Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 26 od 26

Tema: POtrebni saveti u vezi sredjivanja terarijuma

  1. #21
    Član
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    28

    Uobičajeno Odg: POtrebni saveti u vezi sredjivanja terarijuma

    Napravio sam novi post u kome sam stavio slike terarijuma.

  2. #22
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    5

    Uobičajeno Odg: POtrebni saveti u vezi sredjivanja terarijuma

    Citat Prvobitno napisao loshme10 Pogledaj post
    Posle toga je osusi, jer mahovina apsorbuje jako mnogo vlage, i ako je odmah iz vode stavis u terarijum, vlaga ce ti biti prevelika i hvatace ti se kondenzacija po terarijumu, osim ako nemas dijagonalnu ventilaciju(sto malo ko ima kod T)...
    ja imam dijagonalne vetilacije i verujte mi da je najbolje sa strane na visini od 5cm izbusis u staklu dve rupe precnika 3,6 cm kod staklara !

  3. #23
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: POtrebni saveti u vezi sredjivanja terarijuma

    Koji staklar u Subotici i koliko naplacuje busenje rupa? Da li cena znacajno ili uopste zavisi od debljine stakla?

  4. #24
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: POtrebni saveti u vezi sredjivanja terarijuma

    Citat Prvobitno napisao raduckacu Pogledaj post
    ja imam dijagonalne vetilacije i verujte mi da je najbolje sa strane na visini od 5cm izbusis u staklu dve rupe precnika 3,6 cm kod staklara !
    A jesi li ti siguran da ti je tarantula jos uvek u terarijumu sa toliko precnikom ventilacije.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  5. #25
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: POtrebni saveti u vezi sredjivanja terarijuma

    Hahahaha, ja tek sad provalio sta je napisao! Kroz 3,6cm moze da prodje svaka T manja od 10cm! Ali verujem da je mislio da se izbuse te rupe pa preko njih da se stavi mreza...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  6. #26
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: POtrebni saveti u vezi sredjivanja terarijuma

    Prenisko su te rupe čak i sa mrežicom. Em što to ograničava supstrat na samo 5cm što je neki minumum a bolje bi bilo da je što više (za kopače ne može nikako a za terestrijalne bi valjalo malo više zbog vlage i kopanja) em što bi tarantule provele dobar deo svog vremena čupkajući tu mrežu zubima. I ovako to rade a tek bi radile kada bi im se mreža nalazila odmah iznad podloge. Takva kombinacije ne valja za tarantule nikako. Opravdana je jedino za neke arborealne sa visokim a uskim terarijumima gde gornja ventilacije ne obezbeđuje dovoljno strujanja vazduha pa se stavlja i jedna mreža nisko da bi se pogoljšalo strujanje vazduha. Preporučljivo za Avicularie na primer.
    Potpis u pripremi!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •