Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 33 od 33

Tema: Hrana za zmije

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja patak'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    253

    Uobičajeno Odg: Hrana za zmije

    jednostavnije ti je da uzmes vise miseva odjednom pa da ih ubacis u zamrzivac. mislim, ipak ce oni biti u zatvorenoj kesi pa nemaj nikakvog dodira sa ostalim namirnicama
    a onako ces se svakih nedelju dana seckati da bi otisla po jednog misa...
    mislim, tvoj je izbor, a ja ti kazem sta ti je prakticnije...

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja bubamara'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    135

    Uobičajeno Odg: Hrana za zmije

    ok...devojka pitala za alternativno rešenje..i mislim da treba reći,da uvek postoji...!..ja sam nailazio na takve improvizacije,kad je oprema i smeštaj u pitanju,da je to strava...koje ne samo da ugrožavaju životinju,već i vlasnika...a,u zoo tehnici ,kad se priča o odgoju,uglavnom su usko povezani termini ISHRANA i NEGA (koju čine mnogi elementi)..tako da ne treba ni jedan zanemariti..i oba mogu dovesti do nekih problema,koje je naveo Igor Velevski..tu su i problemi svesnog ili nesvesnog imbridinga...tako,da je sama ishrana,jedna,od više karika,veoma bitnih..ali,opet napominjem,uvek ima alternativa...!..i ne treba u startu nekog saseći,i reći da nešto ne može,ako može!..pa,neka se navikava postepeno...!

    Bojana:svi smo mi pristalice,nekog sistema ishrane..počevši od sebe,pa do ljubimaca...čak i u okviru iste struke...!...ali,ja sam više za balansiranu ishranu,konkretno brikete...evo ti primer sadržaja Serinog briketa za iguane:pšenica i pšenični derivati,derivati povrća-lucerkino brašno,oštro sejano brašno,peršun,čikorija(vodopija),bokvica,mirođ ija,hajdučka trava,anis,seme grčke deteline-fenugreek,gorčika,riba i riblji derivati,alge...mislim,da teško se može obazbediti u svakom trenutku tolika različitost svežih hraniva,uz potpuni balans....i ne razmišljam,dal je uneto dovoljno,vitamina..masti...minerala..proteina..!.. jedina mana,je cena...jeste skuplje..!kod mene su agame jele sve..od tenebrija,fobasa,skakavaca,miševa,voća,povrća, do briketa...naviknem ih u startu,na različitu ishranu,i posle nemam problema..
    lasciate ogni speranza,voi chi entrate

  3. #23
    Član Bojana'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Novi Becej
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Hrana za zmije

    Drago mi je da si odlučila da prevaziđeš problem miševa. Što se tiče zamrzivača to nije tako veliki problem, ja svakog stavim u posebnu kesicu i zamotam, poređam ih u plastičnu kutiju i sve to stavim u kesu i nema šanse da dođe u dodir sa drugim namirnicama Ako se gadiš uzimaj po jednog, ali veruj da ćeš posle mesec dana promeniti mišljenje. Moja mama se gadi i zmije i miševa a držim ih u zamrzivaču i zna da su tamo Na svašta se ljudi naviknu. Bubamara, u pravu si kad kažeš da mnogo stvari utiče na zdravlje jedinke, ali to niko ni ne spori, tema je ishrana i zato smo pisali samo o tome. Naravno da postoje različita mišljenja ali kao što si i sam rekao treba obezbediti što više izbalansiranu ishranu - a za zmiju je to miš. Iskreno, nisam naišla nikada na drugačiju informaciju, ako imaš neku referencu molim te prosledi. Kod guštera je to sigurno drugačije i treba praviti kombinacije da bi se došlo do balansa hranljivih materija, ali ne treba birati najlakši put i kupovati gotovu hranu već tragati za boljim rešenjem..

  4. #24
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Hrana za zmije

    Moram da se umešan. Tema je Hrana za zmije, i zato vas molim da u ovoj temi ne raspravljate o agamama i njihovoj ishrani, nego da otvorite novu temu za to. Što se tiče hranjenja zmija govedinom i slično, ja to ne bih nazvao alternativno rešenje, nego privremeno rešenje. Ako ti je zmija gladna, nemaš trenutno glodare da joj ponudiš, celo pile ili nešto slično, možeš joj dati i neko drugo meso, pod uslovom da hoće da ga jede. Ali to treba raditi samo povremeno, a ne stalno. Da se ne ponavljamo, Igor je vrlo lepo opisao zašto to nije dobro. Ako dodaješ suplemente govedini, i tu može da nastane problem oko količine suplemenata. Zato ne vidim razlog za komplikovanjem, kad postoje glodari koje možeš da kupiš, koji nisu skupi, u BGu su miševi oko 100 din, a to stvarno nije mnogo, i kad možeš da ih kupiš već ubijene, tako da ne moraš da prljaš ruke. E sad, ako je nekom teško i prethodno ubijenog miša da da zmiji, onda bi trebalo da pređe u vegetarijance, jer je licemerno ne davati zmiji mrtve glodare, a sam jesti mrtve životinje. U početku može da deluje teško, ali vremenom se navikneš, i nema problema. Kada bi davanje nekog drugog mesa, bez kostiju, bez iznutrica itd. bilo stvarno alternativno rešenje, onda bismo svi mi na taj način hranili zmije. Meni je jednostavnije da uđem u mesaru koja mi je 2min od kuće, kupim meso, začinim ga suplementima i dam zmiji. Ali, ja, kao i ostali, ipak kupujem miševe, jer je hranjenje zmije samo živim mesom privremeno rešenje, kom ne treba često pribegavati.

  5. #25
    Novajlija
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Hrana za zmije

    Dobro vece svima, treba nam pomoc, koja je ovo zmija i sa cime da je hranimo? Ocigledno je beba u pitanju jer je velicine gliste... a nista nije jela sto smo joj davali (crvice, komadice ribe, cak sam i paukove lovila po coskovima )... ne bi htela da ugine a vec deset dana je kod nas HEEEELPPP nece sliku da postavi, a ne znam kako da je opisem....

  6. #26
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Hrana za zmije

    Ako ste je uzeli iz prirode onda je samo tamo negde i vratite i kraj priče. Preživeće sama, ovako je pod stresom i pre će vam uginuti nego se lepo najesti.




  7. #27
    Ljubitelj egzotičnih životinja gagi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    161

    Uobičajeno Odg: Hrana za zmije

    Kao što reče NecrovoX najbolje je da zmiju vratite tamo gde ste je i našli .
    tarantula shop Jagodina

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sinbad'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    243
    Oglasa
    9

    Uobičajeno Odg: Hrana za zmije

    Citat Prvobitno napisao dadashommy Pogledaj post
    Dobro vece svima, treba nam pomoc, koja je ovo zmija i sa cime da je hranimo? Ocigledno je beba u pitanju jer je velicine gliste... a nista nije jela sto smo joj davali (crvice, komadice ribe, cak sam i paukove lovila po coskovima )... ne bi htela da ugine a vec deset dana je kod nas HEEEELPPP nece sliku da postavi, a ne znam kako da je opisem....
    To sto nece da jede je da kazemo sasvim normalno ponasanje kod (oko 80%) zivotinja koje su uzete iz prirode jer su pod stresom . Mali je broj zivotinja uzetih iz prirode koje projedu u zatocenistvu . Moje misljenje je da je najbolje da vratite tamo gde ste je nasli .
    ODGAJIVACNICA REPTILA - REPTIL SHOP BEOGRAD - reptilshopbeograd@live.com

  9. #29
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Hrana za zmije

    Citat Prvobitno napisao Sinbad Pogledaj post
    Mali je broj zivotinja uzetih iz prirode koje projedu u zatocenistvu .
    Baš naprotiv. Recimo da ih 20% ne projede, ostale se ubrzo, ili posle par dana/nedelja/meseci, naviknu. U svakom slučaju, slažem se sa ostalima, pustite zmiju, treba da jede, a ne da gladuje, jer se sprema za zimski san. Potrebne su joj zalihe.

  10. #30
    Novajlija
    Datum registracije
    Oct 2011
    Lokacija
    Valjevo
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Hrana za zmije

    Koje zmije jedu pinkije hrcka? I moze li neko da objasni sta koja zmija jede itd..? I Jel ni jedna zmija ne sme da jede hrcka mladog...posto valjda moze da je ubije?

  11. #31
    Novajlija
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2

    Unhappy Odg: Hrana za zmije

    Nece da je vrati pored reke, nesto ce je pojesti :O Mislim ljudskoj gluposti nikad kraja! Trazila sam po netu i saznala sam da je ribarica u pitanju, otisla sam od njega na neko vreme, misleci da ce je pustiti, ali jok, i dalje nije jela, impresioniran je njom, a to sto ne jede, nema veze (( E ljudi, da li je moguce da mi niko nece reci sta da radim, briga me zaista za nju, ali ono covecanski u meni, ne mogu da dozvolim da ugine, molim vas sta da kupim? Trazila sam te neke pinkije po pet shopovima, ali me pitaju da li sam normalna, to ne prodaju... Molim vas, preklinjem vas, sta da joj dam da jede? Proslo je vec dosta dugo...

  12. #32
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Hrana za zmije

    Toj zmiji je vreme da hibernira, a osim toga sto je iz divljine tesko da ce da projede. Imam zmije koje su generacijama gajeni u zarobljenistvo, pa prestaju da jedu kad im dodje vreme u zimskim mesecima, a da ne pricamo o dovljoj zivotinji.....Ta zmija nije ni pripremljena za hibernaciju, jer vec vise od 2 meseci (pretpostavljam) nije nista jela, tako da i da je sad pusti uginuce, jer nema nikakve rezerve da prebrodi zminu. Sa druge strane onaj bednik koji je ima i nije do sad pustio ocigledno da nema pojma o zmijama, cak sto vise i ne voli zmije nego je drzi da bi ispao valjda frajer sa zmijom, jer drugo nema. Covek koji voli zmije, a i ostale zivotije nije mu sve jedno dali ce da mu ugine u odnosu na svoje licno zadovoljstvo. Tu zmiju otpisi slobodno, jer kako vidis u drugim je rukama, a necu da upotrebljavam zasluzene nazive za tog bednika, jer cu da ispadnem ovde javno prost i nevaspitan. Znaci proslo je vreme, isto ce da je snadje, i da je pusti i da je drzi....Nadam se da sam te dobro razumeo, jer mi je tvoj post malo konfuzan......

  13. #33
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Hrana za zmije

    Igore, nije baš tako crno Ribarice dosta kasno kreću na zimski san. Bolje podnose niže temperature od domaćih smukova, recimo. Ne mora da znači da će zmija odbiti adekvatnu hranu ako joj se ponudi. S obzirom na to da je u pitanju ribarica, treba da joj ponudi ribu Dakle, pošto je jako mala, najbolje je da ode do reke, na Adu ili bilo gde može da uhvati ribice. Neka zahvati najsitnije mrežom, pa nek ih ubaci u akvarijum, ako je uopšte i drži u akvarijumu. Imam neki osećaj da je jadna zmija u nekoj tegli. U svakom slučaju, neka drži u vodi zajedno sitne ribice i zmiju. Trebalo bi da jede. Treba da joj napravi okruženje u kom će imati i suvi deo obavezno, ali i vodu.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •