Prikaz rezultata 1 do 6 od 6

Tema: Faraonski terarijum

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Satyr'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    215

    Talking Faraonski terarijum

    Tokom mog mukotrpnog učenja anatomije i histologije misli su me odnele na stranu teraristike.
    Smislio sam kako bi mogao da izgleda moj sledeći terarijum
    U pitanju je četvorostrana piramida





    Terarijum bi bio potpuno od stakla
    u bazi bi imao malo deblje staklo (8mm), a sve ostalo bi bilo od 6mm stakla
    Od gore bi bila sijalica, ali ne bi ona bila grejač, nego kamen-grejač koji bi bio stavljen negde unutra

    Još ne znam cenu koliko bi ovo moglo da košta
    Unutra bi najverovatnije bio burmanski piton (koji je još uvek beba) i jako je miran

    Nadam se da ćete moći da se snađete na slikama, za sve nedoumice, tu sam

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Hornet'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    124

    Uobičajeno Odg: Faraonski terarijum

    Skroz ce ti biti neprakticno, gubis jako puno prostora. A vrata ce ti biti nemoguca misija.

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Satyr'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    215

    Uobičajeno Odg: Faraonski terarijum

    oko gubljena prostora se ne bih bas slozio jer tu ima bas puno mesta, a nece sigurno koristiti svaki ugao tera. sto se vrata tice, tu i ja dosta razmisljam, treba da budu klizeca i mislim da ima nacina da se uradi sa duplim staklom sa te strane ili nesto slicno tome

  4. #4
    Član Bojan'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: Faraonski terarijum

    drzhao sam godinu dana burmanca , iz iskustva tvrdim da ti ovo suprotno od pametno pre svega zahtevaju ogroman prostor i bez razlike na to da je beba rachunaj da ce da poraste jako brzo i moraces da radish novi , ako imash novac i prostor za bacanje onda to je drugo )) druga rabota je da ti je to staklo jako tanko , treca je da ti staklo najlosha opcija jer ne drzhi toplotu , kamen grejach nevalja takojde jer reptili primaju svoju toplotu od gore pa im se vitalni organi ugreju i onda zna da je dovoljno toplote koji su putem namesteni dole , u tvoj sluchaj on ce da ugreje prvo organi i mislice da mu je dovoljna temperatura SHTO NIJE TACHNO (znachi NE ZDRAVO ...) , chetvrto je da je nepotrebno visok , peto je da je koj burmanca najbolje da vrata budu odozgo da bi mogao uvek da mu pridjesh pozadi glavu dok gledash kros staklo od prednje strane i tako dalje i tako dalje ... shto se tiche estetike imash interesantan dizajn ali praktike nemash *samo kazhem ono shto ja mislim*

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Satyr'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    215

    Uobičajeno Odg: Faraonski terarijum

    da se razumemo, piton ne bi bio citav zivot tu, koju godinicu samo, a onda bi presao u veci ter, koji ce biti potpuno drugaciji. onda ce to mesto pripasti novom ljubimcu...
    sto se grejanja tice, zahvalan sam na toj sugestiji .
    sto se visine tice, estetika je u pitanju samo

  6. #6
    Član Bojan'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: Faraonski terarijum

    epa ovako , kad sam ja uzeo mog bio je 70cm i u roku tachno jedne godine dostigao 2.5m shto znachi da ce ti taj terarij posluzhiti oko 7 meseci )))) shto se tiche estetike nece ti se osecati sigurno u tako visok terarium i bice stalo izlozhen stresu

    ako si pochetnik kod burmanca ili opshto jako je bitno da pre svega uradish domaci zadatak i neki mesec dana pre uzimanja zhivotinje prochitash sve shto mozhesh naci o tome ... ja sam tako radio pa opet je bilo iznenada i problema ...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •