Prikaz rezultata 1 do 7 od 7

Tema: sadrzaj terarijuma

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Jul 2011
    Lokacija
    backa palanka
    Postova
    21

    Uobičajeno sadrzaj terarijuma

    zanima me da li mogu da stavim lakirano drvo tj koru od drveta u terarijum sa kornjacom? mislim jel moze da ugine od toga?

  2. #2
    Član URosh'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2011
    Lokacija
    beograd
    Postova
    37

    Uobičajeno Odg: sadrzaj terarijuma

    ja sam vise za prirodne stvari u ter... jel ti je kornjaca vodena ili kopnena?

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Jul 2011
    Lokacija
    backa palanka
    Postova
    21

    Uobičajeno Odg: sadrzaj terarijuma

    vodena.... zato sam i hteo lakirano da bude :/ probao sam da stavim obicnu koru od drveta da pluta onako i jako joj se svidelo, ali se brzo ubudjavila i usmrdela mi ceo stan :/

  4. #4
    Član URosh'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2011
    Lokacija
    beograd
    Postova
    37

    Uobičajeno Odg: sadrzaj terarijuma

    onda ti je najbolje da se malo prosetas obalom neke reke i nadjes neko stablo koje je voda izbacila, ono ti se 90% nece ubudjati jer je provelo neko vreme u vodi.... pronadji neki lep oblik pa njega kasnije iseci ako ti ne staje u aq ali pre nego sto ga ubacis u aq treba lepo da ga ocistis od prasine i delova kore ako je ima i stavis u kljucalu vodu i pusti neka kljuca malo duze vreme da poubijas sve nepotrebno iz gore pomenutog.... kuvanjem drveta izbacujes i boju ako je uopste ima, jer neke vrste drveca imaju specificnu boju koja kasnije moze da ti ofarba vodu... ako je potrebno vise puta menjaj vodu dok voda ne ostane cista....
    ako bas zelis da koristis neki lak onda uzmi lak za camce jer ce ti oni najbolje zastititi drvo od vlage...

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Jul 2011
    Lokacija
    backa palanka
    Postova
    21

    Uobičajeno Odg: sadrzaj terarijuma

    imam lak za camce samo me zanima jel otrovan po moju kornjacu? posto sam cuo da lak pusta u vodi i da je dosta otrovan

    a u blizini imam jednu vecu baru, jezero i dunav a nigde nema cak ni skoljki a ne drveca.... sve sama muljcina :/ i jel pametno ubaciti deblju stabljiku loze? imam dosta lepih komada

  6. #6
    Član URosh'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2011
    Lokacija
    beograd
    Postova
    37

    Uobičajeno Odg: sadrzaj terarijuma

    Moze loza,samo ces morati da je prokljucavas vise puta,zato sto pusta boju..

    A za lak onda bolje nemoj ako si to cuo..

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja MrFuzzums'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    140

    Uobičajeno Odg: sadrzaj terarijuma

    Brodski lak ne smeta zmijama i gusterima(za njih mogu sigurno da ti kazem), pa pretpostavljam da nece ni kornjaci naskoditi. Samo moras jako dobro da ga osusis i ne bi trebalo da imas problema. Ostavi ga jedno 4-5 dana napolju.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •