Prikaz rezultata 1 do 2 od 2

Tema: zaba

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    padina
    Postova
    64

    Uobičajeno zaba

    Pozdrav. Ja bi Kupio Prvu zabu, ali neznam koja je najbolja za mene pa da pitam koje nisu otrovne koje se lako odrzavaju i tako to

  2. #2
    Član
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: zaba

    Ja bih ti preporucio africku kandzastu zabu.Nije otrovna a nije ni teska za odrzavanje,jako je zanimljiva i simpaticna zabica.Imao sam dva komada 2 komada i stvarno su super.
    A evo i nekoliko informacija o drzanju zabica.Ove zabe su potpuno akvaticne tako da im nije potrebna suva povrsina.Za dve ti treba akvarijum od 40l-50l a voda netreba da bude dublja od 30cm.Ali akvarijum mora da ima poklopac jer se moze desiti da zaba iskoci iz akvarijuma,osusi se i ugine.Za podlogu mozes da koristis sljunak ali izbegavaj sitan sljunak jer se moze desiti da ga zabice gutaju sa hranom.Bilo bi dobro da u akvarijum stavis sto vise mesta za sakrivanje i biljaka.Idealna temperatura je 22 stepena.Osvetljenje nije potrebno cak moze da bude i lose po zabice jer one u prirodi zive na mracnim mestima.Filtracija moze da se koristi pod uslovom da nije prejaka.Za hranjenje mozes da koristis osusene larve komaraca.
    Eto to su neke osnovne informacije o drzanju ovih zabica

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •