Prikaz rezultata 1 do 9 od 9

Tema: bendzamin fikus i grancice za kamleona

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Jul 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    15

    Arrow bendzamin fikus i grancice za kamleona

    E ljudi ne znam da li vec postoji ova tema ako postoji ja se izivinjavam nisam mogla da je nadjem ,ugl interesuje me,poshto treba da mi stigne sutra prekosutra kameleon,a uzela sam mu bendzamin fikusa i jos neke grancice po parku,da li treba neshto da ih cistim ili ti sta vec i gde kako?

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Movski'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: bendzamin fikus i grancice za kamleona

    Mislim da ti je ok da ih potopis nekih pola h u vrelu vodu i to je to... Samo nzm koje su ti te "jos neke grancice" posto sam cuo da su za kameleone ok samo grane drveta: jabuke,sljive,piskavca,tresnje itd... Znaci ne mozes bilo koju granu... Neka me ispravi neko ako gresim... Naravno ok su grane i fikusa i hibiskusa... mada si mogla da nadjes drvo fikusa ili jos bolje hibiskusa... Lepse bi izgledalo a i stalno bi rasle nove grane... Ali eto... toliko od mene... Pozdrav!

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Jul 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    15

    Uobičajeno Odg: bendzamin fikus i grancice za kamleona

    A pa imam drvo bendzamina fikusa...a sto se tice tih grana pa fala valjda cu ih naci na vreme xD pozz

  4. #4
    Član davco'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Novi sad
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: bendzamin fikus i grancice za kamleona

    evo lista sigurnih biljaka za kameleone:

    http://www.flchams.com/safe_plant_list.asp

    grane trebas da dezinfikujes... ili ih operes sa razredjenim domestosom pa ispiras par puta da sigurno isperes domestos ili ih peces par minuta u rerni na 100-150 stepeni.

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Jul 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    13

    Uobičajeno Odg: bendzamin fikus i grancice za kamleona

    Joj bre ljudi, nemojte takve gluposti da pricate molim vas, kakav domestos, kakva vrela voda....Ja sam direktno iz prirode, tacnije iz dvorista, uzeo grane i postavio u terarijum Jemenskom kameleonu, i dan danas je ziv i nista mu ne fali! Nemojte da stavljate nikakve hemije na drvece, pa nije on ziveo pod staklenim zvonom....I uzeo mu kod kineza onu vestacku puzavicu malo je oprao obicnom vodom i to je to. Nema nikakve filozofije!

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Reptile Whisperer'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Sombor
    Postova
    193

    Uobičajeno Odg: bendzamin fikus i grancice za kamleona

    Ima mnogo parazita u prirodi i uzimanjem bilo cega iz prirode unosis parazite u svoj terarijum . Naravno da je potrebno da se dezinfikuje grana , da se ispece ili iskuva , a oba je najbolje . Mislim da vecinu ljudi na ovome forumu da pitas da li treba da dezinfikujes drvo pre nego sto ubacis u terarijum , rekli bi ti DA .
    "Tongs are for snags, not for snakes"

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja legenda'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    svilajnac
    Postova
    223

    Uobičajeno Odg: bendzamin fikus i grancice za kamleona

    Treba da se sve dezinfikuje sto doosis iz prorode!Ali ja ne kuvam stavim na 100C u rernu 20-30min i to ti je to,hemija ni slucajno!! Ne slazem se ni malo sa komentarom dalco ali ok mozda on tako radi zavisno od zivotinje!

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: bendzamin fikus i grancice za kamleona

    Ponekad tj. cesto grana ne moze da se upasuje u rernu ili serpu. U tom slucaju istusiraj vrelom vodom nekoliko puta, to bi trebalo da odradi posao.
    Imao sam dobra iskustva i sa Asepsolom (aerosol), koji moze da se nadje u apotekama, a odlicno sterilise i dezinfikuje.

  9. #9
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: bendzamin fikus i grancice za kamleona

    Moze asepsol, posle toga samo još jedno istuširaš ili ispereš vrelom vodom i to bi bilo to.
    Ovu kombinaciju sam koristio skoro u svakom terarijumu, zivotinje i dan danas zive i zdrave.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •