Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 42

Tema: Pomoc oko odobira zmije

  1. #21
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko odobira zmije

    Imaj u vidu da većina svih tih zmija živi više od jedne decenije, s toga nije nikako dobra ideja je uzeti kao projekat za školu. Ko će da brine o njoj kada ti završiš školu? Ko će brinuti o njoj dok je raspust? Ko i gde ćete joj nabavljati hranu?
    Nastavnik prvi treba da vam objasni ove stvari i razjasni zašto to nije najbolja ideja.




  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja Miluttin'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko odobira zmije

    Iskreno, meni je vise glupo ovo na temu "ne znam sta da uzmem, pomozite mi" jer ocito da:
    1. Nemas svoj ukus,
    2. Da ne znas ni sta ti se svidja
    3. Da si video da neko ima i da bi sad ti da ispadnes "cool pred ekipom"
    4. Da nisi procitao ni slovo o ijednoj od vrsta,
    5. Da ne znas sta koja iziskuje i dal uopste to mozes da obezbedis
    6. Da li mozes da priutis (osim cene zivotinja, zaboravljas da se to i hrani ponekad)
    7. Da si mozda mlad i neiskusan i da ti 99% roditelji ne daju saglasnost
    8. Jos mnogo sitnih ali bitnih stvari zbog kojih posle mi ispadamo mentoli, sektasi i jos ko zna sta.

    Voleo bi da se ovakvi saveti stave u posebnu rubriku "Pre nego sto kupim ista..." pa da stvarno pomognemo buducim vlasnicima i mucenim zivotinjama. Po meni je mnogo lepa stvar imati egzoticnu zivotinju. To kazem ja koji sam u kuci imao u isto vreme i psa i papagaja i 15 gekona i bradatu agamu. Svaka trazi svoje, a to je uvek DEO TEBE, TVOG VREMENA I LJUBAVI.
    Ukoliko ne mozete ili nemate uslova da date bar jednu od tih stvari, nemojte ni ulaziti u pricu.
    Ovom decku bi preporucio da saceka jos dve - tri godine pa nek dodje da se druzimo.
    =MiluttiN=


  3. #23
    Ljubitelj egzotičnih životinja chalabin32'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    172

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko odobira zmije

    bash sam i pomislio da je sacha sigurno neko dete jel mi je bilo neverovatno da neko postavlja ovakva pitanja svuda po forumu,e sad mi je vec sve jasnije..
    Poslednji izmenio chalabin32; 19.09.11. u 02:14.

  4. #24
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko odobira zmije

    Možda je još dete ali ne treba zbog toga odmah svi da ga napadamo. Bilo bi bolje da je zaluđen igricama kao i svako drugo dete? Pitao je, ne moramo odmah da ga teramo. A ako nekome smeta što on pita neka iskulira i ne odgovara, svi smo mi svojevremeno imali glupa pitanja.
    Samo se ti interesuj sacha, pitaj pa će ti već neko odgovoriti ko ne smatra da je ovaj forum samo za "zrele" terariste.
    Samo nemoj baš postavljati gomilu sličnih tema
    I čitaj po netu, naćeš i tamo pregršt informacija, a za kupovinu životinje još malo sačekaj. Vidi sa roditeljima šta oni misle o tome... Samo opušteno!




  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vlada 71'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Krusevac
    Postova
    461

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko odobira zmije

    I ja se slazem,da ne treba zuriti,nego polako.I moj klinac je sve hteo odjednom,ali posle je video da bi pogresio.Prema tome,naj vaznije je da citas o svakoj ponaosob.Pozz.

  6. #26
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko odobira zmije

    Citat Prvobitno napisao NecrovoX Pogledaj post
    Samo nemoj baš postavljati gomilu sličnih tema
    I čitaj po netu, naćeš i tamo pregršt informacija, a za kupovinu životinje još malo sačekaj. Vidi sa roditeljima šta oni misle o tome... Samo opušteno!
    To isto smo i mi ostali mislili. Na forumu smo više puta imali slučajeve dece koja svaki dan žele da kupe drugu životinju i pitaju nas šta da uzmu. Kad kupe tu životinju, ako to uopšte urade, a najčešće ne, često se desi da vrlo brzo izgube interesovanje, pa je zapuste. Ok, skupe oni 35e za bradatu agamu. A gde su terarijum, uv lampa, hrana, suplementi? Za to se nema obično, roditelji neće da im obezbede. Na žalost, češći su ovakvi slučajevi kad su deca u pitanju, nego oni obrnuti, gde vode dobro računa o životinji. E, zato ljudi "napadaju" ovakve članove. Nije njih niko gurao od teraristike. Nek se strpe malo, nismo ni mi ostali sa 13 godina imali sve životinje koje smo hteli.

  7. #27
    Član neon'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    30

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko odobira zmije

    Pa, ja takodje imam 13 godina i tacno znam sta bih uzeo za prvog gustera.

    Imam pare i za njega i za sve potrepstine, a ne zurim.

    Mogao sam ja da uzmem viper gecko-e od kima i pre 2 meseca zajedno sa potrepstinama, ali mi je najvaznije da terarijum izgleda prirodno, sto je tesko jer necu pozadinu od stiropora nego pravo kamenje.

    Samo hocu da ti kazem da ne zuris sa odlukom i da lepo sednes pogledas kojoj ,,zivuljki,, bi mogao da pruzis najpotrebnije uslove, da ti se svidja i to je to.....

  8. #28
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko odobira zmije

    Citat Prvobitno napisao neon Pogledaj post
    Pa, ja takodje imam 13 godina i tacno znam sta bih uzeo za prvog gustera.

    Imam pare i za njega i za sve potrepstine, a ne zurim.

    Mogao sam ja da uzmem viper gecko-e od kima i pre 2 meseca zajedno sa potrepstinama, ali mi je najvaznije da terarijum izgleda prirodno, sto je tesko jer necu pozadinu od stiropora nego pravo kamenje.

    Samo hocu da ti kazem da ne zuris sa odlukom i da lepo sednes pogledas kojoj ,,zivuljki,, bi mogao da pruzis najpotrebnije uslove, da ti se svidja i to je to.....
    Šteta što više tvojih vršnjaka ne razmišlja na ovaj način Svaka čast.

  9. #29
    Ljubitelj egzotičnih životinja jovanbabic'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko odobira zmije

    Citat Prvobitno napisao neon Pogledaj post
    Pa, ja takodje imam 13 godina i tacno znam sta bih uzeo za prvog gustera.

    Imam pare i za njega i za sve potrepstine, a ne zurim.

    Mogao sam ja da uzmem viper gecko-e od kima i pre 2 meseca zajedno sa potrepstinama, ali mi je najvaznije da terarijum izgleda prirodno, sto je tesko jer necu pozadinu od stiropora nego pravo kamenje.

    Samo hocu da ti kazem da ne zuris sa odlukom i da lepo sednes pogledas kojoj ,,zivuljki,, bi mogao da pruzis najpotrebnije uslove, da ti se svidja i to je to.....
    Svaka cast!

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja Graciotello'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Glogonj kod Panceva
    Postova
    201

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko odobira zmije

    Svaka cast neon tako treba I ja imam 13 god, inace

  11. #31
    Član neon'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    30

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko odobira zmije

    Hvala, ali ja ipak mislim da ne bi trebalo da mi cestitate sad nego kada budem zavrsio terarijum

  12. #32
    Član
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    padina
    Postova
    64

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko odobira zmije

    izvinite, ljudi, mislim da necu vise posecivati forum na nekih 2-3 nedelju dana, posto mi je ovo bilo nekako . pa zato. cao. i NecrovoX hvala, i jos samo ovo, ja nisam 100% najbolji u teraristici, ali me zanimaju sve ove zivotinje pa zato pitam, posto bih sve od ovog nabavio, i Miluttine citao som o zivotinjama, i bas mene briga sta ce drugi da misle dal bi ja ispao cool ili ne, boli me uvo dal im je zmija cool ili ne, i kao prvo stosi ti postavio ''nemas svoj ukus'' ja nisam uopste pitao za izgled, ja sam pitao sta je bolje za pocetnika, i to je to, tako da cao.
    I ja nehranim zivotinje samo ponekad, ja ih redovno hranim , a i pare imam, i zamolio bi te da se vise tako jako odvratno se obracas, posto ovaj forum nije napravljen takvom namerom(odvratnom) bar ja tako mislim.

  13. #33
    Ljubitelj egzotičnih životinja TheMaki'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko odobira zmije

    neon, zaista svaka cast a sascha bez upustanja u diskusiju ko je u pravu a ko ne, zanima me samo koji ce ti zmija za skolu? mi smo u osnovnoj imali ribice, u gimnaziji nista zivo ali kompote od morskih zvezda do fetusa. Kao biolog ne kazem da ne bi bilo bolje za decu da imaju zive zivotinje da se bolje upoznaju sa njohovim nacinom zivota bla bla, ali o tome bi trebao da razmislja profesor, a ne ucenici...
    Biologically speaking, if something bites you, it is more likely to be female - Desmond Morris

  14. #34
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko odobira zmije

    Još je gore ako o tome razmišlja profesor. Letos sam video klinca na Avali koji je nosio punu kanticu zidnih guštera. Rekla mu je profesorka biologije da ih donese u školu. I, sad, šta zna dete da li je to ok, profesorka je ta koja je kriva.

  15. #35
    Ljubitelj egzotičnih životinja TheMaki'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko odobira zmije

    To se slazem. Ako je trazila punu kanticu, verovatno treba za disekciju a apropo toga:
    (1) zidni gusteri su zasticena vrsta i nije fora da u svakoj skoli 60 dece godisnje razvlace creva 60 zidnih gustera
    (2) vecinu dece to ne zanima, i zasto silovati decu jer nece se svi baviti time u zivotu, i ne treba ih terati da to rade ako ih ne zanima.
    znaci, mucenje i za decu i za gustere. za cije babe zdravlje?
    Poslednji izmenio TheMaki; 27.09.11. u 14:22.
    Biologically speaking, if something bites you, it is more likely to be female - Desmond Morris

  16. #36
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko odobira zmije

    Mislim da im nisu trebali za disekciju. Nego ono kao da deca vide guštere U kantici je bilo oko 10 primeraka. A što se tiče zaštićenih vrsta, koliko ja znam, zidni gušter nije zaštićen, osim ukoliko ga nisu od skoro zaštitili. To je naš najčešći gušter, ima ga svuda. I nije usko vezan za zidove. Može se naći na raznim staništima, na livadama, u šumama, kamenjarima i slično.

  17. #37
    Ljubitelj egzotičnih životinja TheMaki'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko odobira zmije

    onda je moj fejl. nama su na terenu rekli da su sve zmije i gusteri zasticeni i da kad ih pogledamo da ih pustimo, ali verovatno da u sumi ni nema zidnih gustera enivej, ni zmije ni gusteri mi se ne cine kao ''ljubimci'' za osnovnu skolu
    Biologically speaking, if something bites you, it is more likely to be female - Desmond Morris

  18. #38
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko odobira zmije

    Zaštićeno je sve od reptila, osim P.muralisa, obe vrste zelembaća prisutne kod nas i livadskog guštera Lacerta agilisa. Kad se sete ovih vrsta, možda će i njih staviti na spisak.

  19. #39
    Ljubitelj egzotičnih životinja Miluttin'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko odobira zmije

    Citat Prvobitno napisao sascha Pogledaj post
    izvinite, ljudi, mislim da necu vise posecivati forum na nekih 2-3 nedelju dana, posto mi je ovo bilo nekako . pa zato. cao. i NecrovoX hvala, i jos samo ovo, ja nisam 100% najbolji u teraristici, ali me zanimaju sve ove zivotinje pa zato pitam, posto bih sve od ovog nabavio, i Miluttine citao som o zivotinjama, i bas mene briga sta ce drugi da misle dal bi ja ispao cool ili ne, boli me uvo dal im je zmija cool ili ne, i kao prvo stosi ti postavio ''nemas svoj ukus'' ja nisam uopste pitao za izgled, ja sam pitao sta je bolje za pocetnika, i to je to, tako da cao.
    I ja nehranim zivotinje samo ponekad, ja ih redovno hranim , a i pare imam, i zamolio bi te da se vise tako jako odvratno se obracas, posto ovaj forum nije napravljen takvom namerom(odvratnom) bar ja tako mislim.
    Slusaj decko, ovde si dobrodosao ali ako trazis pomoc dopusti da ti se pomogne. Nama malo tvoje informacije deluju konfuzno, a i nastup ti je pomalo sarlatanski. Deluje, napominjem deluje, ko da si se samo registrovao i lupio post. Nemoj da shvatis nista licno, mnogo je takvih bilo do sad, sto opet ne znaci da si i ti. Prelistaj forum, videces da su bili ljudi sa po 3 posta i nestali. Mozda jednog dana ti budes vodio glavnu rec ovde i nama budes davao packe.
    Desavalo se vec da dete kupi zivotinju i da posle dve nedelje zovu mama ili tata da je vrate jer se mali(a) izigrao sa njom ili je guster aktivan samo nocu pa ga odvraca od skole.
    Da se ja pitam svaka kuca bi trebala da ima po jednog reptilcica al to je daleko off-topic.
    Da si ti nama ziv i zdrav, a za zivuljku cemo nekako pomoci.
    =MiluttiN=


  20. #40
    Član vukovarac'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    Lokacija
    Vukovar
    Postova
    30

    Uobičajeno Odg: Pomoc oko odobira zmije

    Citat Prvobitno napisao Miluttin Pogledaj post
    Slusaj decko, ovde si dobrodosao ali ako trazis pomoc dopusti da ti se pomogne. Nama malo tvoje informacije deluju konfuzno, a i nastup ti je pomalo sarlatanski. Deluje, napominjem deluje, ko da si se samo registrovao i lupio post. Nemoj da shvatis nista licno, mnogo je takvih bilo do sad, sto opet ne znaci da si i ti. Prelistaj forum, videces da su bili ljudi sa po 3 posta i nestali. Mozda jednog dana ti budes vodio glavnu rec ovde i nama budes davao packe.
    Desavalo se vec da dete kupi zivotinju i da posle dve nedelje zovu mama ili tata da je vrate jer se mali(a) izigrao sa njom ili je guster aktivan samo nocu pa ga odvraca od skole.
    Da se ja pitam svaka kuca bi trebala da ima po jednog reptilcica al to je daleko off-topic.
    Da si ti nama ziv i zdrav, a za zivuljku cemo nekako pomoci.
    Slazem se sa tobom u potpunosti, prije nekih 10 godina, kad sam imao godina kao on 13... jel imao sam iguanu, papagaje, zamorce .... da ne nabrajam sada, brinuo sam se o njima, ali i previse. Do tada sam bio odlican u skoli i onda je nastupilo razocarenje za starce.... Nisam znao podjeliti vrijeme za skolu i za njih Tako da se slazem sa svakim slovom Miluttina Kad malo narastes pocni razmisljati.... Samo da dodam jos nesto sto se tice tih godina... htio sam trenirati nogomet, tenis, kosarku, htio sam gustera, devu , krokodila i neznam ni ja sta .. sve to bude zanimljivo 10 dana ... pa prestane. Cast izuzetcima

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •