Prikaz rezultata 1 do 8 od 8

Tema: Pomoć oko bradonje

  1. #1
    Član powerRanger'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Pomoć oko bradonje

    Sinoć sam za rodjendan od svojih prijatelja dobio agamu. Na zalost bez terarijuma i ičega, ustao sam danas rano kako bih sto pre nabavio sve sto je potrebno za gustera jer se plasim kakav ce ishod biti ako ostane jos neko vreme u ovom mini terarijumu u kom je sad.
    Ako iko iz Beograda prodaje terarijum pogodan za agamu, molim da mi se sto pre javi
    Takodje mi je neophodna i dodatna oprema potrebna za agamu
    (hrana,lampa...) ako je ikako moguce danas


    Bio bih beskrajno zahvalan ako bi mi neko od vas u najkracim crtama objasnio sta treba da radim za pocetak. Sta je to sto je neophodno da guster ima sve potrebne uslove koje mu mogu pruziti?
    Hvala svima unapred!

  2. #2
    Član
    Datum registracije
    Dec 2010
    Lokacija
    bitola
    Postova
    37

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko bradonje

    treba ti terarium sa dimenzije min 100x50x50 , uva neonka , spot lampa i nocni grejac.treba ti hrana ,mozes da dajes: lateralise,zohri,cvrke... treba ti kalcium i vitamine... i to je to

    potrazi seto to mislimima kaj dejan vujaklija,na forumu zove se simbad

    http://www.teraristika.org/forum/member.php?u=2672

    pitaj njega

  3. #3
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko bradonje

    Citat Prvobitno napisao Aleksandar_Mk Pogledaj post
    treba ti terarium sa dimenzije min 100x50x50 , uva neonka , spot lampa i nocni grejac.
    To su dimenzije terarijuma za odraslu jedinku, čovek je verovatno dobio bebu, tako da će mu za početak i manji terarijum odgovarati. Ne treba mu UVA neonka, nego UVB neonka. Spot lampa treba, ali ne i noćni grejač. Zašto noćni grejač? Ako mu temperatura noću ne pada ispod 20 stepeni, ne treba mu noćno grejanje, a na ovim vrućinama ne može temeperatura da mu pada ispod 20 stepeni noću.

  4. #4
    Član
    Datum registracije
    Dec 2010
    Lokacija
    bitola
    Postova
    37

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko bradonje

    ja sam mu rekao sta ce da mu treba za da ne uzima kasnije nista,znaci u zimu treba ce mu nocni grejac,a da ne kupuje dva puta terarium da uzima sadamanje pa kasnije veci... moze da uzme jedan veliki i to je to...

  5. #5
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko bradonje

    Može da uzme jedan veliki, koji će biti doživotni terarijum, ali ako je agama mala (a ne znamo da li je mala), može da bude i u manjem. Čak je i preporučljivije. Ja ne znam nikog ko je bebu agame stavio u terarijum od 250l. A što se tiče noćnog grejača, čuvao sam i razmnožavao bradate agame i nikad nisam koristio noćni grejač. Niti sam čuo da ga ovde neko koristi. Životinji mora noću da padne temperatura da bi normalno funkcionisala. Ne može biti ista temperatura danju i noću. Tako da ne vidim nikakvu potrebu za noćnim grejanjem, ni zimi, osim ako u prostoriji nije prehladno tokom noći.

  6. #6
    Član
    Datum registracije
    Dec 2010
    Lokacija
    bitola
    Postova
    37

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko bradonje

    pa kod mene noci padala temperatura u ta soba gde su mi bili bradonji oko 15 c i mora sam da imam i nocni grejac

  7. #7
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko bradonje

    U tom slučaju ok, ali onda moraš da kažeš čoveku da mu treba noćno grejanje samo u slučaju da mu jako pada temperatura noću. Zimi agame padaju u brumaciju (najveći broj njih), pa i traže nižu temperaturu, nije im potrebno grejanje. A što se tiče terarijuma, dobiješ životinju neplanirano, i odmah moraš da kupiš sve. Između ostalog, zato je bolje uzeti prvo manji terarijum, pa posle par meseci, pola godine ili slično, uzeti ili napraviti adekvatan terarijum za odraslu jedinku. Do tada naučiš nešto o potrebama te vrste, a i uštediš pare, ako nemaš spremne

  8. #8
    Novajlija
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    7

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko bradonje

    .... Prodajem ja terarijum dimenzija 80x50x60cm, ako ti to odgovara... Sa tresetom, panjevima i novom UVB neonkom, ima i leziste za sijalicu... A sto se tice nocnog grejanja, imam ga ja u drugom terarijumu(gde su mi agame), ali je zaista nepotrebno, retko kad je u sobi toliko hladno.... Mislim da ti bar u ovom periodu, tj dok je ovako toplo apsolutno ne treba... Dok ne kupis adekvatnu hranu, daj joj neku salatu ili sargarepu, sve zavisi i kolika je agama... Srecno sa cuvanjem...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •