Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 25

Tema: Burmanski piton povreda

  1. #1
    Član KiriQ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    Podgorica
    Postova
    29

    Uobičajeno Burmanski piton povreda

    Burmanski albino piton od mog druga koji je mjesec dana bio na odmor i ostavio zmiju bratu da je cuva je zadobio povredu na koji nacin ne znamo jer nece da kaze rekao je samo da je zmiju 2 dana poveo na more i da nije bila na sunce.. E ovako na to mjesto gdje je povrijedjena (negdje na sredinu tijela) je nateceno kao da je neko cijelom sakom stegnuo zmija je duga 1.30m i stara 1 godinu. Dio tijela ispod otoka veoma malo pomijera i aktivna je slike cu okaciti nocas svaka informacija svaki savjet je dobrodosao i dali ima neki veterinar u BG gdje je mogu povest na pregled? Posto kod nas u Crnoj Gori na zalost nema. Zmija nije jela 15 dana i kad smo joj ponudili hranu odbila je to je bilo prije nego sto smo primijetili da je povrijedjena tako smo i posumnjali jer do tad nije odbijala hranu.

    Hvala!

  2. #2
    Član Bojan'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton povreda

    mislim da ako je to bilo tako kako shto kazhesh stegnuta shakom ona bi napala osobu jer je to nepodnosljiv bol , jer po svemu shto kazhesh otok i nepomeranje ukazuju na frakturu kosti... kako i da je bez slika je nemoguce utvrditi dijagnozu , nadajmo se samo da nije nishta strashno jer mislim da fraktura je skoro nemoguce lechiti na nashim prostorima da ne objashnjavam proceduru ... u svaki sluchaj okachi slike i obrati se pedji ili nekog iskusnog odgajivacha iz beogradu oni ce ti pomoci...

  3. #3
    Član KiriQ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    Podgorica
    Postova
    29

    Uobičajeno Re: Burmanski piton povreda








    Potrudio sam se ali su slike lose..
    Uspjeli smo da saznamo sto je bilo.
    Na zmiju je pao poklopac koji je bas tezak mozda nekih deset kila zmija, kao sto sam rekao zmija slabo pomijera dio ispod povrede i izgleda kao da joj taj dio odumire.. Pomagajte shto da radimo mozemo li kako zmiju spasit...??

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Pedja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    174
    Oglasa
    3

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton povreda

    Na zalost, tesko da moze nesto... barem tu u CG, a ne znam da li bi i ovde neko to uspeo da zaleci...

  5. #5
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton povreda

    Ja ne znam kako je zmija bila u situaciji da joj poklopac padne, nazalost, ovo je mehanicka povreda i ima 2 opcije. Prva je da samo sve prodje, a druga je hirurgija. To sto slabo pomera deo tela ispod povrede je dobro, jer to ukazuje da kicma nije prekinuta, ali ako su organi smrskani, ako unutra krvari, onda je to porazavajuce. U svakom slucaju to je velika neodgovornost vlasnika bilo direktna ili indirektna, jer kako moze da se ovako nesto nikad ne desi onom koji drzi zmije 10-20 godina, a da se desi nekom ko je jako mlad u ovom hobiju. Tu se rec odgovornost veoma razlikuje. Krivo mi je kad vidim ovakvog lepotana u ovakvu situaciju!

  6. #6
    Član KiriQ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    Podgorica
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton povreda

    Igore momak nije imao kod koga da ostavi zmiju i nazalost osoba koja je vadila iz ter. nije bila dovoljno odgovorna ili sto vec i kad je vracala u ter. pao je drveni poklopac zmija je sad kod mene i bice kod mene ako se oporavi. Sjutra cemo da uradimo rengenski snimak i nadam se da cete moci da nam kazete moze li zmija da se spasi ako moze da nam preporucite gdje (Na fakultetu u Bg ili gdje vec)...


    Hvala

  7. #7
    Član Bojan'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton povreda

    slazhem se da je krivica vlasnika , zmija se ne bi sama povredila u nikom sluchaju ali isto i mislim da forum ne postoji da sudimo ljudima u nevolju vec da pomognemo ... po sve izgleda da je povreda ozbiljna , i slazhem se da su te 2 opcije samo u igru a ja bi odluchio za hirurgiju ... nadji nekoga ko se razume i zna shta radi , stavite nesrecnicu na rengen i preuzimajte neshto , ako ne ispadne nishta sachekajte mozhda samo po sebe zazdravi mada skroz ne bi zazdravelo nikad (mislim)... u svakom sluchaju obrati se u beogradski vrt , fakultet , veterinarnu neshto tako ...

  8. #8

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton povreda

    to se zove kink...ta vrsta povrede tak oce verovatno ostati do kraja..
    samo po slikama je komentar nisma citao tekstove i sta si pisao..

  9. #9

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton povreda

    dobio sma opomenu sto nisma citao temu.
    sad sma je procitao i daljem mislim da je takozvani KINK koja nece da se popravi ...
    snimi da vidis kolika je povreda

    i uzivaj jer nista ne moze da se uradi a mislim da ce zmija da seoporavi.uvek ce imati to ali kako bude rasla sve ce se manje primecivati

  10. #10
    Član KiriQ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    Podgorica
    Postova
    29

    Uobičajeno Re: Burmanski piton povreda

    E ovako, necu sad opravdavat vlasnika jer je zmija prioritet! Prije par sati sam se vratio u CG i provjerio stanje zmije aktivnija je i Onaj dio koji je prije slabije pomjerala sad izgleda ako da je dobila snage u taj dio otok je malo manji. U ponedeljak nosimo zmiju na rengen pa cemo vidjet sto mozemo da uradimo...

  11. #11
    Član KiriQ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    Podgorica
    Postova
    29

    Uobičajeno Re: Burmanski piton povreda











    Poslednji izmenio KiriQ; 05.09.11. u 14:55.

  12. #12
    Član neon'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    30

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton povreda

    Pa, ako je povreda ovo desno od glave izgleda kao da je jedan prsljen polomljen.

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vlada 71'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Krusevac
    Postova
    461

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton povreda

    Pa, ako je povreda ovo desno od glave izgleda kao da je jedan prsljen polomljen.
    I ja se slazem bas se vidi da je slomljeno ###

  14. #14
    Član neon'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    30

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton povreda

    Nisam neki strucnjak, ali koliko znam to ce joj biti hendikep koji jedino hiruski(nisam 100% siguran da moze) moze da se izleci.

    Vec si pominjao da je pomerala deo tela koji je nize od te povrede, pa se slazem sa Igorom da nervni sistem nije prekinut.

    Zbog toga jedino ne verujem da ce pomerati deo oko povrede.


    Na rendgenu izgleda kao da je prsljen smrvljen, pa se plasim da ti sitni komadici prsljena ne ostete zmiju iznutra tj. verovatno su ostri i samim tim opasni.

  15. #15
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton povreda

    Prema ovim slikama ne moze da se vidi sta je tacno u pitanju.....Ne bih rekao da je prsljen slomljen, rekao bih da je malo dislociran, pa se zato vidi malo jacu senku, to je zbog preklapanja......stanje rebra isto ne moze da se vidi, a o muskulaturi stvar je jasna i na samoj zmiji. Predlazem ti da nista ne diras i da ne uzimas zmiju u ruke neko vreme, a posle bi bilo dobro da je pustas u kadu da pliva i to svaki dan po pola sata....

  16. #16
    Član KiriQ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    Podgorica
    Postova
    29

    Uobičajeno Re: Burmanski piton povreda

    Hvala Igore uradicu kako si rekao.. Zmija je danas kakila pa se nadam da su unutrasnji organi u redu malo vise pomjera zadnji dio. Naravno da zmiju ne vadim prebacio sam je u manji ter. kako se nebi mnogo kretala...

  17. #17
    Član KiriQ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    Podgorica
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton povreda

    Zmija se danas presvukla i posle pola sata-sat sam je uzeo da je stavim u kad da pliva kad sam krenuo da je spustim osjetio sam kako me steze oko ruke zadnjim krajem ne kao sto je radila prije povrede al je ipak stezala sto je dobro nadam se...

    (tek sad kad sam jos jednom procitao tvoj post Igore shvatih da nisam trebao danas da je stavljam da pliva vec da pustim da prodje neko vrijeme pa tek onda... sad se bas smorih.. moze li nesto gore da bude zbog toga sto sam je stavio da pliva danas? Plivala je nekih desetak minuta)

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja Zlopanja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    292

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton povreda

    Ma nek pliva, to samo moze da joj pomogne da ojaca i da popravi motoriku u koliko joj je bila ostecena.
    Ko hoce naci ce nacin.
    Ko nece, naci ce razlog!

  19. #19
    Član KiriQ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    Podgorica
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton povreda

    Preksinoc je jela konacno



  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vlada 71'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Krusevac
    Postova
    461

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton povreda

    Super samo napred

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •