Prikaz rezultata 1 do 13 od 13

Tema: Pomoc zec

  1. #1
    Novajlija Toxy'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2011
    Lokacija
    Mladenovac
    Postova
    5

    Question Pomoc zec

    nabavio sam skoro zeca lavlja glava i nece da jede nista osim mleka
    valjda su je prerano uzeli od majke neznam cime jos da je hranim moze neka pomoc ?

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lizard_King'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    tuzla
    Postova
    295

    Uobičajeno Odg: Pomoc zec

    pa mleko. Probaj maslacak i blitvu
    Bad Boy For Life

    Black & White Power

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Pomoc zec

    Prvo da ispravimo nesto a to je da u pitanju nije zec nego kunic. Zec je divlja zivotinja koju je malo ko uspeo da pripitomi. Dakle sve sto se drzi kao kucni ljubimci su kunici.
    Vrlo je moguce da je tvoj kunic prerano odvojen od majke. Majka ih obicno odbija od sise sa 35 dana starosti, ali uzgajivaci to obicno rade brze. U tom periodu nakon odbijanja najvaznije je davati hranu bogatu biljnim vlaknima jer ona dobro utice na peristaltiku creva. Ukoliko se odmah pocne sa peletama i raznim zrnevljem (kukuruz), a ne daju se biljna vlakna moze doci do zapaljenja creva i uginuca. Prema tome, pored tog mleka moj savet ti je da kao osnovu koristis seno. Cak mislim da ima u pet sopovima da se kupe kockice od lucerkinog sena. Senu dodajes jos neke biljke, tipa maslacka kao sto ti je lizard king rekao. Samo moras da pazis da biljke nisu sa zagadjenih povrsina. Uz seno i biljke pocinjes polako da uvodis koncentrovanu hranu kao sto su pelete, kukuruz, povremeno i komadi osusenog hleba (dobri su za ciscenje zuba), voce i povrce tipa maline, jabuke (cetvrtina jabuke dva do tri puta sedmicno), sargarepe...
    Ovo ti govorim iz iskustva jer sam gajio kunice.

  4. #4
    Novajlija Toxy'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2011
    Lokacija
    Mladenovac
    Postova
    5

    Uobičajeno Re: Pomoc zec

    ok hvala vam na savetima probacu to sa senom

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Pomoc zec

    Koliko je star?
    Koje je velicine?

  6. #6
    Novajlija Toxy'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2011
    Lokacija
    Mladenovac
    Postova
    5

    Uobičajeno Re: Pomoc zec

    star oko mesec ipo [ tako kaze prodavac]
    velicina 20 cm

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno Odg: Pomoc zec

    Citat Prvobitno napisao Dendzo Pogledaj post
    Prvo da ispravimo nesto a to je da u pitanju nije zec nego kunic. Zec je divlja zivotinja koju je malo ko uspeo da pripitomi. Dakle sve sto se drzi kao kucni ljubimci su kunici.
    Vrlo je moguce da je tvoj kunic prerano odvojen od majke. Majka ih obicno odbija od sise sa 35 dana starosti, ali uzgajivaci to obicno rade brze. U tom periodu nakon odbijanja najvaznije je davati hranu bogatu biljnim vlaknima jer ona dobro utice na peristaltiku creva. Ukoliko se odmah pocne sa peletama i raznim zrnevljem (kukuruz), a ne daju se biljna vlakna moze doci do zapaljenja creva i uginuca. Prema tome, pored tog mleka moj savet ti je da kao osnovu koristis seno. Cak mislim da ima u pet sopovima da se kupe kockice od lucerkinog sena. Senu dodajes jos neke biljke, tipa maslacka kao sto ti je lizard king rekao. Samo moras da pazis da biljke nisu sa zagadjenih povrsina. Uz seno i biljke pocinjes polako da uvodis koncentrovanu hranu kao sto su pelete, kukuruz, povremeno i komadi osusenog hleba (dobri su za ciscenje zuba), voce i povrce tipa maline, jabuke (cetvrtina jabuke dva do tri puta sedmicno), sargarepe...
    Ovo ti govorim iz iskustva jer sam gajio kunice.

    kao i kolega dugo sam gajio kunice, sve je ispravno napisao, samo, mnogo bitno, ne preteruj ni slucajno sa kupusom i svezim zeljastim biljkama, ponavljam ni slucajno, znaci ono fazoni zeka voli kupus, ######, od velike kolicine kupusa dobija se lako proliv, zc lako dehidrira i umire, javljaj sta se desava sa zekom...

    dendzo, jel jos imas kunice, i koje rase si gajio?

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Pomoc zec

    Da kupus nije biljka koju bi trebalo da konzumiraju preterano. Ima mnogo boljih kao sto su detelina, lucerka, beli i crni slez, maslacak, sargarepa i druge.
    Sto se kunica tice nemam ih vise. Gajio sam francuske cincile i novozelandske bele, a imao sam i njihove mesance.

  9. #9
    Novajlija Toxy'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2011
    Lokacija
    Mladenovac
    Postova
    5

    Uobičajeno Re: Pomoc zec

    jutros sam mu nabrao maslacak i jeo je takodje je jeo i seno koje sam kupio u pet shopu

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno Odg: Pomoc zec

    eto, zeka jede i nesto drugo sem mleka problem resen

    ja sam dendo drzao razne, i novozelandske, i belgijske sive orijase, ali ono sto sam najvise voleo i gajio, i sto cu opet za mene najbolji francuski veliki ovnoliki

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Pomoc zec

    Citat Prvobitno napisao Dragan Gacic Pogledaj post
    kao i kolega dugo sam gajio kunice, sve je ispravno napisao, samo, mnogo bitno, ne preteruj ni slucajno sa kupusom i svezim zeljastim biljkama, ponavljam ni slucajno, znaci ono fazoni zeka voli kupus, ######, od velike kolicine kupusa dobija se lako proliv, zc lako dehidrira i umire, javljaj sta se desava sa zekom...

    dendzo, jel jos imas kunice, i koje rase si gajio?
    Moj drug je skoro dobio kunica i par puta dok sam bio kod njega zec je "pisao" nekakvu zutu mesavinu, ja licno mislim da je to proliv, ali on kaze da nije...sta vi mislite? :/
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  12. #12
    Član renatafajs'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Nis
    Postova
    42

    Uobičajeno Odg: Pomoc zec

    Koliko je star kunic i kog je pola?

  13. #13
    Član Short Stuff'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: Pomoc zec

    Ja imam isto zecicu,ista vrsta,ima 2god i meni su rekli da ce to biti patuljast zec,ali danas je ogroman...mislim i dalje je manji za prirodne zeceve,ali ovo je kapitalac kod patuljastih...I jel zna neko jel to od vrste,slago me prodavac,ili sam ga previse hranio kad je bio mali?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •