Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 34 od 34

Tema: Pitanje u vezi N. chromatusa

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Pitanje

    Kul, nisam znao to da nema mozak nego primitivni nervni sistem ili ganglije...
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  2. #22
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Pitanje

    Citat Prvobitno napisao Zlopanja Pogledaj post
    Uzimaj je svaki dan al nemoj prati ruke nikad pa ce se mozda privici
    Hahahahha na jednom prstu posudica sa vodom na drugom neko granje i nek mu zivi na rukama DD salu na stranu ako oces da pripitomljavas stvari onda uzmi gustera
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  3. #23
    Član
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    KG
    Postova
    55

    Uobičajeno Odg: Pitanje

    Citat Prvobitno napisao Muffy Pogledaj post
    Meni je totalno nelogicno da uopste nemaju mozak...koja fora...

    Pa gde onda drze sve informacije, insktinkte, strah i sl.? Znam da sam video da kad mnogo dosadjujem T vidi joj se kako joj srce krene ubrzano kucati i ako drzi nogu u zraku noga se pocne pomeri zajedno sa otkucajima srca...sto bi trebalo znaciti da se uplasila i samim tim da ima mozak?
    Nisam siguran koliko T moze da oseca strah, stres ili tako nesto...To su koliko toliko slozene emocije i za tako nesto morala bi da ima razvijeniji nervni sistem od tog kakav joj je sada, tj da ima neku svest ili tako nesto, a T osim cistog instinkta i veoma primitivnog nervnog sistema nema apsolutno nista. Ne verujem da mozes nekako da uplasis T ili da je stresiras sta god ti njoj radio. Sve sto radi su samo instiktivne reakcije i nista vise. Neki mozda njihove reakcije u datim trenutcima tumace kao strah, stres ili tako nesto zato sto to verovatno gledaju po nama ( ljudima ) kako bi mi reagovali i kako bi se mi osecali da nama neko tako nesto radi ali ne funkcionisu pauci, insekti i sl na isti nacin kao i mi... mozda ovo i nije tacno ali to je neko moje razmishljanje

  4. #24
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi N. chromatusa

    Pa ne znam, delovala mi je uznemireno i bas se vidi kako joj srce kuca brze iznad abdomena, a i noga joj se pomera onako kao da je zadihana...mada mozda si ti u pravu, nemam pojma...
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja Zlopanja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    292

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi N. chromatusa

    Pa ja mislim (99% sam siguran) da T ne moze da bude zadihana jer se kod nje pluca ne pomeraju kao da udise i izdise, nego samo apsorbuje vazduh preko njih. Nije to kao kod nas da uvlacimo vazduh pa nam se pluca sire i skupljaju.
    Skoro je nesto objavljeno da su naucnici tek skontali da joj kuca srce, mislilo se da ni tu funkciju ne obavlja.
    Ko hoce naci ce nacin.
    Ko nece, naci ce razlog!

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi N. chromatusa

    Ma ne mislim da se zadihala... Nego joj se noga pomera sa otkucajima srca, kao mi kad se zadisemo, na to sam mislio... A kad je ne diram noga joj stoji mirna...

    E jok sad, so pre par godina se mislilo da je T robot 'ebiga...ispada da je i amega komplexnije bice...
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  7. #27
    Ljubitelj egzotičnih životinja Zlopanja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    292

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi N. chromatusa

    Verovatno nije bilo skenera i tih tehnickih stvari pa nisu mogli proveriti. Sad kad su skenirali skontali su da ipak kuca, ima cak i snimak toga negde i na forumu i na you tube-u.
    Ko hoce naci ce nacin.
    Ko nece, naci ce razlog!

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi N. chromatusa

    Da, video sam u kaficu...mislim da je cak neko od forumasa snimio njegovu T gde se vidi kako joj srce kuca...
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  9. #29
    Ljubitelj egzotičnih životinja yowandbm'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Vrsac
    Postova
    178

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi N. chromatusa

    Muffy verovatno si hteo da napišeš ameba umesto amega
    Realno ni to što kuca nije srce, nema pretkomore, komore itd, već je veliki pulsirajući krvni sud koji možda ima neke bočne ks i koji je veći od ostalih ks u njenom telu. Tarantula samo može da "oseti" pretnju kroz vibracije tla, strujanje vazduha i senki i tada postane razdražljiva pa pobegne ili napadne dlačicama ili ujedom. To je odprilike koliko je komplikovana...a kad se drži po rukama može da se oseti ugroženom usled nestabilne podloge jer nije na to navikla. Tarantula nema krv već hemolimfu, ima jako prost vid, primitivna listolika pluća...tako da jeste primitivna i "ne boji se"
    "The mystery of the beginning of all things is insoluble by us; and I for one must be content to remain an agnostic." Charles Darwin

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi N. chromatusa

    Hahaha, da, omasio sam slovo...

    Hvala na objasnjenju...

    P.S> Zna li neko da li pauk skakac ima mozak? Citao sam negde da je najpametniji medju paukovima...
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  11. #31
    Ljubitelj egzotičnih životinja yowandbm'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Vrsac
    Postova
    178

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi N. chromatusa

    ako mislimo na istog on ima velike oči i mnoogo bolji vid od tarantula, što znači da ima malo bolje razvijen vizuelni centar, ali to je ista klasa zglavkara - Arachnida i mislim da to nije neka velika razlika. Ja ti dajem neke info koje sam ja učio a na netu sigurno ima nekih novijih istraživanja pa probaj da iskopaš
    e da, odosmo offtopic...
    "The mystery of the beginning of all things is insoluble by us; and I for one must be content to remain an agnostic." Charles Darwin

  12. #32
    Ljubitelj egzotičnih životinja TheMaki'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi N. chromatusa

    Zivotinje koje mogu da osecaju strepnju, strah, stres i bol su samo kicmenjaci. Neka ispravi ako neko ima novije informacije.
    Kao sto je vec receno, mozak tarantula nije isto sto i mozak kicmenjaka, vec nakupina ganglija. Kod arahnida postoji tendencija koncentrisanja nervne mase u prozomi, pa dobijamo jednu nakupinu koja se po slikama na internetima naziva mozak, kao sto se svasta svakako naziva po slikama na internetima. Da ne sirim, koliko ja znam jedino glavonosci imaju od beskicmenjaka nesto sto se moze nazvati ''pamcenje'' i ''inteligencija'', opet nek neko ispravi ako gresim, ovo su instinkti i refleksi, ali to ne znaci da su tarantule glupe npr, jer njihovi instinkti njima sasvim dobro sluze
    Biologically speaking, if something bites you, it is more likely to be female - Desmond Morris

  13. #33
    Član Nikol'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2011
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    42

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi N. chromatusa

    E sad, koliko sam te ja razumeo ne mogu osecati bol bezkicmenjaci??

  14. #34
    Ljubitelj egzotičnih životinja TheMaki'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi N. chromatusa

    Hmmmm... to je lepo objasnio zarko na sajtu
    recimo da paukovi percipiraju bol, ali nije da ga osecaju kao mi. zamisli njihova cula kao neku masinu koja izvrsava output u zavisnosti od inputa.
    ali kao sto rekoh, procitaj kod zarka
    Biologically speaking, if something bites you, it is more likely to be female - Desmond Morris

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •