Prikaz rezultata 1 do 11 od 11

Tema: Koju kraljicu da uzmem? :))

  1. #1
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Koju kraljicu da uzmem? :))

    Ćale u Nemačkoj pa će mi uzeti kraljice od antstore firme eh sad zanima me koju vrstu da uzmem i zašto?

    Ja bih jedne od ovih dole navedenih ali ne mogu da se odlučim:

    1. Camponotus herculeanus
    2. Camponotus ligniperda
    3. Manica rubida
    4. Formica (Raptiformica) sanguinea
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  2. #2
    Član
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    32

    Uobičajeno Odg: Koju kraljicu da uzmem? :))

    Kako se tamo krecu cene mrava ? Ja sam imao onu formicu sa crvenim strukom cini mi se da ima i radnike i vojnike vojnici su bas krupni sa velikim abdomenom veoma su agresivnj ako nisam pogresio vrstu ti su ti extra

  3. #3
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Koju kraljicu da uzmem? :))

    Citat Prvobitno napisao Darko6 Pogledaj post
    Kako se tamo krecu cene mrava ? Ja sam imao onu formicu sa crvenim strukom cini mi se da ima i radnike i vojnike vojnici su bas krupni sa velikim abdomenom veoma su agresivnj ako nisam pogresio vrstu ti su ti extra
    Teško da si tu baš vrstu uhvatio mada moguće je one su dosta velike a ove formice sto ih ima svuda to su verovatno rufa ... imam i ja dve kraljice ako nadjem 3 posleću ti je, ova formica sto ja ocu je dosta velika za razliku od naših teško da si baš ovu vrstu uhvatio ali sve je moguće
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  4. #4
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Koju kraljicu da uzmem? :))

    Pa kad je vec tamo bolje ti je da ti uzme neku egzoticnu vrstu kojoj ne treba hibernacija... Sad su tanki tamo u antstore, ali imaju iz azije messora nekog za 30e...
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  5. #5
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Koju kraljicu da uzmem? :))

    Citat Prvobitno napisao Bifrost Pogledaj post
    Pa kad je vec tamo bolje ti je da ti uzme neku egzoticnu vrstu kojoj ne treba hibernacija... Sad su tanki tamo u antstore, ali imaju iz azije messora nekog za 30e...
    Ma gledao sam ja ali to je sve 300 evra dobro to je najskuplje što sam video..... a mesori mi nisu zanimljivi nešto gledao sam ja sve... pogledaću tu vrstu što si spomenuo mada teško mislim da ću uzeti hercelanusa i ligniperdu jel možeš da mi opišeš ovu formicu sto sam naveo i mirmicu rubidu da znam kakve su otprilike jel slabo piše na sajtu o veličini ako znaš nešto naravno
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  6. #6
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Koju kraljicu da uzmem? :))

    Ne znam ali proguglacu...

    Manica rubida radnici 5-9mm kraljica 10-12mm (imaju zaoku )

    Formica sanguinea radnici 6-9 kraljica 9-12
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Koju kraljicu da uzmem? :))

    Citat Prvobitno napisao Bifrost Pogledaj post
    Ne znam ali proguglacu...

    Manica rubida radnici 5-9mm kraljica 10-12mm (imaju zaoku )

    Formica sanguinea radnici 6-9 kraljica 9-12
    Hvala što si proguglao za mene ja nikako nisam mogao da nadjem... znači obe vrste camponotusa koje hoću su veće ?? koja vrsta camponotusa je veća ligniperda ili herceleanus ? sve četiri vrste su mi primamljive ..... rubide zbog žaoke.... formica jer kradu tuđa jaja pa koriste njihovu decu kao vlastitu a oni ni ne znaju da su drugačiji jer ih ovi obasipaju njihovim feromonom..... a camponotus zbog veličine naročito ligniperda jer je lepa jako vrsta a i formica ova je lepa isto tako crveno crna .... samo mi reci messor jedini ima ratnike kao ? msm ja računam da je svaki veći radnik neki ratnik ..


    Pozdrav
    Poslednji izmenio DigiNS; 05.07.11. u 00:51.
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  8. #8
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Koju kraljicu da uzmem? :))

    Pa camponotus iz razloga sto je veci i sto ima minor i major radnike, da ima neke razlike u drustvu xD. Sad Camponotus herculeanus ili Camponotus ligniperda, ligniperda je veca, i kontam da bi joj vise prijao gipsani formikularijum nego herculeanusu, herculeanus voli drvo...
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  9. #9
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Koju kraljicu da uzmem? :))

    Citat Prvobitno napisao Bifrost Pogledaj post
    Pa camponotus iz razloga sto je veci i sto ima minor i major radnike, da ima neke razlike u drustvu xD. Sad Camponotus herculeanus ili Camponotus ligniperda, ligniperda je veca, i kontam da bi joj vise prijao gipsani formikularijum nego herculeanusu, herculeanus voli drvo...
    Hvala bifroste definitivno si mi pomogao da se odlučim oko koje vrste e sad samo da kažem ćaletu da poruči i ja sam mislio lignipredu još su crvenkaste
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  10. #10
    Član
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    32

    Uobičajeno eee

    Polozila mi je kraljica prva jajasca jako su sicusna sta da radim zakoliko ce da se izlegu ako sve bude ok ?ako lu u pitanju l. nigeri ?

  11. #11
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Koju kraljicu da uzmem? :))

    Sve sam ti odgovorio na PP samo se opusti
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •