Prikaz rezultata 1 do 7 od 7

Tema: Kolumbijska dugina boa odbija hranu (izdvojeno iz Živ ili mrtav plen)

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Jul 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    14

    Uobičajeno Kolumbijska dugina boa odbija hranu (izdvojeno iz Živ ili mrtav plen)

    Kali (Kolumbijska dugina boa), odbila je hranu. Sad je već četiri nedelje od kada nije jela. pila je vodu. Poslednjih par dana preko dana je stalno ukopana u treset ispod posude za vodu. Koliko dugo je uobičajno da ne uzima hranu? Da li ima neko tu vrstu?

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sinbad'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    243
    Oglasa
    9

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Citat Prvobitno napisao sivka Pogledaj post
    Kali (Kolumbijska dugina boa), odbila je hranu. Sad je već četiri nedelje od kada nije jela. pila je vodu. Poslednjih par dana preko dana je stalno ukopana u treset ispod posude za vodu. Koliko dugo je uobičajno da ne uzima hranu? Da li ima neko tu vrstu?
    Za kolumbijsku duginu bou je bas cudno da nece da jede toliko , ona bi napala i nacrtanog misa na papiru
    J`el dajes mrtav ili ziv plen ?
    ODGAJIVACNICA REPTILA - REPTIL SHOP BEOGRAD - reptilshopbeograd@live.com

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja juka83'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Kolumbijska dugina boa odbija hranu (izdvojeno iz Živ ili mrtav plen)

    upravo kako kolega Sindbad rece, imam i ja kolumbijku, dakle najduze sto je preskocila da jede je bilo oko 20 dana, u medju vremenu se presvukla i projela nanovo, dakle moja redovno svakih 7 dana jede nekad i cesce bez ikakvih suzdrzanja, da joj cevap ponudim pojela bi,dakle jedino ako je u ciklusu presvlacenja bi moglo biti da nece da jede, sada dali si upratio dali je vrsila veliku nuzdu, dali ti je sve sa temperaturom i vlagom uredu

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Pedja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    174
    Oglasa
    3

    Uobičajeno Odg: Kolumbijska dugina boa odbija hranu (izdvojeno iz Živ ili mrtav plen)

    Mozda treba da se presvuce

  5. #5
    Član paja_gajic'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Srem
    Postova
    64

    Uobičajeno Odg: Kolumbijska dugina boa odbija hranu (izdvojeno iz Živ ili mrtav plen)

    Nista strasno moze ona duuuugo da nejede i nista joj nece biti .
    Bitno je da ima uvek svezu vodu i odgovarajucu temperaturu ...
    Paja

  6. #6
    Član
    Datum registracije
    Jul 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    14

    Uobičajeno Odg: Kolumbijska dugina boa odbija hranu (izdvojeno iz Živ ili mrtav plen)

    Vodu joj menjam svaki dan. Povremeno podižem vlagu u teru raspršivačem. Nudila sam joj mrtav plen, zagrejan. Pokušala sam iz ruke da joj dam, a i "na tacni".
    Prvi put je dobila živog miša, pojela dva... Sledeći put mrtvog... pojela. Sad neće.
    Čula sam od terariste koji ima dve, da jedna redovno uzima hranu a da druga pravi pauze i od mesec i po dana.
    Zbunjena sam jer dobijam oprečne savete.

  7. #7
    Član Scorp82'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Kolumbijska dugina boa odbija hranu (izdvojeno iz Živ ili mrtav plen)

    Ja imam BRB ali mislim da je moje iskustvo moguće primeniti i kod CRB... Dva puta u 2010-oj i jednom početkom ove godine sam imao slične situacije da nije hteo da jede po mesec dana. Jednom je bilo u pitanju presvlačenje, drugi put ogroman plen koji mu je izgleda bio dovoljan za toliko vremena a u trećem slučaju nije bilo očiglednog razloga. Temperatura i vlažnost su mi automatski regulisani i ne menjaju se bitno tako da nije bilo uticaja toga...Iako sam se i ja cimao i razmišljao šta mu je, bacao odmrznute pacove i čak pokušavao i "force feeding" ipak sam, eto, došao do zaključka da te zmije znaju šta rade
    Elem, ako je sve u redu sa uslovima koji su potrebni (videti odgovarajuću temu) i naravno sa zmijom: Kad je gladna - ješće!
    Nadam se da će ga ukoro smazati! Objavi rezultate...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •