Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 46

Tema: Terarijum za buduću bou, pomoć

  1. #1
    Član Slavkot'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Kikinda
    Postova
    15

    Uobičajeno Terarijum za buduću bou, pomoć



    Zanima me u vezi temperature da li je dovoljna spot lampa ili su neophodni kabel grejač ili grejna folija.

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Zavisi kolika ti je temp u kući. Meni je npr danju dovoljna spot sijalica od 250w koju regulišem potenciometrom, a noću imam jedan kabel gejač i keramičku sijalicu. Leti naravno samo spot, a od jeseni do proleća noću moram da dogrevam kako temp ne bi otišla ispod 20 stepeni.
    Zavisi i od veličine terarijuma, čime i kako si ga pravio, ali najviše od temp u prostoriji u kojoj se nalazi terarijum.




  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja MRGooD25'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Meni spot lampa sasvim dovoljna... Ter mi je od iverice i stakla..

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sinbad'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    243
    Oglasa
    9

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Zavisi cime se greje prostorija u kojoj je zmija i shodno tome se stavlja grejno telo za zivotinju...

    Moje misljenje
    ODGAJIVACNICA REPTILA - REPTIL SHOP BEOGRAD - reptilshopbeograd@live.com

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja silwert'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    petrovaradin
    Postova
    275

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Naravno da najvise zavisi od temperature u samoj prostoriji ukoliko je temeperatura veca od 20stepeni onda samo spot sijalica je dovoljna, a i opet zavisi od cega je terarijum napravljen i koliko dobro zadrzava toplotu unutar njega
    Najbolja varijanta je da imas sve ( spot lampu i grejnu foliju ) pa ako dojde do potrebe da se pali folija da dogreva bolje da je tu nego da se lupa glava sto je nisam stavio

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vlada 71'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Krusevac
    Postova
    461

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Nebi bilo lose da stavis ti i spot lampu i kabl grejac,pa ako ti tem., zadovolava samo spot ti ces onda lako da ga izvadis.Pozz.

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Kao prvo sve pohvale sto prvo radis ter. a posle nabavljas zivotinju! Inace za grejanje uzmi grejnu foliju, a kao osvetljenje terarijuma stavi neonku ili stednu sijalicu i kraj price! Ovo ti kazem zbog nekoliko razloga, a to su da ti su osvetljenje i temperatura razdvojeni, da se ne bi zamarao oko cesce promene sijalice, a dok je ne promenis, da ti zmija bude na hladno, da se ne zamaras da nabavljas ili sam radis zastitnu mrezicu oko sijalice koje itekako kvare unutrasnji izgled samog terarijuma! Uradi ovako i nemas brige!

  8. #8
    Član Slavkot'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Kikinda
    Postova
    15

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    U pitanju je terarijum dimenzije 185 x 85 x 127 cm (d, š, v) izrađen od osb ploče i stakla od 6 mm sa prednje strane dva klizna i jednog bočnog. Ispod terarijuma sam ostavio 2 cm šlic za stirodur, na poklopcu imam otvor 50x10 cm zatvoren metalnom mrežicom (ventilacija). Ja svakako planiram da uzmem spot lampu zbog svetla, grejanja i estetike naravno, a za kabel grejač ili foliju ću morati da se snađem pošto je nema kod mene. Sobna temperatura mi je cirka 20-25 C zimi, dobro se greje (loži) slike ću ubaciti kasnije da vidite kako to izgleda. hvala i pozdrav

  9. #9
    Član
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    16

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Ne znam gde si u Srbiji, ali u Bg mozes da uzmes grejnu foliju za podno grejanje mnogo jeftinije od gotovih grejaca a ja sam prezadovoljan kako greje ,pogledaj npr. na ovom sajtu http://www.rovex.rs/podnogrejanje/grejnafolija.html

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja VeNoM-StinG'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Majdanpek
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Ne treba ti grejac brate za tu temperaturu , a koja boa je u pitanju?
    Ko uci znace , ko krade imace

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja MrFuzzums'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    140

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Stefke ne mozes da kazes da mu ne treba grejac za sobnu temperaturu od 20-25 C. A onda da ga pitas koja boa je u pitanju! Kako znas da mu ne treba? Ja se ne razumem u boide ali mogu da pretpostavim da im treba temperatura(preko dana) oko 30 stepeni, ali ponovo ne znam kako ide od vrste do vrste i zato nisam nista napisao. Pa tako i ti kad ne znas nesto nemoj da pises. Dajes ljudima lose savete

  12. #12
    Član Slavkot'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Kikinda
    Postova
    15

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Nije mi konstantna temperatura u sobi.. pošto sam dobar deo dana na poslu nekih 12h tako da moram imati obezbeđeno... pa planiram BCI.

  13. #13
    Član Slavkot'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Kikinda
    Postova
    15

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Nadam se da će sad upaliti evo par slika kako izgleda






  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja VeNoM-StinG'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Majdanpek
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Citat Prvobitno napisao MrFuzzums Pogledaj post
    Stefke ne mozes da kazes da mu ne treba grejac za sobnu temperaturu od 20-25 C. A onda da ga pitas koja boa je u pitanju! Kako znas da mu ne treba? Ja se ne razumem u boide ali mogu da pretpostavim da im treba temperatura(preko dana) oko 30 stepeni, ali ponovo ne znam kako ide od vrste do vrste i zato nisam nista napisao. Pa tako i ti kad ne znas nesto nemoj da pises. Dajes ljudima lose savete
    xaxa decko je napisao da mu je 26 stepeni zimi , a i zmije u zatocenistvu trebaju valjda da imaju improvizaciju leta , jeseni , zime... Zato cuti molim te...
    Ko uci znace , ko krade imace

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja juka83'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Ne znam tacno za tu bou, ali siguran sam da joj treba odredjen stepen vlaznosti ipak je iz tropske sume! Pa ti predlazem da sve sto je drveno zastitis nekom vrstom laka (naravno onom koja ne isparava toxicne pare), da nebi u najgorem slucaju drvo truhlo!

  16. #16
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Citat Prvobitno napisao Stefke-95 Pogledaj post
    xaxa decko je napisao da mu je 26 stepeni zimi
    Ne, nije, napisao je da mu je 20-25 C zimi. Čuvati bou na 20 stepeni nije dobro, tako da mu je potrebno grejanje. Najidealnije je kad ljudi koji čuvaju zmije pišu o čuvanju zmija. To je mnogo bolje nego odgovarati na sva pitanja o svim životinjama, iako nemaš iskustva sa svim tim životinjama.

  17. #17
    Član Slavkot'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Kikinda
    Postova
    15

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Premazao sam ga 2x sa dvokomponentni parket lakom „ER Lac“ tako da sam ga zaštitio od vlage. Ivice, uglove (sastave silikonom) nadam se da će biti ok? Slažem se sa tobom Nenade... a ti Stefke tvoje zivotinje vodi na zimovanje, Kopaonik.. i ne zaboravi sa ih hraniš lastama preko proleća da ne osete razliku

  18. #18
    Član Slavkot'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Kikinda
    Postova
    15

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Da li je ovo neophodno?? Odgovor od Rovex Inženjering d.o.o

    (Nikakav problem dve folije širine 40cm snage 40W/m i duzine 180cm
    Znaci treba Vam 4m folije cena 700din/m 4 konektora od 70din
    I to je to. Ukoliko je potreban termostat dodaje se termostat ali najčešće nam kupuju bez termostata.) da li je potrebno da se prekrije cela površina, dno terarijuma folijom? da se ne zalećem.

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja Stiv'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    133

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Ne treba da ti cela povrsina poda bude u grejnoj foliji nego samo 1/3 ali posto ti je velika povrsina poda moze i manje, da bi zmija mogla da izabere topliji i hladniji deo.U toplijem treba da ti bude temperatura do 32C a u hladnijem 24-25C.

  20. #20
    Član
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    16

    Uobičajeno Odg: Terarijum za buduću bou, pomoć

    Imam taj grejac,ali tvoj terarijum je veliki i visok imas dosta staklenih povrsina ,gubices toplote dosta.Lozis za grejanje kako mi se cini da si napisao,nocu verovatno ne lozis pa ti temperatura pada?Trebalo bi da pokrijes polovinu, zmija ce imati dovoljno mesta da odabere toplo hladno.Poz

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •