Prikaz rezultata 1 do 11 od 11

Tema: Nikotin i T

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja TheMaki'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    160

    Post Nikotin i T

    Poznato je da je nikotin efikasan insekticid. Takođe je poznato da su neki insekticidi štetni za paukove. Moje pitanje je da li je to slučaj sa nikotinom, da li on škodi T-ama?

  2. #2
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Nikotin i T

    Iz mog iskustva mislim da im ne skodi. Nisam pusac, ali nekada kada se skupimo kod mene u stanu da cirkamo soba se pretvori u pusnicu, sagori se po 4-5 kutija za vece, doduse uz otvoren prozor, i nikada do sada nisam imao problem ni sa jednom T... A kao drugo(ovde moram debelo da se ogradim jer se ne razumem bas u cigarete), nisam siguran da i nikotin izlazi zajedno sa dimom kada se izduva iz organizma, tj. mislim da nikotin ostaje u organizmu... Bilo bi lepo da me neko ispravi ako nisam u pravu.

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja TheMaki'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: Nikotin i T

    To sam se i ja pitala, pošto ni ja nisam pušač a ne mogu naterati celu porodicu da prestane da puši zbog pauka, jer nisu hteli ni zbog svog zdravlja, pa ne verujem da bi hteli zbog pauka

  4. #4
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Nikotin i T

    Ma samo opusteno i da im neko ne duva kroz ventilaciju bas!

  5. #5
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Nikotin i T

    Kao što kaže lošMi nemoj puno da se opterećuješ time.
    Potrošnja vazduha kod tarantula je vrlo mala (baš ću pogledati kolika je kad dođem kući, ne mogu da se setim).
    Osim ako nije konstantno pod dimnom zavesom (a nije) nemaš brige.
    Ima dosta pušača među ljubiteljima tarantula pa nisu imali problema (prvi mi na pamet pada Bifrost ).

    U ekstremnim uslovima sigurno će se desiti nešto loše.
    Štetnih efekata mora da ima, i nema druge nego bi tarantula uginula od trovanja.
    There's no place like 127.0.0.1

  6. #6
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Nikotin i T

    Pa bas si Bifrosta od toliko pusaca nasao da etiketiras! Salim se naravno! Nego mogao bi da napises to oko potrosnje vazduha, nikad nisam citao o tome a bas me zanima... Mogu samo da pretpostavim koliko je mala...

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Nikotin i T

    Posto sam strogi antipusac, moram ovo sa napisem . Kom zivom bicu ne steti nikotin? Ukoliko pisemo samo o nikotinu, ali ima iznad 2000 toksicnih supstanci u dimu cigare, jedna od njih je nikotin koji je najpoznatiji, a druga formalin....gde su ostali?! Sasvim pogresno je da se ocenjuje stetnost dima cigara po tome dali ce tarantule da uginu, ili ne...taman posla da masovno uginjavaju. Morate da znate da osim akutnih trovanja (trovanje i brza smrt), postoje i hronicnih trovanja, koje ne pricinjavaju brzu smrt, nego povecavaju uveliko procent "neobjasnjive" i iznenadne smrtnosti, iako se tvrdi da je tarantula lepo zivela sa svim uslovima koji su buli na nivou.......Osim smrtnosti, promene se odigravaju i u svim ostalim zivotnim funkcijama, razmnozavanje, rast, razvitak i t.d. Kad se prica o uslovima najcesce se razmislja za temperatura, vlaznost, ventilacija, biljke, supstrat, voda, velicina terariuma i t.d., a niko ne razmislja za jos jedan bitan i vitalni elemenat, a to je vazduh i njegov kvalitet!

  8. #8
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Nikotin i T

    Sve je to tacno sto si napisao, ali sta ja da radim kad mi dodje 5 pijanih pusaca u stan?! I da im kazem da ne puse, oni ce da puse! Pa kad mogu da truju mene, nazalost ce morati i tarantule malo da istrpe. Na svu srecu to nije toliko cesto...

  9. #9
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Nikotin i T

    e vidis kod mene se ne pusi. Na pocetku je malo teze, ali kad prodje vreme i ljudi znaju da se ne pusi, onda ne puse . Oni koji zele da me vide, dolaze, a onima kojima je cigara bitnija, a ne da se vidimo, mogu ti reci i ne treba da mi dolaze. Hahaha to se kaze prirodna selekcija .... Na taj nacim svi smo srecni...i deca i zena i ja i zivotinje ....

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja TheMaki'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: Nikotin i T

    @Igor, skroz si u pravu i apsolutno se slažem, ali moja keva je pušač pa ne mogu ženi zabraniti da puši u sopstvenoj kući. Opet, stalno su otvoreni prozori, popuši oko 7-10 cigara dnevno, nekad i manje, i njega sam sklonila daleko, pa valjda će biti ok.
    Znam da svakakvih nepoželjnih jedinjenja ima u cigarama, nikotin mi je privukao pažnju kao insekticid mada ni druge stvari nisu zdrave ni za ljude.

  11. #11
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Nikotin i T

    Ma jeste, naravno, ne mozes zbog zivotinja da promenis ljude posebno ukucane, samo skloni koliko mozes dalje zivotinje i to je to. To je na neki nacin briga o blagostanju zivotinja.....

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •