Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 24

Tema: Kosuljice

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Kosuljice

    Sta radite sa kosuljicama tarantula?
    Ja sam probao od Geniculate da "prepariram" kosuljicu, ali za zadnjicu nisam mogao naci nista taman da ubacim pa izgleda cudno...a jos i onako bez dlaka izgleda ruznjikavo... :/

    A hteo sam i da cuvam sve kosuljice, da poredjam od najmanje ka najvecoj, ali je vecina kosuljica ostalo bez nogu, iznervirao sam se i bacio sve...sad cu samo po neku vecu da prelakiram i poklonim nekome napolju, mozda...
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Kosuljice

    Ej nzm kako vi čuvate, ja sam košuljice od svoje T stavio u plastičnu kutiju i uopšte ih ne diram, tako da im za sad ništa ne fali... Ali u pitanju su male košuljice (geniculata od 2cm do 5cm).. E sad kad bude veća planiram da ih nekako očuvam, što Muffy kaže prepariram, pa ako neko ima tehniku, iskustvo i slično neka to podeli sa nama

  3. #3
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Kosuljice

    Ja sam kosuljicu od 17cm od geniculate samo zalepio za papir jos pre godinu dana i za sada joj nista ne fali... A ostale kosuljice cuvam(one vece) u jednoj kutiji, ne znam ni ja zasto!

  4. #4
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Kosuljice

    A da li je moguće, dok je košuljica još sveža, da se nečim napuni abdomen? i da to izgleda kako da je T živa? Jel to uspeo neko?

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja jovanbabic'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: Kosuljice

    To je nemoguce, bar do sada
    Poslednji izmenio marko; 19.09.11. u 20:42.

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Kosuljice

    Citat Prvobitno napisao darkomarkovic21 Pogledaj post
    A da li je moguće, dok je košuljica još sveža, da se nečim napuni abdomen? i da to izgleda kako da je T živa? Jel to uspeo neko?
    Ma moze sigurno, ja da sam nasao neku kuglicu odgovarajuce velicine popunio bih abdomen i izgledala bi k'o prava...ovako sam samo zbrljavio nesto na brzaka i lose je ispalo zato sto sam ubacio u abdomen neku malu vodenu kuglicu za cvece i smao poprskao lakom za kosu...ali spremicu se za sledece presvlacenje i napravicu da izgleda dobro...

    Ne znam kako vama te kosuljice ostanu citave, moje nekako uvek puknu, uglavnom noge...mozda zato sto se desi da ih promaja pomeri pa udare u nesto, ne znam... :/

    Citat Prvobitno napisao jovanbabic Pogledaj post
    To je nemoguce, bar do sada
    Zasto mislis da je nemoguce?
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  7. #7
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Kosuljice

    Citat Prvobitno napisao Muffy Pogledaj post
    Sta radite sa kosuljicama tarantula?
    Ovo:



    mada neke sprovedem do kante za otpatke ako me mrzi da otvorim onu kutiju.
    There's no place like 127.0.0.1

  8. #8
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Kosuljice

    Ja svoje bacam samo kad ih upropastim pokusavajuci da je rasirim i pronadjem spermateku, ako se vec osusila pa pukne...

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Kosuljice

    Au, Marko, dobra kolekcija...
    Kako ti ne puknu te kosuljice? Ja ih drzim isto tako i uvek pukne po neki deo...

    @Loshme

    Pa kad ih umocis u vodu one se smeksaju isto kao da si ih uzeo tek nakon presvlacenja...
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  10. #10
    Član Nikol'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2011
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    42

    Uobičajeno Odg: Kosuljice

    Ja moje drzim na stiroporu zakacene iglicom

  11. #11
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Kosuljice

    Citat Prvobitno napisao marko Pogledaj post
    Ovo:



    mada neke sprovedem do kante za otpatke ako me mrzi da otvorim onu kutiju.
    Znači zapanjen sam! Kolko moćno j b t! Respect!

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Zlopanja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    292

    Uobičajeno Odg: Kosuljice

    Ja uglavnom bacim odmah, samo sam jednom cuvao i bila mi je cela dok mi nije dosadila. Samo sam sa dve kapi super lepka je bio zalepio za poklopac tera pa je izgledalo kao da je T izasla
    Ko hoce naci ce nacin.
    Ko nece, naci ce razlog!

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja yowandbm'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Vrsac
    Postova
    178

    Uobičajeno Odg: Kosuljice

    Najbolje vreme za prepariranje je čim se presvuče dok je košuljica u tom stanju..svako kasnije razmekšavanje retko uspe a da na nešto liči. Problem je što se abdomen uvek jako iscepa i mnogo je zeznuto da se oblikuje kako treba. Uglavnom se u njega stavlja vata natopljena alkoholom (ja mislim). Ima ovde dosta ljudi koji prepariraju velike insekte, ista je procedura i sa tarantulama sigurno. I da, preparirajte sa rukavicama, jer dlačice se jedva speru sa ruku posle.
    "The mystery of the beginning of all things is insoluble by us; and I for one must be content to remain an agnostic." Charles Darwin

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Kosuljice

    Citat Prvobitno napisao yowandbm Pogledaj post
    Najbolje vreme za prepariranje je čim se presvuče dok je košuljica u tom stanju..svako kasnije razmekšavanje retko uspe a da na nešto liči. Problem je što se abdomen uvek jako iscepa i mnogo je zeznuto da se oblikuje kako treba. Uglavnom se u njega stavlja vata natopljena alkoholom (ja mislim). Ima ovde dosta ljudi koji prepariraju velike insekte, ista je procedura i sa tarantulama sigurno. I da, preparirajte sa rukavicama, jer dlačice se jedva speru sa ruku posle.
    Ih, da sam znao to za vaticu ranije...ja mento nisam mogao naci nista i uzmem one kuglice sto se povecaju kad ih potopis u vodu, mislio sma da prelakiram i da kuglica nestane, a abdomen da ostane kako je bio...ali sam se zeznuo, smanjio se se i abdomen... :/

    Inace, kosuljica je oko 10cm i nije bilo tesko lepo okruziti tu kuglicu, ali mislim da ce sledeca kosuljica biti mnogo tvrdja i bolja za prepariranje...

    @Zlopanja

    Hahaha, dobra ideja, to cu i ja da uradim...video sam kod nekog na forumu kad je stavljao slike tera, kosuljica je stojala ispred terrarijuma pa je neko pomislio da je prava T, tad sam dobio ideju za prepariranje...
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja biljanski'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Subotica Srbija
    Postova
    109

    Uobičajeno Odg: Kosuljice

    Jednom sam odneo kosuljicu u skolu, i bilo je prilicno interesantno neki cak nisu shvatili ni da nije pauk vec samo kosuljica :P

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja TheMaki'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: Kosuljice

    Ja zasad imam samo jednu, od moje cyaneo L1/L2 i odvalila joj se jedna noga drzim u kutijici ko kosu od deteta sa krstenja
    @marko svaka cast na kolekciji!
    Kad smo vec kod kosuljica i trazenja spermateka, da li je tacno da treba cekati bar 12 h kad se presvuce pauk da mu se uzme kosuljica? Citala sam i to, a i da treba uzeti odmah jer oce da je izjede
    Sto se tice omeksavanja, za insekte sam cula za metodu potapanja u rastvor sirceta i vode, ali iskreno nikad nisam probala.
    Ja uglavnom bacim odmah, samo sam jednom cuvao i bila mi je cela dok mi nije dosadila. Samo sam sa dve kapi super lepka je bio zalepio za poklopac tera pa je izgledalo kao da je T izasla
    ovu ideju cu ti ukrasti, moram to da nabudzim na ter kad poraste
    Poslednji izmenio TheMaki; 23.09.11. u 20:34.
    Biologically speaking, if something bites you, it is more likely to be female - Desmond Morris

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Zlopanja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    292

    Uobičajeno Odg: Kosuljice

    Ma samo kradi
    T nikad ne jede kosuljicu ali se uzima kasnije zbog toga da se ne stresira pauk. Mozes u sustini i odmah kad se ispravi na noge ali pazljivo da ga ne povredis jer je tad jako ranjiv
    Ko hoce naci ce nacin.
    Ko nece, naci ce razlog!

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja TheMaki'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: Kosuljice

    naravno, prosli put sam sacekala da se udalji dovoljno da ne cackam T i da joj ne tresem po mrezi
    Biologically speaking, if something bites you, it is more likely to be female - Desmond Morris

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja yowandbm'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Vrsac
    Postova
    178

    Uobičajeno Odg: Kosuljice

    ma neće ništa da joj bude, samo uhvatiš košuljicu pincetom, on se malo trzne ti je izvučeš...niko povređen. Neće da mu škodi malo stresa, ionako mu je monoton život
    "The mystery of the beginning of all things is insoluble by us; and I for one must be content to remain an agnostic." Charles Darwin

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja TheMaki'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: Kosuljice

    e stvarno... ovaj put pred presvlacenje od 19 mi vegetira, samo se namesta u jednom cosku. fali mu malo dinamike samo nisam htela da ga njakam dok nije ocvrsnuo
    Biologically speaking, if something bites you, it is more likely to be female - Desmond Morris

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •