Prikaz rezultata 1 do 11 od 11

Tema: Terarijum za hrčka????

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Uzice
    Postova
    3

    Question Terarijum za hrčka????

    Pozdrav, učlanio sam se na ovaj forum jer mi preba vaša pomoć. Naime moja sestra je dobrila leminga (mada mislim da je to ustvari patuljasti hrčak) i želeo bi da mu napravim terarijum. Imam nesto slobodnog vremena pa sam hteo da se posvetim tome. E sad imam nekoliko nedoumica. Interesuje me koja bi podloga trebala da bude, da li može pesak ili je bolje strkugotina, i kako bi se to čistilo, i pre svega da li uopšte da pravim terarijum za hrčka ili da kupim obični kavez??

    Terarijum bi bio dimenzija 55x35x35cm i bio bi od iverice debljine 19mm. Iverica bi bila sa svih strana osim sa prednje gde bi bilo stako. Stavio bi prvo sloj krupnijeg kamenja pa sitnijeg i na kraju sloj peska tj. naparavio bi drenažu. Takođe bi stavio i neku biljku i ostale stvari koje hrčak treba da ima u kavezu. Valja li ovako?

    Ajde pomozite, nema na netu dosta podataka o terarijumu za hrčka jer se većina ljudi opredeli za kavez.

  2. #2
    Član Urke02'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    22

    Uobičajeno Odg: Terarijum za hrčka????

    Pozdrav, dimenzije koje zelis su ok, pesak i kamenje ne idu u ter za leminga, najbolja je krupnija pilljevina i da nema puno prasine, a kod kaveza je problem sto ce ti izbacivati piljevinu po celoj sobi, a najbolje je da ter. napravis od stakla, ivericu ce ti kad-tad progristi, i zive biljke ti nece dugo ziveti, najbolje su grane, panjevi...i neke tunele mu nabudzis da ima zanimaciju, i isto obrati paznju kada budes radio enterijer, vrlo dobro se penju i ne retko uspeju da izadju iz ter. Valda sam ti bar malo pomogao. Pozdrav

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vlada 71'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Krusevac
    Postova
    461

    Uobičajeno Odg: Terarijum za hrčka????

    Piljevinu stavi, nemoj zemlju. Od iverice nemoj da pravis ter. jer ce pregristi kad tad, a ni biljke nece uspeti uzmi neke paneve i ispeci ih u rerni radi dezinfekcije i to ti je to

  4. #4
    Član geko'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    17

    Uobičajeno Odg: Terarijum za hrčka????

    Kavez takodje nije losa ideja, ali je terarijum ipak lepsi! Najbolje je, naravno, od stakla! Koristi iskljucivo ivericu za podlogu. Takodje pazi da predmeti koje stavljas nisu dovoljno visoki da mu pomognu da izadje. U svim pet shopovima mozes naci tunele, kucice, tockove i sl. I pazi da ti terarijum ne stoji negde gde bi staklo moglo da se previse ugreje! A delove terarijuma naruci kod stakloresca i zamoli ga da ih spoji. To ce verovatno uraditi silikonom koji ces morati necim prekriti kako ga ne bi pojeo! Srecno!

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja TheMaki'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: Terarijum za hrčka????

    Što se tiče vrste, najbolje da staviš sliku pa da vidimo šta je tačno. Samo bih da te upozorim da leminzima ne stavljaš točak za trčanje, jer može da im ode čuka. Inače svi tuneli i te igračkice su super, ja im čak stavim onu rolnu od folije ili salvetu pa to vole da grebu i glođu.

  6. #6
    Novajlija
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Uzice
    Postova
    3

    Uobičajeno Re: Terarijum za hrčka????

    Hvala puno na ovako brzom odgovoru. Pomoglo mi je da shvatim sta mi treba, evo par slika. Prvo slika životinje koju imam. U prodavnici su rekli da je leming mada ja mislim da je to patuljasti hrčak. Evo slika:



    E sad ono važnije, izgled terarijuma. Da vam nebi objašnjavao nacrtao sam u paintu ono što imam u planu. Jedna slika hiljadu reči:



    Strugotina bi bila u fioci visine oko 7cm radi lakšeg čišćenja (to sam video na jdnom od kaveza koji se prodaju u pet šopu). Iznad fioke bi bilko staklo. Staklo verovatno nebi moglo da se otvara jer i ne mora, ima dosta prostora da se provuče ruka iznad stakla. Normalno ubacio bi još stvari ali otom potom.
    Pa kako vam se čini izgled terarijuma Ako neko ima neki predlog neka slobodno kaže. Svaka sugestija je dobro došla. Jedina nedoumica je od kog materijala da pravim terarijum?

  7. #7
    Član geko'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    17

    Uobičajeno Odg: Terarijum za hrčka????

    Nisam apsolutno siguran ali 99,9% mislim da je to pustinjski ili dzungarski hrcak!

    http://en.wikipedia.org/wiki/Phodopus


    imao sam dva takva! lepi su ali obicno malo agresivniji od zlatno ili arabijskog hrcka! pogotovo zenke! (barem je to neko moje iskustvo )

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja TheMaki'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: Terarijum za hrčka????

    F.E.J.L.
    Imam ovakve životinjice već dve godine i bila sam ubeđena da su u pitanju leminzi. Kad bolje izguglam, glas dajem za Phodopus-a, definitivno je to to. Problem je što u našim pet shopovima (čast izuzecima) često nemaju pojma, pa nije čudo kada sve nazivaju ''miš'', ''pacov'', ''hrčak'' i slično. Inače, rekla bih da je pustinjski - male uši i rep, shodno klimi koju naseljava.

  9. #9
    Novajlija
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Uzice
    Postova
    3

    Uobičajeno Re: Terarijum za hrčka????

    Ma dobro to koja je tačno životinja to i nije toliko bitno. Glodar ko glodar, nego je meni dosta bitnije da li valja oblik terarijuma i od kog materijala je najbolje da ga napravim.
    Ako ga budem pravio tj. ako ne kupim kavez slikaću par slika kako sam ga pravio i našta je na kraju ispao.

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vlada 71'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Krusevac
    Postova
    461

    Uobičajeno Odg: Terarijum za hrčka????

    Najbolje ti je od stakla da napravis oblik je dobar

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Hornet'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    124

    Uobičajeno Odg: Terarijum za hrčka????

    Za glodare je mnogo prakticniji kavez, zbog ciscenja. A i zbog ventilacije.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •