Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 42

Tema: Sa kojom vrstom treba zapoceti ulazak u teraristiku(tarantule)

  1. #1
    Novajlija nrusic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    5

    Uobičajeno Sa kojom vrstom treba zapoceti ulazak u teraristiku(tarantule)

    Kao prvo zelim da kazem reci hvala za ovakav jedan sajt i ovakve kvalitetne ljude koji se nalaze na ovom sajtu i daju kvalitetne i veoma vazne savete u vezi sa teraristikom,SVAKA CAST samo ovako nastavite

    Elem,vec duze vreme gledam postove na ovom forumu,uglavnom vezano za tarantule.
    Pa sam resio da uskoro zasucem rukave i prikljucim vam se kao ponosni vlasnik taranutle
    Interesuje me koja tarantula po vama je idelna za pocetnike a pritom da je lepih koloriteta.Znam da postoje razne vrste tarantula,one koje plete mrezu i one koje ne.Meni treba neka koja ce moci cesto da se vidi dok je u terarijumu da je aktiva da joj se divim i posmatram dok jede i dok se prsvlaci.
    Za sada bih hteo da imam jednu tarantulu ali kako stvari stoje tj. dok sam citao raznorazne postyove na ovom forumu vidim da skoro niko ne ostaje samo na jednoj tarantuli pa ce izgleda tako biti i samnom,no prvo da ja nabavim za sada svoju prvu tarantulu
    Hvala puno svima unapred na odgovorima!
    pozz i sve najbolje

    p.s. Svaki savet od vas je za mene vise nego dobrodosao

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Sa kojom vrstom treba zapoceti ulazak u teraristiku(tarantule)

    Dobrodosao! Mozes uzeti neku iz porodice brachypelmi (smithi,boehmei,emillia...) Isto su jako lepe Avicularie (versicolor,geroldi,purpurea...) mada one pletu i uglavnom su u mrezi,pa ih je tesko videti. A. geniculata je isto zanimljiva display tarantula.

  3. #3
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Sa kojom vrstom treba zapoceti ulazak u teraristiku(tarantule)

    Mogao bi ti prvo nama da pomognes da bismo mi pomogli tebi! Reci nam kakve tarantule ti se svidjaju? Pre svega: terestrijalne(one koje su uglavnom na zemlji), arborealne(iznad zemlje) ili mozda kopaci? Da li bi voleo da ti T poraste velika(20+ cm) ili bi voleo neku manju? Pletac ili nepletac? Da li bi za pocetak neku mirniju i slabo toksicnu ili bi odmah neku agresivnu(defanzivnu) i otrovniju? Ovako ne vredi, jer nisi naveo ni jedan kriterijum, pa ce neki da ti preporuce mirnije za pocetak, a neki koji vise vole brze i defanzivne ce ti odmah za pocetak preporuciti murinusa ili regalisa... Odgovori na ova pitanja pa cemo da vidimo kako mozemo da pomognemo... Pozz i dobrodosao!

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Graciotello'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Glogonj kod Panceva
    Postova
    201

    Uobičajeno Odg: Sa kojom vrstom treba zapoceti ulazak u teraristiku(tarantule)

    Dobrodosao! Izaberi onu sto ti se najvise svidja!! Kad odaberes mi ti kazemo "kako" sa njom.

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vlada 71'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Krusevac
    Postova
    461

    Uobičajeno Odg: Sa kojom vrstom treba zapoceti ulazak u teraristiku(tarantule)

    Iz roda avicularia ti ne bih preporucio ni jednu jer su one zahtevnije tarantula. Ja bih ti preporucio Chloromatopelma cyaneopubescens. Prelepa je, nikad ne odbija hranu, moja se nikad ne skriva, i nije agresivna ...

  6. #6
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Sa kojom vrstom treba zapoceti ulazak u teraristiku(tarantule)

    Dobrodošao! Brachypelme su lepe i mirne mada sporo rastu. Avicularie su dosta osetljive na vlagu, zbog čega često ginu tako da nisu baš najbolja za početnike.
    Dobre su i A. geniculata i L. parahybana, rastu dosta brzo i krupne su, mada njih faktički imaš na svakom ćošku, svi ih imaju
    Meni je prva tarantula bila zlatnokolenasta G. pulchripes i bio sam prilično zadovoljan. Ja bih ti preporučio nju, koja za razliku od ostalih Grammostola dosta brzo raste (takođe naraste krupna), lepih je boja a prilično je tolerantna, gotovo nikad ne napada i može se šetati po rukama.
    Ja imam u ponudi mladih 2-3 presvlačenja za 250din po komadu, a raspitaj se na forumu možda neko ima i većih ako ti treba.

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja biljanski'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Subotica Srbija
    Postova
    109

    Uobičajeno Odg: Sa kojom vrstom treba zapoceti ulazak u teraristiku(tarantule)

    Ne znam zasto niko pocetnicima ne savetuje N.chromatusa Ja ga imam gotovo od kada sam krenuo.. Bio je agresivan no smirio se, cak moze i na ruku, jede puno, vidljiv je i bar moj ima kada i ne staje da kruzi po terariumu, izuzetno brzo raste i nije tezak za cuvanje .. Naravno od pocetka imam i L.parahybanu i geniculatu.. Geniculata je mnogo aktivnija ali i agresivnija i mnogo vise jede :P Dok je parahybana "divljak" prema hrani ali poslusna na ruci (mada desi se i da su veoma agresivne).. Ali predpostavljam da ti se parahybana nece svideti ako trazis nesto sarenije I da, uzeo sam i pulchripes bas od Hey-ho, ona ti je na neki nacin i sarena i vidljiva, a pritom te nece ujesti Pozdrav i srecno u biranju

  8. #8
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Sa kojom vrstom treba zapoceti ulazak u teraristiku(tarantule)

    Pre bih rekao da su Avicularie osetljive na ventilaciju(tacnije nedovoljno vazduha i zato im treba obezbediti dojagonalnu ventilaciju), nego na vlagu, ali to je vec mozda i offtopic pa necu da razvlacim pricu... I dalje mislim da ipak nrusic treba da nam kaze sta otprilike trazi, a ne da mu svako od nas preporucuje svoje omiljene T!

  9. #9
    Član bandaur'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    36
    Oglasa
    4

    Uobičajeno Odg: Sa kojom vrstom treba zapoceti ulazak u teraristiku(tarantule)

    Dobrodosao. Po meni, tarantule su kao stovorene za pocetnike i zahtevaju minimalno truda, tako da koju god tarantulu izaberes, neces pogresiti. A slozio bih se sa Graciotello, izaberes koja ti se svidja, a sve vezano za tu vrstu ces saznati ovde .

  10. #10
    Član Axe Marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    60

    Uobičajeno Odg: Sa kojom vrstom treba zapoceti ulazak u teraristiku(tarantule)

    Savetujem ti chromatusa.Nije zahtevan toliko za odrzavanje,vidljiv skoro uvek i halapljiv. Mada bolje napravi izbor od par T koje ti se svidjaju pa ce ti ljudi reci o svakoj po nesto i sta i kako sa njima.Nemoj da ti drugi biraju ljubimca. Pozz covek..

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja VeNoM-StinG'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Majdanpek
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Sa kojom vrstom treba zapoceti ulazak u teraristiku(tarantule)

    Niko nije predlozio chromatusa druze zato sto vole da cape za rucicu axaxa Milose on trazi terestrijalnu , koju ce stalno videti je l tako? uzmi lepo geniculatu ili neku iz roda gramostola jest' da sporo rastu ali ima izuzetaka npr. pulchripes (samo sto je slicna kao geniculata ,druge boje na kolenima ) uzmi smithia i gotovo. Dobrodosao
    Ko uci znace , ko krade imace

  12. #12
    Novajlija nrusic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    5

    Uobičajeno Odg: Sa kojom vrstom treba zapoceti ulazak u teraristiku(tarantule)

    Hvala svima na toploj dobrodoslici

    Elem izvinjavam se svima sto u prvom postu nisam bio malo detaljniji i nisam malo bolje opisao kakvu tarantulu zelim da imam.

    Zeleo bih da imam kao prvu T terestrijalnu jedinku koja je cesto vidljiva u terarijumu,koja je relativno laka za drzanje,vidljiva dok jede.I da nije neka od agresivnijih vrsta.
    Gledajuci neke vrste koje ste mi vi preporucili(nasta vam svima od sveg srca puno zahvaljujem) najvise su me privukle: Grammostola rosea,Chromatopelma cyaneopubescens,Brachypelma smithi,Brachypelma boehmei.
    Za sada ove 4 jedinke su mi privukle paznju
    Nadam se da ce te vi imati vremena(znanje vec imate) da mi posvetite i kazete mi za koju od ovih vrsta da se opredelim,ko zna mozda bude cak i neka peta u pitanju
    Pozdrav svima i hvala vam puno na pomoci i utrosenom vremenu koje ce te potrositi za mene

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja VeNoM-StinG'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Majdanpek
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Sa kojom vrstom treba zapoceti ulazak u teraristiku(tarantule)

    Ma gramostola se ostavi uzmi , Cyneopubescens ili smithi Ovako za cyneo ti trebaju samo dve grane da prekrstis da bi ona lepse plela , vlaga ( 65 % ) hranis na svaka 3-4 dana , dobra ventilacija , a za smithia 60 % vlaga hranis na svaka 5 dana posto sigurno nece jesti na svaka 3 (barem moj ne jede) XD jedno skloniste i to je to. Povecavas vlagu kad treba da se presvuku za jedno 10 % i uzivaj
    Ko uci znace , ko krade imace

  14. #14
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Sa kojom vrstom treba zapoceti ulazak u teraristiku(tarantule)

    Ako je tako, za pocetak preporucujem A. geniculata, L. parahybana, N. chromatus(jedu kao ale i jako brzo rastu), B. boehmei, B. auratum(pre nego smithi), B. emilia(prelepe boje, ali mnogo slabije jedu od one 3 prve i mnogo sporije i manje rastu), G. pulchra(najlepsa od svih ovih ali i najsporije raste(osim mozda emilie), mada moze da poraste velika... Onda G. rosea, koja takodje jako sporo raste, G. aureostriata(pulchripes), A. seemani, B. albopilosum, B. vagans, C. cyaneopubescens... Eto nekoliko predloga pa ti biraj koja ti se najvise svidja jer su sve dobre za pocetnike i lake za drzanje!

  15. #15
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Sa kojom vrstom treba zapoceti ulazak u teraristiku(tarantule)

    G.pulchripes prelepa je tarantula a i nije tarantula koju svaku ima


    http://imageshack.us/photo/my-images...pes1j.jpg/sr=1

    Malo je tarantula van forme ali sam ti postavio sliku cisto da vidis kakve boje ima,
    P.S. Nije moja slika
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  16. #16
    Član Nikol'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2011
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    42

    Uobičajeno Odg: Sa kojom vrstom treba zapoceti ulazak u teraristiku(tarantule)

    Ja ti preporucuje Chromatopelma cyaneopubescens, jos kad je mala ima prelepe sare(boje), brzo raste ,puno jede, ne moras cesto da joj fajtas vodu , i mnogo plete.

  17. #17
    Član kraft'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    53

    Uobičajeno Odg: Sa kojom vrstom treba zapoceti ulazak u teraristiku(tarantule)

    ja glasam za chromatopelma cyaenopubescens definitivno ako ja licno kupujem jos neku tarantulu to ce da bude bas ova jer dosta plete, aktivna je, brzo raste, lepo izgleda... sve u jedno.

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja Graciotello'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Glogonj kod Panceva
    Postova
    201

    Uobičajeno Odg: Sa kojom vrstom treba zapoceti ulazak u teraristiku(tarantule)

    Onda bih ti preporucio C.cyana. I to malog. Potpuno promeni boju dok raste. Dok su mali izgledaju ovako:
    http://lh3.ggpht.com/-CDM1KHMSaAE/SX...g/DSC00662.JPG
    A kad porastu ovako :
    http://lh4.ggpht.com/-IDesGWduzDI/SX...s/DSC01773.JPG
    Ostalo ti ispisano gore

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja Zlopanja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    292

    Uobičajeno Odg: Sa kojom vrstom treba zapoceti ulazak u teraristiku(tarantule)

    Uzmi onu T koja ti se svidja! Ne mozes pogresiti.
    P.S. Dobrodosao
    Ko hoce naci ce nacin.
    Ko nece, naci ce razlog!

  20. #20
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Sa kojom vrstom treba zapoceti ulazak u teraristiku(tarantule)

    Preporucujem Chromatopelma cyaneopubescens ili A.geniculata... Agresivne prema plenu, halapljive, brzo rastu. Cyano ima lepse boje N.chromatus ti ne preporucujem jer imam lose iskustvo, trenutno, mnogo je plasljiv, odbija svaki cas da jede i cima se na svaki sum (nadam se da se clanovi koji ga poseduju nece uvrediti, samo iznosim utiske). pozzz

    P.S. Mislim da sam medju malim brojem pocetnika koji nisu postavljali ovakvu temu na forumu.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •