze da sam jako prost sto tako razmisljam......ali da ucim o glupostima koji su filozofi trabunjali i da se zamaram koji to filozof bese sto je tvrdio da je zemlja ploca, to ne mogu nikako! Kazu da je filozofija majka nauke, tu se slazem, jer je od filozofije pocela da se razvija svaka nauka. Kazem POCELA, jer je sve do taj pocetak, mlataranje prazne slame bez nikakvih dokaza i eksperimenta!
    U ovu temu "sta da radim?" se trazi ordgovor u vidu pomoci. Dali bi bilo ozbiljno da se jave dobar deo clanova ovog foruma i da upute ovog koji pita kod nekog coveka koji "prica" sa zmijama da bi resio problem koji ima? Ako tako mislis, onda je na pogresnom forumu, trebao bi da ode na neke teoloske forume ili misticne i da postavi pitanje kako da otera zmije. Znaci, sa jedne strane, pametujemo o misticnosti i verovanju raznim salabajzerima koji lazu ljude da "neki covek" prica sa zmijama, pametujemo o veri, teologiji, a sa druge strane trazimo odgovor na sajtu gde su 90% ljudi okrenuti i veruju nauci......stvarno ne mogu da shvatim. To je isto kao da odem kod lekara, da trazim pomoc za zauske na primer i da mu pametujem kako treba da idem kod bajace da mi baje, pri tom treba da ocekujemo lekar da shvati to ozbiljno, da se ne nasmeje i da nam sve to odobri, a u isto vreme i da se ne pita, zasto smo uopste dosli kod njega...? Vera i nauka su totalno razliciti i ne moze covek koji veruje u nauku ili onaj koji se bavi sa naukom da slepo veruje u adama i evu, njihovom rebru, zmija koja ih je prevarila i pravljenje coveka od blata od strane Boga. Takav covek sam ja, verujem u nauku, ali i postujem svoju pravoslavnu veru, preko upraznjavanja raznih verskih obicaja i posete crkve na nekih teskih verskih praznika.
    Kazes nauka se menja....hmmmm, pa dali moze da ima napredak u nesto sto se ne menja. Evo uzmi teologiju, tamo se nista ne menja isto je kao pre 2000 godina, dok nauka nam je omogucila da odemo u kosmos, mesec, da imamo telefone, da ovako kuckamo na kompjuteru. Ako se nije menjala nauka i ako bi cekali od Boga dali bi imali danas sve to? Menjaju se naucne hipoteze onamo gde covek nema pristup da to proucava, ali nikad nece da se promeni rezultat 2+2 koji je deo matematicke nauke. Znaci svi podatci se ne menjaju, posebno oni podatci koji su na svakakve nacine dokazani, a istovremeno protivrece veri.

  13. #53
    Novajlija
    Datum registracije
    Jul 2011
    Lokacija
    RS
    Postova
    5

    Uobičajeno Re: Odg: STA DA RADIM ????

    uopšte nisam čovek koji visi po forumima, jedva da znam dva forumska pravila pa sam verovatno ovde prekršila neka...jedno pravilo se nameće "Misli kao MODERATOR inače !! "
    Bavim se uticajem globalnih klimatskih promena na livadske i šumske ekosisteme,pa mi značaj zmija i ostalih životinja u e. ne moraš pojašnjavati, jer ja ih posmaram svakako u širem kontekstu nego vi...što znači da svakako znam manje detalja o njima..al svakako ovo nije mesto gde bi neko mogao doći i bez batine dobiti neku info....
    Navela sam već poentu mojih "jedva 3" posta kako reče neko (ispade ne vezano za mene, da vam je osnovno merilo broj postova), a to je:
    neposmejavate se ljudima dok pokušavate da im objasnite neke činjenice jer u tom slučaju delujete priučeno...

    Velevski pusti...nije poimanje Boga laka stvar ni za koga...al vera u njega je nešto drugo...nek ti je prosto. Nego udžbenik za srednju školu u ruke..makar da naučimo osnovne postulate logike i filozofije posle ide lakše.."ovako ko u ploču ko u panj"

  14. #54
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    Ok, hvala puno na svim lekcijama i kritikama, pretpostavljam da su za naše dobro. Žao mi je što sam ti delovao priučeno, a mogu ti reći da ti baš deluješ stručno kad na argumente odgovaraš filozofijom, a i kad pišeš reči tipa "neposmejavate". Izuzetno stručno. Ovo je forum o TERARISTICI. Na teraristička pitanja, bar ona smislena, odgovara se kako treba, a članovi koji pišu nisu priučeni, nego stvarno poznaju materiju. Kada se vode ovakve teme, koje spadaju u oftopik, odnosno nisu tema ovog foruma, onda je moguće očekivati i podsmeh. I koliko vidim, ti si nas osudila zbog podsmeha, odnosno posmejavanja, kako reče, a sama si startovala đonom na ovom forumu, i provocirala ljude od prvog do poslednjeg posta. Pa kad kreneš tako, ne možeš ni očekivati bolju reakciju.

  15. #55
    Ljubitelj egzotičnih životinja MrFuzzums'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    140

    Uobičajeno Odg: Re: Odg: STA DA RADIM ????

    Citat Prvobitno napisao Azezel Pogledaj post
    Nego udžbenik za srednju školu u ruke..makar da naučimo osnovne postulate logike i filozofije posle ide lakše.."ovako ko u ploču ko u panj"
    Ovako, ja nisam biolog kao recimo Nenad ili Igor, biologiju izucavam cisto iz hobija. Ja sam Inzenjer i veruj mi da sam o logici mnooogo ucio i da je aktivno u praksi primenjujem(bavim se programiranjem vestacke inteligencije), a ti je vala ne koristis uopste. I zaista sumnjam da si se ikada zdala u ozbiljnije izucavanje logike. Molim te nemoj da pises uopste takve postove, nenad je vec rekao a evo sad se i ja osecam prozvan: ucis nesto ceo zivot posvetis vecinu svog vremena tome, i onda dodje neko ko je popio svu pamet sveta i kaze ti da uzmes udzbenik za srednju skolu iz logike...

    A sad ja iskreno ispadam budala sto se uopste raspravljam sa tobom i to sve izgleda ovako:


    EDIT: E da i sto se tice pojavljivanja trollova na forumu, ja to gledam kao na pozitivnu stvar, bas unese malo dinammike u forum . Obicno je sve moja zmija nece da jede, ili koliko vlage treba itd. a ovo je bas ko preslisavanje gradiva koje smo skupljali
    Poslednji izmenio MrFuzzums; 10.07.11. u 15:41.

  16. #56
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Re: Odg: STA DA RADIM ????

    Citat Prvobitno napisao nenad Pogledaj post
    Danas se popularno nazivaju trollovi.
    Don't feed the trolls with what they want
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  17. #57
    Član KiriQ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    Podgorica
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    Potpuno ste skrenuli sa teme i iznosite neke informacije koje su potpuno nebitne za ljubitelje teraristike zbog kojih je ovaj forum i napravljen... I ne znam kako si zakljucila da da na ovom forumu vazi pravilo "Misli kao MODERATOR" to sto vecina ljudi podrzava i Nenada i Igora nije zbog toga nego sasvim suprotno, zbog njihovog iskustva i poznavanja materije kojom se bavi ovaj forum...

  18. #58
    Ljubitelj egzotičnih životinja ganjachica zmajeva'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    155

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    Um ...



    Azazel, odakle ti uopšte ideja da dođeš na forum o teraristici i na njemu raspravljaš o filozofiji, teologiji, itd. Ne vidim nikakvu logiku.
    Never sleep. Know that you have a Dragon hunting you for vengeance ....

  19. #59
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno Odg: STA DA RADIM ????

    ne treba vise uopste dozvoliti raspravu o ovim temama, vera je dogma koja ne trazi dokaze, nauka se cesto pretvara u dogmu jer njeni dokazi cesto ne smeju biti dirani... i jedno i drugo poseduje niz nelogicnosti i ne treba nikako o tome raspravljati........kako postoje i gomila pitanja u vezi boga, gde sta kako , tako i u vezi i darvinove teorije, za koju poslednjih godina nastaje sve vise i vise teorija i dokaza obaranja iste... kao sto postoje dokazi o starosti nase planete zemlje, da je ona mnoooogoooo mladja nego sto mislimo... zbog svega ovog za mnoge te stvari mi necemo docekati istinu i ne treba ovoliko raspravljati, i mnogo stvari u svetu se rade iskljucivo radi obmane naroda, pa tako vrlo verovatno i americki let na mesec i sl...zato daj da volimo zivotinje, i uzivamo sa njima..da se ne svadjamo i ne raspravljamo oko gomile stvari, bilo naucnih ili ne, koje ma koliko dokazane bile, kao evolucija, uvek imaju gomilu propusta, a pogotovo vera za koju je dokaz iskljucivo srce i glava...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •