Prikaz rezultata 1 do 20 od 20

Tema: Zmija i mačka

  1. #1
    Član Bojana'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Novi Becej
    Postova
    62

    Uobičajeno Zmija i mačka

    Molila bih da mi se javi neko ko ima i zmiju i mačku i kaže mi svoje iskustvo. Naime, našla sam mače, donela ga kući i dok je bio jako mali i sve vreme spavao je sve bilo ok sem što ga je zmija osetila i pratila pogledom. Ali sada je mače malo poraslo i divlja po kući, zavlači se i vere, a jedno od omoljenih mesta mu je ispred tera.. Ter se zatvara na klizna vrata i velike su šanse da ga mačka otvori (koliko sam skontala užasno su inteligentne). Nikada nisam imala mačku te me interesuje da li će vremenom prestati da vreba zmiju i da li će zmija prestati da vreba mačku? Da li da pokrijem stakla od tera na neko vreme da zmiju poštedim stresa? Mačka će uvek biti u kući pošto je iz dvorišta vreba pas te moram nekako da "združim" ovo dvoje u kući...

  2. #2
    Član renatafajs'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Nis
    Postova
    42

    Uobičajeno Odg: Zmija i mačka

    Samo osiguraj terarijum tj ta klizna vrata i nemoze nista da se desi.

  3. #3
    Član rudios'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2010
    Lokacija
    osijek
    Postova
    26

    Uobičajeno Re: Zmija i mačka

    stavi bravicu na klizna vrata.
    mom prijatelju mačka ubila zmiju prije nekoliko tjedana.

  4. #4
    Član Bojana'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Novi Becej
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Zmija i mačka

    Joj, jadna zmijica između stakala imam zalepljenu onu vakuum vešalicu (kao kod Kima) ali će to mačka da skine samo da još malo poraste. još uvek je zmija jača od mačke ali ne želim ni tu borbu da gledam.
    Hvala vam na savetima a tebi rudios i na upozorenju?
    Kako se sve to odigralo? Koja je zmija bila u pitanju?

    Pozdrav

  5. #5
    Član rudios'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2010
    Lokacija
    osijek
    Postova
    26

    Uobičajeno Re: Zmija i mačka

    kukuruzna zmija.
    tako da je mačka bila jača.
    nabavi neku ovakvu bravicu
    http://www.teraristika.hr/components...468c5e2edb.jpg
    to nema šanse da ti mačka ili zmija otvore.

  6. #6
    Član Bojana'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Novi Becej
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Zmija i mačka

    Hvala na slici, videću da nađem tako nešto, a zmiju ću verovatno preseliti kod dečka dok sve ne osiguram da ne moram non stop da gledam u ter. I moja je kukuruzna.

  7. #7
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zmija i mačka


  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Zmija i mačka

    evo sta sam ja cuo od jednog drugara koji je imao problem sa kukuruznim smukom koji je njegov ljubimac 5 godina . zmija je bila prava maza dok kuci nije doveo neku persisku macku i onda nije smeo da stavi ruku u terarijum posto je smuk poludeo skroz meni je to sve smesno posto se radi o kukuruznom smuku ali verujem da njemu nije bilo sve jedno, posto je malo plasljiv ! inace mislim da je smuk osetio miris macke i kad god je krenuo ka teru smuk se bacao na staklo, ujedao dok je menjao vodu itd. mislim da sad ima i dalje tu macku a za smuka sam siguran da je tu jos posto mi je zajednicki drugar rekao da je jos porastao! verovatno mu treba vremena da se navikne na miris macke

  9. #9
    Član Bojana'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Novi Becej
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Zmija i mačka

    Nenade, nemoj me tako jako plašiti.
    Smuk je samo zainteresovan nije pokušao da me ujede nije udarao o staklo, nije još ni mačka ali sedne ispred tera i posmatra, ali verujem da neće tako biti još dugo pošto mače još uvek jede samo na cuclu i možda još nema nagon za lovom. Nisam planirala da uzimam mačku, našla sam je u dvorištu izgladnelu i samu mogla sam ili da je uzmem ili da je pustim da ugine sama ili da je pas raskomada. Tek sad sam se javila za savet jer je mače uspelo da preživi što je bilo malo verovatno. Ne želim da ni jedna životinja koja je kod mene pati, te mačka neće dobiti priliku da dođe do zmije.
    Ja baš nemam sreće sa životinjama, prvo mi je uginula mala afrička zmija, a sad imam zmiju, psa i mačku koji se svi međusobno mrze

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Zmija i mačka

    ne kazem ja da ce ti se sve to desiti, ali je moguce da zmija oseti miris i da malo hoce da gricne, pogotovo ako pre zmije drzis macku u rukama ,ali ni to nemora nista da znaci ! mislim da je moguce da se zmija navikne na miris macke ko sto se navikne na covekov miris ali za macku to nemogu da kazem ,verujem da bi je u igri ubila (odrasla macka)! e sad nalazio sam na netu slike gde macka i zmija uzivaju zajedno ali ti to nebi prporucio da radis posto moze da se desi da se macka zaigra malo vise ))

  11. #11
    Član Bojana'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Novi Becej
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Zmija i mačka

    Neću pokušati da ih zbližavam. Perem ruke uvek pre nego što diram zmiju ili bilo šta u teru, kd otvaram ter mačku zatvorim u kupatilo. A te slike na netu gde uživaju zmija i mačka, agama i mačka su verovtno trenutak pred pokolj. Videću da namestim tako da mačka ne može ni da dođe do tera da ne nervira zmiju.
    Da li neko zna koliko i da li uopšte zmijama smeta miris limuna? mačke ga mrze.

  12. #12
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zmija i mačka

    Mislim da ni zmije ne bi oduševio Nego, lepo ljudi kažu, obezbedi terarijum i ne bi trebalo da bude problema. Onu sliku sam postavo iz razloga što je to retka zmija, i ko ju je tražio zna koliko ju je teško naći, a onda vidiš mačku koja ju je ubila iz dosade, verovatno. Pa, imao bih šta da kažem toj mački da sam je ja našao Na stranu šalu, pre dve godine sam silom prilika držao mače u stanu par nedelja. Zmije nisu reagovale na njega, ali se mače plašilo zmija. Kad bi videla zmiju kako se pomera u terarijumu, plašila se, kostrešila ili bežala. Verujem da zavisi od slučaja do slučaja.

  13. #13
    Član Bojana'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Novi Becej
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Zmija i mačka

    Osiguraću ter 100%, nemajte brige Kako bi bilo lepo da se plaši zmije i zaobilazi terarijum u širokom luku. Opašem ter bodljikavom žicom pa ćemo da vidimo ko će koga da dira

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja zokis'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    359

    Uobičajeno Odg: Zmija i mačka

    Ja nemam problema sa tim. Moj macak voli da gleda zmije
    Ponekad stavi sapu na terarijum ali ne verujem da bi znao sta da uradi da dodje u kontakt sa njom. Kucna je macka i nema izrazen lovni instinkt. Jednom mi je pobegao leming u toku noci....ujutro sam nasao macka kako se igra sa njim... ...lemingu nista nije falilo. Jedino sto sam primetio je da se moj macak boji iguane
    Dobre savete su ti vec dali tako da necu nista da ponavljam.
    sve u svemu nista pametno

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Zmija i mačka

    Izvinjavam se sto ozivljavam staru temu i za off ako malo preteram , ali bio sam veceras kod onog lika koji ima kukuruznog smuka i persisku macku koja kako sam video smara smuka na staklu terarijuma! Macka je inace pravi frik i cini mi se kao da je dosta divlja ili opet samo hiperaktivna! On zmiju ne vadi iz tera,kako sam ga razumeo zato sto je zmija uvek u "feeding" modu i cak se zalece na staklo kad joj pridje,bar je to bila njegova prica. Koliko sam primetio ne menja joj ni vodu nego samo dosipa i ima dve kosulice unutra(makar su cele) ! Sreca izmeta nije bilo,ali opet strsno Primetio sam da ima i neke velike makaze sa vrhovima ko lopatice, koima verovatno vadi izmet ali i hrani nesrecnu zivotinju! Kada sam otvorio ter zmija se zaletala na ruku ali posle dva ,tri pokusaja rekao sam sebi "pa nek ujede necu umreti". Mada sam i ja bio malo prpa kad pridjem rukom. Bio sam spreman na ujed tako da verujem da je nebi povredio uopste , sto je mislim i najbitnije u celoj toj prici! Prisao sam mu otvrenim dlanom ka glavi i sacekao malo da ispalaca jezikom, i nista samo je "stajao" Polako sam ga uhvatio za srenji deo tela i osetio da se stegao kao ni jedna zmija do sad koju sam drzao! Jedva sam ga izvadio jer se drzao na vise mesta i to bas jako! Od trenutka kad sam ga izvadio iz tera, kao i skoro svaka zmija postao je maza! Cak sam je smirio u ruci, da je bio miran kao neka boida! A taj lik je odma uzeo brze bolje da iskorisrti priliku, dok je zmija napolju da sredi ter! Njega sam napusio odma i rekao da je bolje da ne drzi zmiju, ako se plasi da menja vodu i cisti ter, ali mislim da je se sad dosta oslobodio i da je video da to nije nista opasno! Zakljucak je, mislim da se smuk jos nije navikao na miris macke,kao ni na maltretiranje, ali da jos uvek zna da covek nije opasnost a bogami ni hrana ,sto bi mnogo vise bolelo da je ujeo iako je proslo pa sigurno i vise od godinu dana od kako nije drzana po rukama! Zmija je inace prelepa i imala je vrhunske uslove dok se lik nije isparanojisao! Po mojoj proceni ima vise od 1,4m. Nadam se da sam pomogao zmiji pre svega,pa tek onda i njemu! I naravno ponudio sam se da uzmem zmiju , sto je on za sad odbio, ali je rekao ako mu od sad opet bude problem, poklonice mi je, sto bi bilo i najbolje resenje
    p.s. Nadam se da ce nekom koristiti ovo sto sam napisao i da nece biti ovakvih slucajeva vise, pa makar ne na forumu ! Pozdrav svima

  16. #16
    Član Bojana'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Novi Becej
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Zmija i mačka

    Super što si mu pomogao da sredi ter. Kod mene nije takva situacija (na sreću). Mače više ni ne ide kod tera, zmija se koliko ja vidim ne pali uopšte na mače, možda zato što je hranim redovno Kada menjam vodu, čistim i vadim zmiju mače zatvorim u kupatilo.
    Veoma je tužno kada neko nabavkom nove životinje zanemari onu koja je tu od ranije, a to je veoma česta praksa kod nas. Sve što je novo je zanimljivije, posebno mladunci sisara, takvim ljudima ne treba dati da čuvaju ništa!

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja biljanski'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Subotica Srbija
    Postova
    109

    Uobičajeno Odg: Zmija i mačka

    Kako samo ne volim macke (bar svoje) :x Znam da i ovde ma mnogo ljubitelja ali moje su katastrofalne :P Onaj njihov podmukli pogled i mjaukanje.. Aaa

  18. #18
    Član Bojana'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Novi Becej
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Zmija i mačka

    Mačke nisu podmukle nego inteligentne, mislim da ni jedna životinja nije podmukla da je ta osobina isključivo ljudska Takođe mislim da je ljubav prema životinjama globalna stvar da ne možeš biti ljubitelj samo jedne vrste, to je nešto više kao "simpatizer"..
    biljanski, preporučujem ti da malo bolje upoznaš svoje mačke i ako stvarno voliš životinje verujem da ćeš promeniti mišljenje jer svaka nova životinja u našem životu bila to mačka, pas, zmija, tarantula.... čini da nam život bude lepši

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja Zlopanja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    292

    Uobičajeno Odg: Zmija i mačka

    Bojana zasto ne upoznas mace i kera? Dok je mace malo pas ga nece dirati pogotovo u tvom prisustvu. Kad se jednom navikne na tu macku nikad vise neces imati problema, nikad je nece hteti povrediti. Ja obozavam i kerove (pogotovo) i macke i jako ih dobro poznajem. Imao sam i jedno i drugo (vise puta) i nisam imao problema
    Moja devojka ima 5 macaka i psa koji nije normalan, ima tikove i ujedao je neke ljude vec (medju kojima sam i ja) ali svoje macke poznaje i njih ne dira, dog bi neku drugu koja bi slucajno usla rastrgao. Lakse je sprijateljiti psa i mace nego zmiju i mace
    P.S. Taj ludi pas i ja smo sad dobri, upoznao je i mene
    Ko hoce naci ce nacin.
    Ko nece, naci ce razlog!

  20. #20
    Član Bojana'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Novi Becej
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Zmija i mačka

    Ma, kod mene je ludnica Ker ima 10 godina i voli isključivo ljude, sve ljude obožava i misli da je čovek (nemački bokser), pred mojom mamom koja joj je jedini autoritet je udavila 9 svojih kučića, igrala se sa njima tako da se baš bojim... Mada mi se sad čini da nije zainteresovana za mače pošto se vide kroz komarnik, videću kad revakcinišem mače, jer ga svakako moram voditi napolje da ne dobije rahitis ili da mu kupim UVB lampu zmiju i mače ni ne planiram da zbližavam, a nikada do sad nisam imala mačku pa nisam znala da li će ona konstantno da maltretira zmiju ispostavilo se da neće

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •