Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 29

Tema: odrzavanje hrcaka

  1. #1
    Član batica'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno odrzavanje hrcaka

    Imam sirijskog hrcka vec 2 i po godine, nikada nisam imao problema sa njom. Redovno cistim terarijum i hranim je. Samo me zanima da li ima nesto posebno sto bih trebalo da zanm da bi joj bilo ugodnije? Hvala unapred

  2. #2
    Član
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    padina
    Postova
    64

    Uobičajeno Odg: odrzavanje hrcaka

    u cemu ih drzis. ako ih drzis u kavezu. Ja bih kupio onako dasta veliki. terarijum recim0 80x50x40i stavio bih taj kavez u ter da moze da se penja i te strvari. i da/ nebi smelo da bude do vrha tera. posto bi ti izasao. ako imas neko pitanje. SLOBODNO KAZI!

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja TheMaki'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: odrzavanje hrcaka

    Ja imam patuljaste hrckove, ali znam i sa velikim tako da bi moja preporuka bila da ih stavis u terarijum, i da uzmes neki tocak ako su veliki (malima ume da ode cuka od toga), ili neke tunelice imaju da se kupe. Ja mojima stavim rolnu od folije i oni tu vole da se igraju vise nego bilo gde, a kupila sam im igracaka po radnjama kojima nisu bas bili odusevljeni Ko dete kad mu kupis neku fensi igracku i platis djavo ipo, a ono se igra sa kutijom

  4. #4
    Član batica'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: odrzavanje hrcaka

    Da, drzim je u terarijum i jos sam ubacio stari kavez da bi se pentrala a gajbu sam joj napravio od pola kutije za cipele...A sto se tice tocka, to sam imao dok je bila mala, pa kada je malo ostarila, vise ga nije ni koristila, tako da sam ga izvadio iz terarijuma.
    I da, malo sam je podsisao, posto je bas bila zarasla i lepila se piljevina po njoj. Kada sam to uradio primetio sam 2 skoro simetricne crne tacke u predelu zadnjice. Mislio sam da je krpelj, ali ga nisam video... Zvao sam lika iz pet sopa, i rekao mi je da to nije nista... Pa ako neko nesto zna o tome, neka mijavi

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: odrzavanje hrcaka

    Te dve tacke su mirisne zlezde. One se normalno nalaze kod hrcaka, narocito kod muzjaka. Dakle to je normalno. Medjutim one mogu i da budu povecane kada se obicno radi o tumorima i to najcesce malignim.

  6. #6
    Član batica'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: odrzavanje hrcaka

    Hvala svima na pomoci U koliko ima jos nekih zanimljivosti o hrccima, slobodno javite

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Stiv'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    133

    Uobičajeno Odg: odrzavanje hrcaka

    ne znam da li si znao ali sirijski hrckovi zive oko 3 godine, naravno postoje i izuzeci...

  8. #8
    Član batica'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: odrzavanje hrcaka

    Da znao sam to, hvala inace

  9. #9
    Član batica'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: odrzavanje hrcaka

    Ponekad se mom hrcku zatvori oko... Predpostavljam da je od promaje. Javite mi ako imate neki savet za to.

  10. #10
    Član
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    39

    Uobičajeno Odg: odrzavanje hrcaka

    Citat Prvobitno napisao batica Pogledaj post
    Ponekad se mom hrcku zatvori oko... Predpostavljam da je od promaje. Javite mi ako imate neki savet za to.
    skloni ga od promaje jednostavno, ako mu se to vise ne pojavi znas sifurno da je od promaje

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja TheMaki'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: odrzavanje hrcaka

    Ne mogu da garantujem, ali ne verujem da je od promaje ako je u staklenom terarijumu.
    Mojoj Ljubici se desilo, bila je iscrpljena od cetri porodjaja od koga su dva bila sa komplikacijom i vodili je na indukciju porodjaja (= otiso imunitet, tvom mozda od neceg drugog ako je to to) i oko joj je bilo zatvoreno, kad se otvori vidi se skrama, a okolo crveno. Dala sam joj deksametazon neomicin kapi za ljude koje je neko ovde rekao da je stavljao agami i problem je bio kao rukom odnesen. Onda sam joj dala jos par dana ako je ostalo nesto da ne dobije rezistenciju na antibiotike.
    Ovo sam ja radila na crveno oko sa skramom, inace najbolje da odes kod veta, i ako je to opet najbolje idi kod veta
    Biologically speaking, if something bites you, it is more likely to be female - Desmond Morris

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja TheMaki'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: odrzavanje hrcaka

    Ja imam patuljastog hrcka starog jedno 9 meseci koji je stvarno predebeo. Ne znam sta da mu radim, i da li je pametno da ga bacam na rigorozne dijete, niti kako da mu dam da vezba, znam samo da mi je prosli bio isto tako debeo i da je umro za manje od godinu ipo dana od infekcije, pa ne zelim da se to i ovom sad desi. Ovaj sad je muzjak, uvek je bio krupniji ali to su bili misici, sad se bas oseti salo, povelik sloj, poceo je da spava ko ker opruzen jer ne moze da namesti slojeve stomaka kad proba da se savije.
    Biologically speaking, if something bites you, it is more likely to be female - Desmond Morris

  13. #13
    Član
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    srbobran
    Postova
    26

    Uobičajeno Odg: odrzavanje hrcaka

    ja ti garantujem ,smanji mu malo ishranu i stavi mu tocak......bavim se hrckovima oko punih 5 godina......

  14. #14
    Član batica'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: odrzavanje hrcaka

    I ja da sam na tvom mestu stavio bih mu tocak, mada ne znam da li bi hteo da trci po njemu ako se ulenjio... Hrani ga mozda malo vise povrcem i vocem, i vidi da mu iz hrane za hrcke izbacis one zelene kolutice (u koliko ih imas) jer je to koncentrat. Hranu mu stavljaj na malo nepristupacnija mesto (tipa na vrh kaveze u terarijumu itd...) napravi mu neke prepreke koje ce morati da prelazi kako bi dosao do hrane.

    I naravno, smanji mu ishranu. Hrcci imaju naviku da u svoju jazbinu uvuku mnogo vise hrane neko sto im je potrebno (verovao ili ne, nekada im u jazbini u divljni bude i po 30ak kilograma hrane...) pa ako joj nemaju nasta da potrose kalorije mogu da se ugoje. Setaj ga sto cesce, ja mog setam skoro svako vece, pozatvaram vrata u gajbi da ne bi mogao negde da se zavuce ( ili mu kupi loptu za hrcke).

    ,,malo" sam preterao sa hranom koju cuva u jazbini, ipak je oko 8, eventualno do 10 kilograma xD

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja TheMaki'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: odrzavanje hrcaka

    Mislim da cu mu kupiti onda loptu za pilates tocak i zabudziti mu hranu iza sedam brda i mora. Nema zelene kolutice, sve je ono zrnevlje, kukuruz, soja, kornfleks, zitarice i to
    Biologically speaking, if something bites you, it is more likely to be female - Desmond Morris

  16. #16
    Član batica'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: odrzavanje hrcaka

    E to je zdrava hrana. Ja sam mog hrcka u pocetku iskljucivo hranio tim zelenim koluticima, za koje sam tek kasnije saznao da su koncentrat, i od jednom je narastao... Tako da sam mu te kolutice smanjio na minimum, i ukljucio u ishranu zrnevlje i td. Ako voli da jede, a izgleda da voli, iskoristi hranu kako bi smrsao, tj. aktiviraj ga da je trazi (iza sedam brda i sedam mora...) Nadam se da ce ti ovo pomoci

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: odrzavanje hrcaka

    I zitarice mogu da izazovu gojaznost. Pretpostavljam da hranu kupujes u pet shopu i da je to kombinacija razlicitog zrnevlja. Medjutim tu ima jedna caka. U tom miksu semenki ima i suncokreta, a neki miksevi sadrze i kikiriki. Te dve biljke uticu na pojavu gojaznosti, diabetesa a takodje i hipokalcemije jer su siromasne kalcijumom. Dakle kada ga hranis gledaj da drugo zrnevlje bude u prednosti nad suncokretom. I naravno sto vise fizicke aktivnosti.

  18. #18
    Član Natasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    13

    Uobičajeno Odg: odrzavanje hrcaka

    Pre neki dan sam kupila sirijskog hrcka,lep je, zivahan,koristi svoj tocak,jede ali nisam primetila da pije vodu. Pojilica stoji netaknuta. Sta da radim? Ne verujem da ne ume da je koristi jer i u terarijumu u kojem je bio u prodavnici,bila je takva pojilica.

  19. #19
    Član barakuda'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    around
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: odrzavanje hrcaka

    ^ Moguce je da je zacepljena pojilica. Probaj da stisnes da krene voda kroz pipetu

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja TheMaki'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: odrzavanje hrcaka

    ja bih mu stavila neki cep od tegle ili nesto, tako ja mojima stalno dajem vodu ujutro, a kad je toplo i uvece.
    Biologically speaking, if something bites you, it is more likely to be female - Desmond Morris

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •