Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 26 od 26

Tema: Prva gajba za C.C.

  1. #21
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Prva gajba za C.C.

    Moj GBB je toliki sad. Ja ga čuvam u kutijici od štapića za uši (pakovanje od 100kom ) Treset uopšte ne vlažim, samo sam stavio čep sa vodom, ali ne onaj veliki nego, kao ovaj sa slike:



    Znači ovaj mali providni što ide skroz odozgo, što pokrivao otvor koji je sličan kao kod sudomila , Inače samo sam ga malo skratio, da bi bio plići i to je to... Ja sam tako uradio iz prostog razloga što nmg od oka to da radim, a i neću da se cimam bezveze. Meni je bar ovako lakše... Inače čep sam stavljao i kod geniculate kad je imala 2cm...

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja TheMaki'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: Prva gajba za C.C.

    E super onda ću tako i ja! Malo ga nafajtati pred presvlačenje čisto da se ne zaglavi slučajno, a ostalo stavim čep i on pije kad oće

  3. #23
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Prva gajba za C.C.

    Aj da se i ja uključim.
    C. cyaneopubescens naseljava PUSTINJE u Venecueli, gde su s dnevnom temperaturom od 40 stepeni (u hladu) i vlažnosti vazduha od 30% uslovi dosta surovi.
    Neće joj ništa biti ako je terarijum potpuno suv. Čak se može i bez problema presvlačiti bez ikakvog fajtanja jer joj je vlažnost vazduha od 60%-70%, koliko je inače u sobi, sasvim dovoljna za to. Vlagu uglavnom crpi iz plena tako da bolje obrati pažnju da je insekt sočan (hranjen između ostalog i jabukama, tikvicama, šargarepom itd.). Fajtati možeš jednom mesečno i to samo jedan delić terarijuma, odnosno mreže.
    Uglavnom sve tarantule znaju da plivaju kad se nađu u vodi i neće se tako lako udaviti, tako da ni malo veći čep ne predstavlja nikakav problem.

    Evo kako sam ja uredio terarijum/kutijicu za malog cyanea.
    Na dno kutije sam sipao miks žutog peska 40% i žute zemlje 60%, sipao sam vode preko svega toga a zatim usadio nekoliko zatupljenih čačkalica, za kačenje mreže.
    Ostavio sam je ispod sijalice ceo dan da se potpuno osuši i stoga je podloga postala tvrda, nerastresita, a čačkalice stabilne. Tada sam ubacio pauka i već narednog dana je ispleo mrežu.


    Da li se pauku podloga sviđa, možeš zaključiti po tome što često boravi na njoj, ne izbegava je penjući se po zidovima kutijice, što je obično slučaj kada je podloga previše vlažna ili je suva ali jako rastresita te za nju ne može da kači mrežu.

  4. #24
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Prva gajba za C.C.

    Citat Prvobitno napisao hey-ho Pogledaj post
    Aj da se i ja uključim.
    C. cyaneopubescens naseljava PUSTINJE u Venecueli, gde su s dnevnom temperaturom od 40 stepeni (u hladu) i vlažnosti vazduha od 30% uslovi dosta surovi.
    Neće joj ništa biti ako je terarijum potpuno suv. Čak se može i bez problema presvlačiti bez ikakvog fajtanja jer joj je vlažnost vazduha od 60%-70%, koliko je inače u sobi, sasvim dovoljna za to.
    Znači iz ličnog iskustva tvrdiš da nije potrebno prskanje podloge, u periodu pripreme za presvlačenje? (Mislim pre svega na C. cyaneopubescens)
    Pitam te čisto jer mnogo mrzim tu foru sa kvašenjem treseta, jer ne mogu da ocenim (neiskustvo), a dešava se da posle nekog vremena sav treset u posudi pokupi vlagu onog dela koji kvasim, a to nije dobro....

  5. #25
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Prva gajba za C.C.

    Da I to ne iz iskustva sa ovim mladima nego sa ženkom koju imam 4 godine. Nikad se nisam cimao oko toga da joj prskam terarijum pred presvlačenje. 2 puta mesečno sam fajtao mrežu a nisam baš primetio da je oduševljena time.
    Kod odrasle ženke već godinu dana ne držim nikakvu posudu sa vodom. Baš sam pre par dana posle 5-6 meseci ubacio posudicu sa vodom, ona je prišla, zagazila u vodu i pila vodu sa mreže oko činijice. To je trajalo 5 sekundi i onda se udaljila. Pored toga, ove godine je jela možda 2 puta, što znači da se ne treba uopšte cimati oko nje, da li je gladna i žedna jer joj povećanom vlagom samo možete naškoditi.

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja TheMaki'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: Prva gajba za C.C.

    E super! Hvala na savetima, jer sam ja fajtala ko nenormalna, da je ona moja mašinica pokazivala i 100% vlage, a verovatno nije puno ni pogrešila. Sad ga držim relativno suvim (koliko može biti) i držim joj vodu čisto radi reda .
    Što se tiče školjkice, sad i meni počinje da ide na živce, pogotovo što i sad voli da ćoškari, a tek kad ga prebacim ima da se zavuče tu, neću ga oterati ni govnjivom motkom. A i nije da se uklapa u enterijer baš nešto . Kad poraste planiram da mu turim kokos.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •