Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 35 od 35

Tema: Interesantan clanak u blicu

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno Odg: Interesantan clanak u blicu

    nadam se da ce biti jos mnogo reportaza kod terarista sa ovog foruma...tako bi mogli ubiti bar milioniti deo straha kod ljudi od gmizavaca.mada trebace ko sto rece nenad 20,ako ne i 200 godina da svi shvate da su i zmije kao sve druge zivotinje, i bolje naravno...dotle je dovoljno da ubedjujemo ljude oko sebe da nismo ludi i da mi zivimo kao sav drugi svet

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja Zlopanja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    292

    Uobičajeno Odg: Interesantan clanak u blicu

    Citat Prvobitno napisao NecrovoX Pogledaj post
    O ne! Ja imam dogu! Zbogom okrutni svete...
    Hahhaha pa cao, bilo nam je drago druziti se sa tobom. Smrc
    Salim se naravno, ja sam dugo imao pit bul -ove i prelepi, predobri i prepametni su psi. Nikad nikog nisu napali
    Neko je spomenuo bull terijere, ko ima? To mi je jos jedna ne ispunjena zelja
    Ko hoce naci ce nacin.
    Ko nece, naci ce razlog!

  3. #23
    Novajlija
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Stara Pazova
    Postova
    5

    Uobičajeno Odg: Interesantan clanak u blicu

    Pozdrav svima...
    U mom regionu je teraristika jako slabo zastupljena, skoro da je nema i kao neko ko ima 3 zmije (Getulu, BCC i kukuruznog) , smatra se vise nego cudakom.
    Mnogi drugari koji su se zakleli da mi kucni prag nece preci zato sto u sobi imam zmije, posle nekog vremena kad su dosli i videli koliko su te zmije mirne i vrhunske za hendlanje, cak i BCC koji ima 2.5 metra i prava je dobrica.
    Predrasude su cudo, tako da bi ljudi iz naseg okruzenja prihvatili cinjenicu da su zmije i ostale egzoticne zivotinje ljubimci kao i svaki drugi, mnogo ce jos vode da protece Dunavom...
    Popularnost ovog hobija, koji je za mene vise nego hobi, zavisi od nacina na koji predstave ljudi koji poseduju te zivotinje.
    Znam ranije dok sam imao samo kukuruznog koji je u to vreme imao 80 i koji cm, devojka ga se plasila kao da je Anakonda iz onog cuvenog filma.
    Vremenom se oslobodila tog straha i sad bez ikakvog problema sama iz terarijuma vadi zmije koje imam.
    Ali mnogi su i dalje ostali pri tome da sam puk'o kao petarda ali zaista nemam zivaca takvima da objasnjavas da to nije tako strasno kao sto izgleda...
    Zmije uglavnom povezuju sa otrovnicama koje mogu da ubiju ili Pitonima od nekoliko m, koji mogu da udave coveka, pa oduta proizilazi strah od zmija.

  4. #24
    Ljubitelj egzotičnih životinja Satyr'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    215

    Uobičajeno Odg: Interesantan clanak u blicu

    kolko puta si čuo priču da je nečiji rođak/sestrić/baba/deda/prijatelj/neprijatelj imao/la pitona koji je lepo živeo do jednog trenutka kada je počeo da se rasteže i onda je ta xxx osoba otišla do veterinara da pita šta mu je, a veterinar je rekao da zmija odmerava vlasnika u nadi da će da ga/je pojede??

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja chalabin32'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    172

    Uobičajeno Odg: Interesantan clanak u blicu

    hahah a stvarno ja mislim da je skoro svaka druga osoba kojoj sam pomenuo da imam zmije krenula da mi prica tu pricu

  6. #26
    Član $Daconi... :)'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: Interesantan clanak u blicu

    Citat Prvobitno napisao Satyr Pogledaj post
    kolko puta si čuo priču da je nečiji rođak/sestrić/baba/deda/prijatelj/neprijatelj imao/la pitona koji je lepo živeo do jednog trenutka kada je počeo da se rasteže i onda je ta xxx osoba otišla do veterinara da pita šta mu je, a veterinar je rekao da zmija odmerava vlasnika u nadi da će da ga/je pojede??
    xaxa!..ja barem jedno 100 puta.. koja glupost!
    $Daconi!

  7. #27
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Interesantan clanak u blicu

    A koliko puta ste culi price da je neko ispred zgrade video zmiju koja ima NAJMANJE 2m ili da je neko video poskoka kako skace iznad trave visoke pola metra na livadi?!

    P.S. Da ne govorim da se od poskokovog ujeda umire za par minuta
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vlada 71'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Krusevac
    Postova
    461

    Uobičajeno Odg: Interesantan clanak u blicu

    da je neko video poskoka kako skace iznad trave visoke pola metra na livadi?!
    Ovo sam cuo 1000 puta, a da piton odmerava vlasnika da ga pojede 1 000 000 puta .

  9. #29
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Re: Interesantan clanak u blicu

    mene najvise nervira kad neko lupi i ja pokusam da obljasnim da to nije bas tako, i onda svi koji bleje tu ubedjuju mene da jeste , da su videli, i na kraju ja ispadnem glup !
    zato se vise ne obazirem na takve price ... juce mi covek prica da je video zmiju koja ima bar cetiri metra, pre dva dana na livadi dok je kosio travu i kako je komsija slucajno ubijo istu takvu pre par dana, isto koseci travu ! i ja sam mu rekao:" da, da " i zavrsio konverzaciju inace bi me ubedjivali svi za stolom da ima zmija od 4 metra u srbiji i da su videli

  10. #30
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Interesantan clanak u blicu

    Da se i ja pridružim, i meni je muka od priče o zmijama koje odmeravaju u krevetu svog vlasnika. I uvek je ista priča, čovek otišao kod veterinara, i veterinar mu to rekao Ali moja najneomiljenija priča je o ljudima koji pričaju sa zmijama, odnosno ih dozivaju. To sam imao priliku najviše puta da čujem. Pre neki dan baš ponovo. Drevni rođak iz sela koji je znao da doziva zmije. Čak i na ovom forumu je par članova branilo taj stav. Neki razumniji ljudi te pitaju da li je to moguće, i kad im objasniš da nije, oni promene mišljenje, ali neki ne odustaju. Treća priča su smukovi koji sisaju kravi mleko, i kao četvrta priča su zmije od 4m debele kao ruka Stepski smuk može da dostigne praktično 3m, ali se tako veliki primerci ekstremno retko viđaju. Ja kod nas u prirodi nikad nisam video smuka većeg od 180-190cm.

  11. #31
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Interesantan clanak u blicu

    To sto ti ne znaš da ih nađeš...

    Ima ovih tema dosta, većina u kafiću. Narodne priče i tako ti naslovi. Mogao bi da sve to spojiš i da stavimo negde da stoji malo vidljivije. Stalno se ponavlja pa da mogu ljudi da čitaju i stare postove.
    Potpis u pripremi!

  12. #32
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Interesantan clanak u blicu

    Kad budem imao vrema, zašto da ne. A što se tiče nalaženja, što veća zmija, to je uočljivija, to više privlači pažnju, i lakša je meta. Naravno, prost čovek smatra da velika zmija mora biti opasna zmija.

  13. #33
    Ljubitelj egzotičnih životinja Boogi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Crvenka
    Postova
    218

    Uobičajeno Odg: Interesantan clanak u blicu

    Ja sa takvim ljudima uopste ne ulazim u raspravu,jer su to za mene pomalo ograniceni ljudi koji ne zele ni da cuju nesto sto imas da im kazes o toj zmiji vec samo teraju po svojoj nekoj prici Susretao sam se sa raznim tzv ,,babskim,, pricama o zmijama,sve su i te kako glupe...

  14. #34
    Ljubitelj egzotičnih životinja patak'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    253

    Uobičajeno Odg: Interesantan clanak u blicu

    e stvarno, i meni je pun k.... takvih ogranicenih ljudi...
    stvarno treba da napravite posebnu temu u kojoj cemo pisati samo o takvim glupostima sto cujemo od obicnih smrtnika, i treba da bude sticky tema, pa i ako slucajno dodje na forum neki zalutali ograniceni smrtnik, nek vidi odma da je ustvari retardiran

  15. #35
    Ljubitelj egzotičnih životinja Reptile Whisperer'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Sombor
    Postova
    193

    Uobičajeno Odg: Interesantan clanak u blicu

    Ja jos znam kada sam drzao zmiju i onda hoce neko da vidi kako je hranim , i ja sada uzmem ubacim joj hrcka i onda kada ga piton uhvati i obmota onda pocne kukanje : " Jaoo , jadan hrcak , kako ti ga nije zaoo , vidi kako je malii i sladak bio !" Samo sto mi ne pocnu plakat ... Ja ono : " Pa sta da radim kad je piton gladan " .

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •