Prikaz rezultata 1 do 8 od 8

Tema: Oko L. gekona

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Miluttin'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    385

    Uobičajeno Oko L. gekona

    Malo mi je glupo al aj da pitam. Dosad sam drzao desetine gekona i takoreci znam sve o njima ali deslo mi se jedan peh koji je manje-vise redovan za Enigma morf. Kako su to uglavnom corave zivotinje (vide duplo i kratkovidi su) desava im se da ne vide gde su preskocili kozu sa jedenjem tokom presvlacenja te na kraju to otpadne samo i ostane ne pojedeno, a cesto je vidim kako seta beli poklopac na glavi. Kako Enigmica ima poseban tretman za pocetak cu izneti stanje u terarijumu kako ne bi ni vi nagadjali.
    1. mala ima humid shade koji je uvek lepo natopljen
    2. podloga je papirna od ubrusa kako joj nesto ne bi zavrsilo u ocima i kako bi lakse videla hranu
    3. ima suvo skloniste
    4. provedem dnevno po bar 15min sa njom pokusavajuci da je nahranim tako da je zagledam stalno
    5. ima "kadicu" prepunu vode itd


    E sad... Nakon poslednjeg presvlacenja nije joj se skinula cela koza sa glave (ispod donje vilice) ali ostalo je delovalo ok. Pocela je da zmuri na desno oko i kako sam je uzeo u ruke, kad je otvorila vidim da ima nesto belicasto unutra i lici na kozu. Tacnije deluje ko krmelj ili beli film preko oka koji se "tu i tamo pomeri". Na koju foru da to izvadim a da je ne povredim?
    Znam da to moze da izazove infekciju oka i gitno mi je da se to ne desi. Na stranim forumima sam video da je to kod njih "ko dobro jutro" ali niko ne daje resenje. Meni je jedini problem sto JA to bas lose dozivljavam.
    Neki savet?

    Hvala

    Ovo sam nasao:
    "...The second most important area to check is the eyes, nose and mouth area of your gecko. In general, the mouth and nose areas are one of the first areas they will shed, but you should still check to make sure of it. The eyes are a different area, particularly if your leopard gecko has already lost fingers or toes because of previous bad sheds. One of the first geckos I ever got had difficulties with shedding anything on his head because he had lost toes previously. As such, I almost always have to help remove the shed on his face, particularly around his eyes.

    If you don’t remove the shed surrounding the eyes, it can seize up the eyebrows, and hold the gecko’s eyes shut. You should see almost clear hoods around the gecko’s eyes, and that tends to mean that the gecko hasn’t shed the skin properly. With this kind of problem, I would again suggest a water bath, using your hands to drip water on the animals’ face, and then try thy q-tip solution first. If you are forced to use tweezers, try to hold the gecko’s face steady while you work; you won’t want to play with tweezers too close to your gecko’s eyes. Another important tip with this is to remove the shed in as large of chunks as you can manage, so starting by the ears or neck and pulling forward across the eyes is probably ideal....
    "

    Nema leba da joj guram pincetu u oko koje jedva da otvara...
    =MiluttiN=


  2. #2
    Član mmsl'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    kragujevac
    Postova
    78

    Uobičajeno Odg: Oko L. gekona

    evo kako sam ja resio slican problem, moja gekonka, dok je gutala fobasa, i dok se on koprcao da izbegne sigurnu smrt, upao joj je trunic iz podloge u oko... odmah je zatvorila oko i nije ga nikako otvarala. e sada, ja sam je izvadio, i uzeo stapic za usi, i njime izvadio. brat je drzao gekonku, sa obe ruke tako da joj je samo glava bila slobodna, ja sam jednom rukom polako joj otvorio oko sa dva prsta, samo drzis kapke da ne zatvori, a drugom rukom sam sa stapicemo polako i nezno bukvalno obrisao trunic, stapic sam prvo popario vrelom vodom da se sterilise, i sacekao malo da se ohladi, treba da bude mokra vetica stapica, da ne bi povredio oko gustera. i moras biti jako strpljiiv i nezan jer je jako delikatno mesto. kada to zavrsis, obavezno celo to mesto mlakom vodom umijes, da bi sve ostalo cisto, i ja mislim da nece biti frke, eto to ti je moj savet, pa ti probaj....
    ...sve sto vise upoznajem ljude, sve vise cenim zivotinje...

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Miluttin'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Oko L. gekona

    malo je tesko jer imam 11cm... probacu nekako, sam ne uspevam
    Smorio sam se!
    =MiluttiN=


  4. #4
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Oko L. gekona

    Slobodno nakvasi vaticu na štapiću za uši lagano to izbaci, njihove oči nisu toliko osetljive, a kožica koja je ostala sigurno ima početak negde na kapku samo se ne vidi jer je slepljena, pa kada to nakvasiš mlakom vodom moguće da ćeš lako da skineš i samo pincetom, naravno ne čačkajući mu oko ne to okolo na kapku.

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Miluttin'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Oko L. gekona

    Kimo, uspeo sam da izvadim to iz oka (nadam se sve) spric je odradio posao, a pincetom sam lagano izvadio kad je doslo na cosak oka. E sad imam novi problem. Izgleda je iritacija ucinila svoje, oko je inficirano, ima kompletno beli film preko oka i na jednom mestu je neka crvena tackica kao kapilar oko kojeg je malo gusca i deblja ta bela masa.
    Ono sto je pozitivno je da je gugi dosta cesto otvarao to oko ali me interesuje sta da joj nakapavam dok se ne sanira povreda. necu da izgubi vid na tom oku.

    POMAGAJTE HITNO!


    Hvala puno!
    =MiluttiN=


  6. #6
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Oko L. gekona

    Ne znam šta bi tačno mogao da staviš, mada uvek može da se ispere čajem od kamilice mislim da ne može da škodi, ali svakako sačekaj da ti neko javi ako je iskusan sa tim, ja nikada nisam imao takve probleme sa očima...

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Miluttin'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Oko L. gekona

    nasao sam nesto na netu i prilozena je slika maltene istog problema, probacu, pa izvestavam!
    =MiluttiN=


  8. #8
    Novajlija
    Datum registracije
    Oct 2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Oko L. gekona

    I ja imam isti problem, dali je neko uspeo da resi taj problem?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •