Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 46

Tema: Terarijum za buduću bou, pomoć

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sinbad'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    243
    Oglasa
    9

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Nocu je najbolje kada ugasi spot lampu da koristi keramicki grejac(ne svetli samo greje) koji se shrafi na sijalicno grlo i temp regulise potenciometrom ...
    ODGAJIVACNICA REPTILA - REPTIL SHOP BEOGRAD - reptilshopbeograd@live.com

  2. #22
    Član Slavkot'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Kikinda
    Postova
    15

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Tako ću i odraditi, polovinu da prekrijem.. pa ću da vidim da li ću postići željenu temperatur. Što se tiče grejanja same sobe zadržava toplotu u prostoriji do 12h (podne) bude prijatno.

    E sad pošto imam šlic ispod terarijuma 2 cm gde ću da ubacim stirodur, da li između stirodura i dna da ubacim tu grejnu foliju? Ne mora folija da ide u sam terarijum!? Mislim da se neće oštetiti stirodur, istopiti, ne daj bože zapaliti ili da jedan deo ubacim isto OSB ploču gde je grejač. Hvala

  3. #23
    Ljubitelj egzotičnih životinja Stiv'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    133

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    ubaci foliju u terarijum a preko zalepi linoleum. On nije mnogo debeo pa ce propustati dovoljno toplote da se zagreje terarijum.

  4. #24
    Član
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    21

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Citat Prvobitno napisao Sinbad Pogledaj post
    Nocu je najbolje kada ugasi spot lampu da koristi keramicki grejac(ne svetli samo greje) koji se shrafi na sijalicno grlo i temp regulise potenciometrom ...
    Pozdrav.

    Potpuno se slažem sa Sinbadom. Sva rasprava u ovoj temi se svodi na neku vrstu podnog grejanja sto za Bou constrictor nije dobro. Boa constrictor je životinja koja ce (generalizujem) 95% vremena provoditi na tlu a podno grejanje ce isušiti supstrat tako da ce vlažnost u nivou zmijinog boravka biti daleko ispod potrebnih 50-60% vlažnosti potrebne boi. Ja svoj terarijum grejem upravo keramickim grejacem povezanim na termostat koji mi omogucuje da u svakom trenutku imam željenu temperaturu, toplota zmiji dolazi odozgo kao i u prirodi, a supstrat se manje isušuje (mada se opet isušuje, ali ništa što se orošavanjem ne može srediti). Svetlost sam obezbedio neonkom, tako da i nocu keramicki grejac daje temperaturu koja ne pada ispod 26 stepeni (to reguliše night-day termostat).

    Problem sa terarijumom iz ove teme je njegova visina, i to jeste ono što otežava primenu keramickog grejaca. Ako bi se grejac postavio na plafon terarijuma ne verujem da bi dovoljno toplotne energije stiglo do poda, a ako bi se postavio na sredini bocnog zida gubici bi bili veliki jer bi prvo topao vazduh išao u visinu. Sama visina nameće primenu podnog grejanja ali smatram da bi folija trebala da bude samo način da se terarijum dogreje a ne osnovno grejno sredstvo.

  5. #25
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Citat Prvobitno napisao PavleR Pogledaj post
    Pozdrav.

    Potpuno se slažem sa Sinbadom. Sva rasprava u ovoj temi se svodi na neku vrstu podnog grejanja sto za Bou constrictor nije dobro. Boa constrictor je životinja koja ce (generalizujem) 95% vremena provoditi na tlu a podno grejanje ce isušiti supstrat tako da ce vlažnost u nivou zmijinog boravka biti daleko ispod potrebnih 50-60% vlažnosti potrebne boi. Ja svoj terarijum grejem upravo keramickim grejacem povezanim na termostat koji mi omogucuje da u svakom trenutku imam željenu temperaturu, toplota zmiji dolazi odozgo kao i u prirodi, a supstrat se manje isušuje (mada se opet isušuje, ali ništa što se orošavanjem ne može srediti). Svetlost sam obezbedio neonkom, tako da i nocu keramicki grejac daje temperaturu koja ne pada ispod 26 stepeni (to reguliše night-day termostat).

    Problem sa terarijumom iz ove teme je njegova visina, i to jeste ono što otežava primenu keramickog grejaca. Ako bi se grejac postavio na plafon terarijuma ne verujem da bi dovoljno toplotne energije stiglo do poda, a ako bi se postavio na sredini bocnog zida gubici bi bili veliki jer bi prvo topao vazduh išao u visinu. Sama visina nameće primenu podnog grejanja ali smatram da bi folija trebala da bude samo način da se terarijum dogreje a ne osnovno grejno sredstvo.
    Mit o tome odakle dolazi toplota je rasklinkan i apsolutno nije bitno za zmiju odakle dolazi toplota, dali od gore ili od dole! Jedino prirodno ima samo u prirodi i nigde na drugom mestu Ako cemo vec o tome, stani bos na kamen koji je na suncu i videces odakle dolazi toplota...... Sto se vlage tice, nemoj da se opterecujes sa procentima, pogotovu kad se radi o Bou constrictor. Za zivotinje koje su osetljive na vlaznost preporucio bih mu grejni panel, ali za bou c. i ovaj ter. koji je napravio, idealno resenje je grejna folija. Neka stavi to i resice problem grejanja, ne vredi toliko rasprave za resenje grejanja jednog terariuma, nema tu puno filozofije !

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sinbad'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    243
    Oglasa
    9

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Ovako moze u nedogled zato sto svako misli da je rekao ono pravo resnje i misli da je u pravu , zato se ja povucem cim vidim da mi neko pametuje i ne ulazim u diskusiju jer 100 ljudi 100 cudi...
    Neka decko procita sve postove i neka sam oluci kako ce da greje ter
    ODGAJIVACNICA REPTILA - REPTIL SHOP BEOGRAD - reptilshopbeograd@live.com

  7. #27
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Tako je, svako misli da je u pravu , ali sta hocu da kazem.......dovoljno je samo da se vidi kako su resili grejanje veliki odgajivaci koji imaju 20-30-40 godina iskustvo, koji ih godimana gaje i razmnozavaju i problem je resen. Nije ozbiljno da neko misli da je u pravu sjedne strane, a da sa druge strane iskustvo i uspesi odgajivaca prave greske i nepravilnosti. Nema sta da razmisljam o najboljem grejanju B. constrictor, ako na youtubeu vidim kako to rade renomirani i iskusni odgajivaci.....i opet ono.. svako misli da je bas on u pravu ako ja nisam u pravu, onda nisu ni oni , jer ja sam to video i naucio od njih!

  8. #28
    Član
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    21

    Smile Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Citat Prvobitno napisao Igor Velevski Pogledaj post
    Tako je, svako misli da je u pravu , ali sta hocu da kazem.......dovoljno je samo da se vidi kako su resili grejanje veliki odgajivaci koji imaju 20-30-40 godina iskustvo, koji ih godimana gaje i razmnozavaju i problem je resen. Nije ozbiljno da neko misli da je u pravu sjedne strane, a da sa druge strane iskustvo i uspesi odgajivaca prave greske i nepravilnosti. Nema sta da razmisljam o najboljem grejanju B. constrictor, ako na youtubeu vidim kako to rade renomirani i iskusni odgajivaci.....i opet ono.. svako misli da je bas on u pravu ako ja nisam u pravu, onda nisu ni oni , jer ja sam to video i naucio od njih!
    Ovo što si napisao je jako maliciozno i ne priliči nekom ko ima uticaj i poštovanje na ovom forumu da ovako piše. Ti si jako dobro svestan da postoje izuzetno renomirani uzgajivači, koji gaje i razmnožavaju podvrste Boa constrictor za koje većina terarista nije ni čula a koji su apsolutno protiv postavljanja bilo kakvih traka, folija i sličnog. Možda oni nisu u pravu ali trebao si i to da navedeš. Naravno da svako grejno telo može da posluži samo je pitanje šta je lakše a šta kvalitetnije. Ja svoje zmije držim tako što se odlučijem za što kvalitetniju opremu jer nisam ni trebao da kupujem zmije ako ću da idem na varijantu lakšeg i jeftinijeg, i to preporučujem i drugima.

    Obećavam administratorima da neću više postovati na ovu temu.

  9. #29
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sinbad'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    243
    Oglasa
    9

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Veliki odgajivaci drze sve zmije u rack sistemima i nemaju drugu opciju za grejanje osim folija grejaca a ovo je po meni preveliki ter da bi se grejao folija grejacem i preko tog folija grejaca ide OSB ploca od 2cm , zato sam i rekao da je najbolje da stavi keramicki grejac jer sa OSB plocom preko folije od 40w bi dobio samo topli pod a o temp od 25-30c bi mogao samo da sanja

    Toliko od mene u ovoj temi
    ODGAJIVACNICA REPTILA - REPTIL SHOP BEOGRAD - reptilshopbeograd@live.com

  10. #30
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Pavle, stavio sam ovde postove da pomognem coveku, a ne da se svadjam, zato sam i upotrebio nekoliko smajlija, jer sam pretpostavio da moze neko da pomisli da zelim da se svadjam.....Folije koje mozete da nadjete u Beograd daleko od toga da nisu kvalitetne, dosta ljudi ih godinama koriste i nekvalitet bi sigurno do sad izbio na povrsinu, a osim toga one se upotrebljavaju za grejanje kuce, stanove gde se postavljaju ispod plocice, to dovoljno govori o kvalitetu. Ako vec pricamo o kvalitetu, ja sam ubedjen da ce pre da pregori keramicki grjac nego folija. Ono sto Simbad kaze da veliki odgajivaci drze zmije u rack sistemima je tacno i to je sve sto znaci minimum za zmiju gde ce normalno da obavlja sve zivotne funkcije, vise od toga su terarijumi. Za ovaj terarium, dovoljno je folija grjac preko kojeg ce da stavi plocice i na taj nacin zmija ima topliji deo u terariumu i deo gde ce da ide posle svakog obroka, da direktno zagreje stomak. Osim svega ovoga, pod ce da bude zasticen od vlage. Tako bih ja napravio, a inace, svakako izbor je njegov sta ce i kako ce da radi.

  11. #31
    Član Slavkot'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Kikinda
    Postova
    15

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Ja sam samo pokušao da pitam šta je NAJBOLJE, ne ko je najpametniji od vas, šta je najjednostavnije ili najjeftinije! I kako da dođem do tog zaključka što se tiče samog grejanja terarijuma pre nego što uzmem zmiju.. U svakom slučaju hvala svima.

  12. #32
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Citat Prvobitno napisao PavleR Pogledaj post
    Obećavam administratorima da neću više postovati na ovu temu.
    Nema razloga za ovakvim obećanjima, jer forum i jeste tu da se iznose različita mišljenja. Ne možemo se uvek svi u svemu slagati, ali u takvim situacijama nema potrebe za svađom, nek svako prezentuje svoje mišljenje na najbolji način. Ono što i nije baš neophodno na fourmu je kad osobe bez ikakvog iskustva dele savete, ostavljajući tako utisak početnicima da su jako iskusni. I tako mogu da daju jako loš savet. Ali, trenutno nije to u pitanju

  13. #33
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Ja bih stavio jednu trecinu povrsine foliju i jedan spot recimo ! Mislim da nebi bilo skupo i da bi bilo ok za ovakav ter ! E sad uvek moze da se stavi i tajmer neki i potencionometar. Ali opet glupo je reci ovako napamet, posto covek nema konstantno grejanje sobe pa bi to moglo da bude problem !

  14. #34
    Član rudios'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2010
    Lokacija
    osijek
    Postova
    26

    Uobičajeno Re: Terarijum za buduću bou, pomoć

    kada je potrebna temperatura 30 st.
    a grijanje je kablom ili folijom dali treba biti zrak 30 ili treset?
    da bi se zrak ugrijao na 30 treset(pod) se ugrije i do 50 stuonjeva

  15. #35
    Ljubitelj egzotičnih životinja VeNoM-StinG'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Majdanpek
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Citat Prvobitno napisao nenad Pogledaj post
    Ne, nije, napisao je da mu je 20-25 C zimi. Čuvati bou na 20 stepeni nije dobro, tako da mu je potrebno grejanje. Najidealnije je kad ljudi koji čuvaju zmije pišu o čuvanju zmija. To je mnogo bolje nego odgovarati na sva pitanja o svim životinjama, iako nemaš iskustva sa svim tim životinjama.
    Mislis da nemam? To sto ovde ne izbacujem slike mojih ljubimaca to ne znaci da nemam -.- .
    Ko uci znace , ko krade imace

  16. #36
    Član Slavkot'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Kikinda
    Postova
    15

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Što se tiče temperature u jednom delu imam spot sijalicu od 150w i keramičku sijalicu (grejač) od 60w, ispod spot sijalice mi je temperatura 32C
    a samo sa keramičkim grejačem ne pada ispod 25C. Znači preko dana može da bira topliji i hladniji deo od 25-32C.. a preko noći da boravi na 25C? da li je ok što se tiče same temperature..? hvala

  17. #37
    Ljubitelj egzotičnih životinja VeNoM-StinG'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Majdanpek
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Super ti je temperatura .
    Ko uci znace , ko krade imace

  18. #38
    Član
    Datum registracije
    Dec 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    23

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Citat Prvobitno napisao Slavkot Pogledaj post
    Što se tiče temperature u jednom delu imam spot sijalicu od 150w i keramičku sijalicu (grejač) od 60w, ispod spot sijalice mi je temperatura 32C
    a samo sa keramičkim grejačem ne pada ispod 25C. Znači preko dana može da bira topliji i hladniji deo od 25-32C.. a preko noći da boravi na 25C? da li je ok što se tiče same temperature..? hvala
    Koliko ti je velik terarijum kada uspes da sa kraja na kraj napravis razliku od cak 7 stepeni?

  19. #39
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    ..pa procitaj celu temu pa onda komentrisi

  20. #40
    Član Slavkot'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Kikinda
    Postova
    15

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Uzeo danas zverku za sad ispituje teren.. prezadovoljan. Hvala na pomoći.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •